suknia ślubna

Idealna suknia ślubna

W dniu ślubu każda kobieta chce wyglądać pięknie i wyjątkowo. Chce się poczuć jak księżniczki, których historie mama czytała jej w dzieciństwie. Niezależnie od charakteru i doświadczeń kobiety, dzień ślubu jest wyjątkowy, powinien być bajkowy, a strój, jaki się wybierze tego dnia, absolutnie nie może być przypadkowy. Jak wybrać suknię idealną?

Najmodniejszy fason?

Moda ślubna także się zmienia, jednak niekoniecznie ślepe podążanie za najnowszymi trendami ma sens w przypadku wyboru sukni ślubnej. W tym wypadku raczej trzeba się skoncentrować na fasonie odpowiednim do sylwetki. Takim, który podkreśla jej zalety, a ukrywa wady. Takim, który jest dobrany do charakteru i osobowości panny młodej.
Bardzo ważne jest to, by panna młoda w dniu ślubu dobrze czuła się w swojej sukni. Dlatego ta suknia nie powinna niczego, nikomu udowadniać. Ma być wygodna jak odzież na co dzień, ale wyjątkowa, bo ślub to wyjątkowy dzień w życiu.

Odkryte, zakryte?

W przypadku dekoltów i rozcięć należy zachować rozsądek. To samo dotyczy długości sukni i długości rękawów. Jeśli panna młoda ma idealnie wyglądać w swojej sukni, ta suknia powinna zakrywać to co nie wygląda zbyt dobrze. Gdy panna młoda ma nieco więcej kilogramów, na pewno nie warto będzie eksponować jej nóg, czy też ramion, ale dobrym pomysłem będzie dekolt eksponujący piękny biust. Najlepszym fasonem będzie jeden z prostszych, a jeśli panna młoda lubi falbany i marszczenia, można się na to zdecydować, dodając do sukni na przykład satynowy płaszcz.
Bardzo szczupła panna młoda może sobie pozwolić na wysokie rozcięcia, krótkie rękawy i fasony z dużą ilością falban. Nie powinna jednak nadmiernie eksponować ramion i biustu.
Jeśli panna młoda nie ma idealnej skóry, warto także wybrać fason, który zbyt wiele nie odkrywa. Problemy skórne w zestawieniu z bielą są bardzo widoczne. Można więc, zamiast bieli wybrać na przykład kolor ecru.

Dobrze dobrany rozmiar to podstawa

Kobiety bardzo często kupują odzież w mniejszych lub większych rozmiarach niż ich optymalny, ponieważ podoba im się określona rzecz, a nie znalazły jej we własnym rozmiarze. Kupują więc z myślą „wcisnę się” lub „najwyżej będzie luźniejsze”.
W przypadku sukni ślubnej nie wolno pozwalać sobie na tego typu myślenie. Suknia ma leżeć idealnie i ma być w odpowiednim rozmiarze. Żadna księżniczka nie zdecydowałaby się na coś gorszego, jeśli może dostać coś, co jest najlepiej do niej dopasowane. Suknia ślubna ma leżeć idealnie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *