związki

Gdy Ona mówi „domyśl się”!

Świat się zmienia i my zmieniamy się także. Kiedyś kobiety nie pracowały zawodowo, zostawały w domu, wykonywały prace domowe i zajmowały się wychowywaniem dzieci. Dziś kobieta i mężczyzna będący w związku decydują wspólnie o tym, jak będzie wyglądać ich życie. Zdarza się jednak, że coś zgrzyta w sprawnym układzie i dochodzi do spięć. Kobieta i mężczyzna przestają się rozumieć. Dlaczego tak się dzieje?

Problem z komunikacją

Za każdym problemem w związku kryje się kłopot z komunikacją. Kobiety lubią dużo słów, mężczyźni odwrotnie, nie lubią zbyt wiele mówić. Tak dochodzi do spięć, ponieważ gdy mężczyzna myśli, że wszystko jest dla kobiety jasne, ona uważa, że nic jasne nie jest.

Słowa są ważne dla kobiety, dlatego oczekuje, że powiesz jej, jeśli przygotowane przez nią jedzenie ci smakuje, jeśli podoba ci się to w co się ubrała, jeśli zrobiła coś miłego dla ciebie. Kobieta chce być doceniona, ale nie doceniona w ciszy. Potrzebuje blasku, potrzebuje czuć się potrzebna, kochana, piękna. Komplementów nie powinieneś reglamentować. Jeden komplement na tydzień, to jednak trochę zbyt mało. Musisz też zapytać siebie, jaką osobą jest twoja partnerka? Może Ona potrzebuje więcej miłych słów? Może potrzebuje pochwał, bo czuje się mało wartościowa? Jeśli nie rozmawiasz z nią zbyt wiele może się poczuć zaniedbywana.

Prezent bez okazji

Dobrym pomysłem na unikniecie spięć i kłótni w domu są niewielkie prezenty, jakie ofiarujesz swojej partnerce bez okazji. Wystarczą kwiaty czy czekolada, nie musi być to nic drogiego. Mały podarunek, który dla ciebie nie będzie wielkim obciążeniem, pokaże twojej partnerce, że o nią dbasz i o niej myślisz.

Zadzwoń do swojej niej, gdy jesteś w pracy. Wiadomość wysłana przez komunikator, fotografia lub dowcip, zawsze pokaże, że myślisz o niej.

Prace domowe

Zazwyczaj w większości związków wciąż panuje tradycyjny podział obowiązków domowych. Musisz jednak pamiętać, że po pracy Ona jest równie zmęczona jak ty. Musi jednak ugotować i podać jedzenie, a także posprzątać.

Choć w większości przypadków taki stan rzeczy kobieta akceptuje i nie ma z tym problemu, że ty siedzisz w fotelu, gdy ona ma tak wiele pracy w kuchni, czasem dochodzi do spięcia. Bywa, że Ona ma trudniejszy dzień, że w pracy była mocniej obciążona, być może ktoś źle ją potraktował.

Ona nie powie o co chodzi, bo uważa, że jeśli ją kochasz to czujesz jej nastrój. Jeśli zauważysz, że Ona wydaje się spięta i odwraca twarz, to jest znak dla ciebie, że coś jest nie tak. Zaproponuj pomoc, zapytaj, czy coś ją gryzie, czy coś się stało. Musisz wykazać zainteresowanie jej uczuciami. Jeśli pokażesz, że zauważyłeś jej nastrój, na pewno będzie ci wdzięczna. Niekoniecznie poprosi cię o pomoc w pracy, ale na pewno będzie chciała się wygadać. Kobiety nie pragną zatrzymać dla siebie problemów, chcą podzielić się nimi ze swoim partnerem. Oczekują, że on będzie je wspierał.

Gdy twoja partnerka mówi do ciebie „domyśl się”, znaczy to tyle, że w waszej komunikacji coś nie działa. Ona czuje się zaniedbywana, czuje że jej nie wspierasz. Może mieć do ciebie żal, że jesteś chłodny, może sądzić, że nic już do niej nie czujesz. Wystarczą niewielkie gesty z twojej strony, by poprawić relacje w związku. Jednej rzeczy, której nie powinieneś robić słysząc „domyśl się”, jest ucieczka z domu. Widząc, że twoja partnerka ma nie najlepszy humor, nie idź na spotkanie z kolegami, spacer, siłownię… Zostań w domu i postaraj się przegadać z nią problem. Na pewno będzie ci za to wdzięczna i nie zapomni, że byłeś dla niej wsparciem.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *