hydroterapia

Hydroterapia w medycynie naturalnej

Hydroterapia jest naturalną metodą leczenia różnych schorzeń, a także doskonałym sposobem na pozbycie się nagromadzonych napięć i oczyszczenie aury.

Woda ma działanie lecznicze, a w zależności od rodzaju schorzenia jej najważniejszymi parametrami są: temperatura, ilość, szybkość przepływu i intensywność uderzeń kropel. Nie każdy może bezpiecznie podawać się zabiegom hydroterapii, lecz leczenie pewnych schorzeń wymaga jej zastosowania. Do takich chorób należą: schorzenia reumatyczne, neurologiczne, wszelkiego typu nerwobóle, bole mięśni oraz stawów. Przeciwwskazaniem dla hydroterapii (ze wskazaniem na kąpiele gorące) są: ostre stany zapalne, cukrzyca, żółtaczka, skazy krwotoczne, niewydolność sercowo-naczyniowa (w tym częste omdlenia) oraz nowotwory.

Medycyna i terapie naturalne

Współczesna medycyna klasyczna coraz częściej zwraca się ku naturalnym metodom, ponieważ tak naprawdę były one bardzo skuteczne. Na pewno hydroterapia to doskonały sposób na leczenie wszelkiego typu bólów pochodzenia niewiadomego i łagodzenie problemów neurologicznych. Wiele osób cierpi na choroby umysłu, przy leczeniu, których najbardziej skuteczne są wszelkie techniki relaksacyjny w tym hydroterapie. Podstawowe terapie związane z wodą to: bicze szkockie, cieple okłady oraz kąpiele.

Hydroterapia w Polsce

W Polsce jest bardzo wiele uzdrowisk, które można wybrać na urlop połączony z leczeniem. Jednym z najstarszych uzdrowisk w Europie, w którym wykorzystywano hydroterapię jest Lądek Zdrój. Przede wszystkim na uwagę zasługują tu naturalne wody siarkowe, które mają niezwykłą wprost zdolność podnoszenia sprawności do regeneracji naszej skóry. Problem z tymi wodami jest taki, że nie sposób ich przechowywać i transportować na duże odległości. Taka woda traci lecznicze właściwości. Skuteczna jest tylko wodna terapia u samego źródła. Każdy, kto zmaga się problemami reumatycznymi i problemami skóry: wszelkiego rodzaju grzybicami, łuszczycami, bardzo suchą i atopowa skórą oraz owrzodzeniami, powinien wybrać na kurację któreś z polskich uzdrowisk posiadających wody z zawartością siarki.

Hydroterapia na Słowacji

Słowackie wody termalne bez wątpienia idealnie leczą wszelkie zmiany reumatyczne i pomagają walczyć z problemami neurologicznymi. Na Słowacji jest wiele ośrodków zajmujących się hydroterapią. Tamtejsze wody termalne mają temperaturę od 34 stopni Celsjusza nawet do 38 stopni Celsjusza. Wiele basenów termalnych jest otwartych przez cały rok, dlatego warto skorzystać z takiej terapii, szczególnie w okresie jesieni i wczesnej wiosny, kiedy choroby reumatyczne oraz neurologiczne są intensywnie odczuwalne. Dodatkową zaletą Słowackich kąpielisk jest rozbudowana infrastruktura wypoczynkowa. Można tu przyjechać na kurację leczniczą oraz miło spędzić urlop.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze