horoskop

Gusta i upodobania znaków zodiaku

Mówi się: „pokaż mi swój dom, a powiem ci kim jesteś”. W odniesieniu do znaków zodiaku to powiedzenie ma sens. Wchodząc do domu, którego nie znamy możemy spróbować odgadnąć znak zodiaku właścicieli, analizując zarówno wygląd samego domu lub mieszkania jak i jego wyposażenie.

Baran
Byk
Bliźnięta
Rak
Lew
Panna
Waga
Skorpion
Strzelec
Koziorożec
Wodnik
Ryby
Baran

Kiedy masz pewność, że jesteś w domu Barana? Gdy nie ma wolnego miejsca, na którym można usiąść oraz wolnej od obrazków, zdjęć czy innych ozdobników ściany. Można by pomyśleć, że Barana drażnią proste linie, a gdy widzi minimalistyczne wnętrza myśli , że gospodarzy niedawno ktoś obrabował i zabrał wszystko co cenne. Łatwo też zorientujesz się, gdzie mieszka Baran oglądając samochody stojące na podjazdach czy parkingach przydomowych. Samochód Barana jest po prostu „inny”. Jeśli go stać sprowadza taki model, który jest bardzo rzadko spotykany w okolicy, w której on mieszka (najlepiej oczywiście, by nikt nie posiadał podobnego). Jeśli musi kupić zwyczajny samochód, przyczepę lub nawet rower, poddaje go intensywnym ulepszeniom. Baran najlepiej czułby się w taborze cygańskim i swój dom stara się zmienić w ten sposób, by było tam feeria kolorów, faktur i ozdób. Baran nie ma dobrego gustu, ale na pewno ma własny i niepowtarzalny styl, którego nie dopasowuje do panującej mody. To inni mają naśladować styl Barana, a kiedy to robią stają się jego największymi przyjaciółmi oraz wkraczają do kręgu osób, które Baran darzy prawdziwym szacunkiem.

Byk

Dom Byka nigdy nie będzie ekstrawagancki, jak w przypadku Barana. Ten znak stawia na solidność, jakość oraz klasę. Nie lubi wielkich zmian dlatego pragnie, by wszystko co kupuje zostało z nim przez długi, długi czas. Ponieważ typowy Byk nie jest osobą drobną (i to niezależnie od tego jakiej jest płci) wybiera sprzęty bardzo solidne. Jego samochody, zabawki, garnki, urządzenia elektroniczne i przede wszystkim meble, muszą być trwałe. Dlatego chętnie wybiera takie materiały jak: drewno, kamień, stal, aluminium, a gardzi plastikiem i wszystkimi sztucznymi materiałami. Byk woli raz wykonać pracę, ale solidnie, niż wciąż wracać do tej samej rzeczy. Nawet jego ogródek świadczy o tym jaki jest Byk. Tam gdzie natraficie na elegancję, solidność i klasę, tam na pewno mieszka ktoś spod znaku Byka. On nie zadowoli się niczym małym, jednak jeśli chodzi o dekoracje jest minimalistą i unika wszelkich ozdób oraz bibelotów. Nie zna się na modzie, lecz ma prawdziwego „nosa” do tego co nigdy modne być nie przestaje.

Bliźnięta

Bliźnięta są jakby mieszanką Byka i Barana. Z jednej strony cenią błyskotki, z drugiej zależy im na jakości. W tym znaku jest najwięcej osób ślepo podążających za modą. Jeśli w jakimś popularnym filmie (naturalnie takim, który ogląda Bliźniak i jego rodzina) pojawia się: samochód, telewizor, mebel, a nawet szczególna wycieraczka pod drzwi – Bliźniak natychmiast chce to kupić i posiadać. Ponieważ podąża za modą „ślepo”, zwykle nie jest zbyt dobre ubrany, a jego mieszkanie czy dom to zestaw modnych gadżetów, niekoniecznie do siebie pasujących. Bliźnięta lubią wydawać pieniądze, ale nie są zbyt rozrzutne. Często swoje zakupy utrzymują w tajemnicy nawet przed najbliższymi. Dopiero kiedy coś nowego się pojawia ogłaszają wszystkim swoje zwycięstwo, bowiem zdobycie super gadżetu uważają za wielki wyczyn.

Rak

Rak jest zawieszony pomiędzy pragnieniem posiadania czegoś pięknego i wartościowego, a lękiem przed ceną jaką musi zapłacić za coś takiego. I tu tkwi największy dylemat Raka: jak naleźć coś taniego, ale dobrej jakości. Osoby urodzone w tym znaku spędzają wiele czasu na zakupach. Zawsze bardzo dumne są ze swojej gospodarności, więc jeśli chcesz zranić Raka powiedz mu, że jest rozrzutny i kupuje niepotrzebne rzeczy. Rak lubi bibeloty i wszelkie dekoracje. Jego prawdziwym hobby są przemeblowania. Choćby miały one polegać na przestawianiu kwiatów i bibelotów. Coś musi się ciągle zmieniać, nawet jeśli będzie to niewielka zmiana. Szczególną miłością panie spod tego znaku darzą: firany, obrusy, porcelanę i bieliznę pościelową. Jeżeli stać je na takie zakupy, chętnie to właśnie kupują. Raki, zarówno kobiety jak i mężczyźni, unikają kupowania elektroniki. Nie sprawia im to przyjemności, ponieważ zwykle sprzęt elektroniczny je przeraża. Nie znajdziesz w mieszkaniu Raka drogiej elektroniki. Choć wiele Raków deklaruje miłość do muzyki, nie mają w ogóle słuchu, dlatego nie potrzebują super sprzętu audio. Na pewno jednak będzie telewizor. Telewizja jest dla Raka bardzo ważna.

Lew

W domu Lwa wszystko jest dobrej jakości. Hołduje on zasadzie: zastaw się, a postaw się. Jest prawie zupełnie nieodporny na modę, choć należy mu przyznać, że wybiera te trendy, które dobrze pasują do jego osobowości, wyglądu czy stylu życia. Lew i Byk mają wrodzone wyczucie stylu i doskonały gust. Wybierają tylko najdroższe i najlepsze materiały. Niestety w przeciwieństwie do Byka, Lew nie potrafi dekorować mieszkania i albo zatrudnia w tym celu kogoś, kto się na tym zna, albo bardzo cierpi w nieciekawym otoczeniu. Lew kocha piękno ponad wszystko i zupełnie bezrozumnie. Zalety praktyczne nie mają dla niego żadnego znaczenia lub niewielkie. Choć większość osób urodzonych w tym znaku zdaje sobie sprawę z tego, że cena nie zawsze świadczy o jakości produktu, jeśli Lew się na czymś nie zna, to właśnie cena będzie wyznacznikiem tego, co jest dobrej jakości. Choć Lwy potrafią wyśmiewać reklamy, same często dają się nabrać na nowinki, o których usłyszą w telewizji lub przeczytają w gazetach albo w Internecie.

Panna

Panny lubią pozory luksusu, najlepiej w niskiej cenie. Jest to trudne do osiągnięcia, dlatego Panna jeszcze więcej czasu spędza na zakupach niż Rak. Kupuje też znacznie więcej, często dość przypadkowych rzeczy. Panny nie przepadają za przedmiotami używanymi, chyba że są one bardzo tanie i bardzo dobrej jakości. W domu Panny, tak jak i w domu Raka, dużą wagę przywiązuje się do dekoracji. Nawet okna muszą być udekorowane, a to znaczy, że wybór właściwych firan jest dla Panny sprawą kluczową. Panny lubią zapachy: kadzidełka, świece zapachowe, środki czystości o silnym zapachu. W ich domu zawsze więc intensywnie pachnie czystością, świeżością i środkami chemicznymi. Chemia domowa to coś na czym Panna nie oszczędza. Nie tylko jej dom lśni czystością, ale także samochód.

Waga

Wagi nie lubią tego, co ktoś już wcześniej używał. Jeśli jest taka możliwość wybierają samochody prosto z salonu, dom wybudowany tylko dla nich, a mieszkanie od developera. Tę samą zasadę stosują w życiu codziennym. Waga nie kupuje ubrań w sklepach z używaną odzieżą, niechętnie odwiedza bardzo tanie sklepy i dyskonty. Bardzo szybko i łatwo się nudzi. Lubi więc zmieniać coś w swoim otoczeniu: małe przemeblowanie, nowy kolor ścian, nowe dekoracje. Zwykle lubi i ceni drogi sprzęt elektroniczny oraz kosztowne samochody. W domu Wagi na pewno niewiele troski przykłada się do tego co jest modne. Można powiedzieć, że ludzie urodzeni w tym znaku lubią to co już poznali i to co już wypróbowali. Ponieważ Wagi nie mają dobrego gustu, chętnie zatrudniają kogoś kto wykona dla nich prace dekoratorskie, dobierze meble i ozdoby. Łatwo jest wmówić Wadze, że coś jest piękne, bo było bardzo drogie.

Skorpion

Skorpion ma styl i klasę prawdziwego kolekcjonera sztuki. Jeśli musi żyć w otoczeniu, gdzie nie ma zbyt wielu rzeczy pięknych, jego dusza artysty bardzo na tym cierpi. Typowe osoby urodzone w tym znaku mają delikatną budowę ciała, dlatego też lubią otaczać się przedmiotami filigranowymi i kruchymi. Istnieje możliwość, że dom Skorpiona będzie kiczowaty. Dzieje się tak wtedy, gdy Skorpion zamiast kierować się własnym gustem zaczyna kierować się ceną lub modą. Może się tak stać wtedy, gdy jest on niepewny siebie i szuka potwierdzenia swojego gustu w oczach innych lub gdy podejmuje rywalizację z kimś, kto kocha tylko przedmioty drogie. Jeśli Skorpion nie chce uchodzić za tandeciarza powinien zawsze kierować się własnym gustem i rozsądkiem. Osoby urodzone w tym zamku, podobnie jak Lwy i Byki, kochają luksus i to zarówno w jeśli chodzi o materiały budowlane, jak i w przypadku mebli oraz elektroniki.

Strzelec

Strzelec lubi modę i eksperymenty. Zawsze jednak stara się, by jego dom czy ubranie pokazywało jego osobowość. Ponieważ uważa się za człowieka barwnego, pełnego sprzeczności i nietuzinkowego, będzie chciał oczarować innych dając im zaskoczenie. Każdy Strzelec jest nieco inny, lecz wszystkie mają wspólną cechę: kupują rozsądnie oceniając cenę, modę i jakość. Nie przepłacają, ale też nie są tandeciarzami. Strzelec nie jest miłośnikiem kiczu, dla niego bycie barwnym oznacza posiadanie swojego unikalnego stylu. Nie zależy mu na tym, by zrobić wrażenie absolutnie na wszystkich osobach ze swojego otoczenia. Strzelce potrafią przekonać innych do swojego gustu. W ich domach nie ma niepotrzebnych rzeczy i tak zwanych „gratów”, nie są to jednak wnętrza minimalistyczne. Strzelec stawia na wnętrza osobiste, to znaczy takie, które odzwierciedlają charakter osoby, która je zamieszkuje.

Koziorożec

Koziorożec lubi przedmioty solidne i wnętrza minimalistyczne. Jeśli musi dzielić przestrzeń z kimś, kto bardzo lubi wszelkie ozdoby, zwykle szybko się męczy. W domach Koziorożców nie ma wiele światła. Nie lubią one ostrego, górnego oświetlenia. Cenią pewną dozę romantyzmu jaką daje półmrok. Meble wybierają przede wszystkim wygodne i dostosowane do siebie. Kolejnym kryterium jest solidność, a dopiero następna jest elegancja. Koziorożce nie tworzą wnętrz przesadnie eleganckich, jednak są to miejsca praktyczne. Każde pomieszczenie stworzone prze Koziorożca ma spełniać zadania, do których zostało przeznaczone. Kuchnia ma być ergonomiczna, sypialnia cicha i ciemna, salon wygony i spokojny. Ulubionymi zapachami Koziorożców są zapachy dobrej kuchni: pieczenia ciast i mięs. Bardzo chętnie wybierają też zapachy naturalne: pomarańcze, cytryny, kwiaty róży.

Wodnik

Wodnik to znak, który najbardziej kocha modę. W jego domu znajdziesz wszystko to, co obecnie jest „trendy”. Bardzo często osoby urodzone w tym znaku stają się wyrocznią dla innych, a sposób w jaki urządzają dom jest chętnie naśladowany. Problem z Wodnikami jest taki, że chętnie wdają się w spory na temat dekoracji i to spory, z których absolutnie nic nie wynika. Wodnik nie ma dobrego gustu, więc może jedynie „wstrzelić się” we wszystkie aktualne trendy. Jeśli chodzi o dekorowanie mieszkania taki brak gustu jest to o wiele bezpieczniejszy niż dobieranie stroju według mody. Strój powinno się bowiem dobierać do figury. Wodniki kochają kolory. Czasem zupełnie nierozsądnie i dlatego łatwo zauważyć, które domy mogą należeć właśnie do Wodników. Jeśli na całej ulicy jest kilkanaście takich samych domków w różnych w kolorach beżu, dom Wodnika będzie „wściekle” różowy albo zielony.

Ryby

Ryby mają własny gust lecz trudno nazwać go doskonałym. Nie do końca pokonane o tym co lubią, a czego nie, wybierają zupełnie przypadkowe rzeczy. Tak jak i Rak oraz Panna, kochają ozdabiać dom bibelotami. Dekoracja okien jest ważnym punktem w planie uzyskania idealnego wnętrza. Ryby lubią pastelowe kolory: beże, zielenie, róże, a kiedy czasem mają ochotę na odrobinę szaleństwa zawsze będzie to coś w kolorze czerwonym. Jest to kolor, który Ryby uważają za najbardziej odważny. W tym przypadku wysoka intuicja nie zawodzi Ryb ponieważ czerwień podnosi ich witalność i asertywność. W otoczeniu Ryby bardzo często można natrafić na przedmioty bardzo kiepskiej jakości. Dotyczy to zarówno umeblowania jak i odzieży. Ryba kupuje to, co jej się podoba, a gusta zmienia często. Najbardziej przypadkowe i dziwne zestawy mebli i dekoracji można znaleźć właśnie w domach Ryb. Pod tym względem wyprzedzają nawet Barana, który po prostu ma upodobanie do kiczu. Od mozaiki stylów stworzonych przez Rybę, po prostu „bolą oczy”.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *