mango

Gruszka i mango

Gruszka i mango to kolejne dwa owoce, które poddam testom przydatności w czasie odchudzania. Gruszka to owoc polski, mango pochodzi z importu.

REKLAMA CZYNI CUDA

Za sprawą Oprah Winfrey sam owoc mango i ekstrakt z niego okrzyknięto w USA cudownym lekiem odchudzającym. Specjaliści w dziedzinie odchudzania cudu w tym nie widzą i studzą optymizm. Przekonują nas, że mango posiada właściwości wspomagające pozbycie się tkanki tłuszczowej, a to za sprawą wysokiej zawartości błonnika. Wszyscy już wiemy jaki jest związek między błonnikiem i tłuszczem. Jednak nie tylko mango w swoim składzie błonnik. Ponadto wskazywane są inne, mniej chwalebne dla mango właściwości. W wyniku przyjmowania ekstraktu z mango może wystąpić migrena, bezsenność i wzdęcia. Te fakty są potwierdzone badaniami. Ale, jak widać, za sprawą głośnej reklamy, przeciętny produkt może zyskać miano cudu.

Tymczasem nasza polska, skromna gruszka jest niemniej pożyteczna w czasie odchudzania jak egzotyczne mango, lecz ona cicho czeka na swój dobry czas. W 100 gramach gruszki jest podobna ilość kalorii, jaką znajdziemy w ananasie, czereśniach, kiwi oraz mango. Gruszka zawiera również adekwatną do wyżej wymienionych owoców ilość węglowodanów i cukrów. Jest także bardzo dobrym źródłem potasu. W gruszkach niewiele znajdziemy witamin i składników mineralnych, ale ta ilość jest podobna do mango. Gruszki są z reguły bardzo soczyste, co pobudza perystaltykę jelit. Ich jedzenie sprzyja zwiększeniu wydalania moczu i usuwaniu nadmiaru wody z organizmu. Gruszki są o wiele lepszym źródłem błonnika niż mango. Zjedzenie jednej gruszki pokrywa 25% dziennego zapotrzebowania na błonnik, o czym głośno mówią znani naukowcy.

DOKONUJ DOBRYCH WYBORÓW

Mango, jak wszystkie owoce egzotyczne, musi pokonać do Polski bardzo długą drogę. Nie mamy też pewności w jakim momencie dojrzewania zostały zerwane owoce. Nasze, polskie gruszki dostępne są praktycznie przez cały rok. Są także tańsze od mango i tylko przez brak reklamy nie wszystko wiemy o ich dobroczynnej mocy w kwestii odchudzania.

Warto pamiętać także o tym, że wystarczy jeden owoc gruszki dziennie, by zneutralizować ryzyko otyłości.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *