zkfkfkkfkffk

Doradca duchowy

W dzisiejszym świecie ludzie przestają ze sobą rozmawiać. Wiara w siebie choć rozdmuchana jest dziś bardzo krucha. Ludzie zaczynają szukać pomocy. Niektórzy odnajdują Boga, inni idą do wróżki, jeszcze inni do psychologa. Doradca duchowy jest kimś pomiędzy. Kimś kto nie ocenia, nie daje przepisów, nie szuka problemów, ale pomaga je rozwiązywać.

Pęd życia, pogoń za dobrami materialnymi powoduje izolację od społeczeństwa. Nie każdy człowiek toleruje taki styl życia. Zaczyna czegoś brakować. Czy musi tak być? Czy faktycznie musimy być ofiarami współczesnego modelu życia?

Otóż nie. Wystarczy poszukać odpowiedniego dla nas doradcy duchowego. To nie tylko doradca, lecz również opiekun naszej duszy, naszych planów i myśli.

Każdy potrzebuje w swoim życiu innych ludzi

Każdy człowiek potrzebuje rozmowy, choć nie każdy jest w stanie przyznać się do tego. Chce, żeby go wysłuchano. Duchowy doradca, to nikt inny jak cierpliwy słuchacz. Nie tylko słucha ale i rozumie, co rozmówca chce mu przekazać. Wie kiedy słuchać, a kiedy zabrać głos. Ma, w przeciwieństwie do naszych znajomych, czas i cierpliwość. Nie ponagla, nie przerywa i nie ucina rozmowy.

Rozmowa z doradcą duchowym zawsze czemuś służy. Nie jest to tylko wyrzucanie z siebie żali i pretensji do złego świat. Rozmówca przeważnie szuka właściwej drogi w życiu.

Zagubieni, to najczęściej osoby, które osiągnęły już wszystko: pieniądze, stanowisko, pozycję społeczną. I co dalej? Za czym gonić? Jaki obrać cel, żeby życie miało sens? To właśnie, za sprawą delikatnych sugestii, da nam doradca duchowy. Nie poda nam gotowej recepty na życie. Mądry doradca duchowy tak postawi pytanie, że rozmówca sam znajdzie swoją dalszą drogę, odkryje swoje marzenia, zainteresowania. Pomoże odnaleźć radość życia.

Często zastanawiamy się dlaczego nie możemy odnieść sukcesu. Inni tak łatwo wszystko osiągają, „czego dotkną zamieniają w złoto”, a nam się nie udaje. Rozwikłanie tej zagadki można znaleźć u mądrego doradcy duchowego. To u niego odkryjemy co nas blokuje i ogranicza przed osiągnięciem sukcesu. Gdzie popełniamy błędy? Uzmysłowimy sobie nasze predyspozycje, talenty, zainteresowania. Jednocześnie podpowie nam odpowiedni kierunek rozwoju.

Kim jest doradca duchowy?

Kim jest doradca duchowy? Czy każdy może nim być? Z pewnością nie każdy. Przede wszystkim musi to być osoba empatyczna, znająca podstawy filozofii życia. Bezcenny u doradcy duchowego jest bagaż życiowych doświadczeń i umiejętność przyczynowo – skutkowej analizy zdarzeń. Musi on również umieć naprowadzić rozmówcę na odpowiedni tor myślenia przyszłościowego. Nie przechwala się swoją wiedzą i doświadczeniami, lecz tak stawia pytania aby rozmówca doszedł do wniosku zamierzonego przez doradcę.

Doradca duchowy nie jest naszym pocieszycielem. Jego zadanie to odkrycie barier, przeszkód, blokad i postawienie odpowiedniego drogowskazu na życiowej ścieżce, tak aby życie miało sens i sprawiało nam radość.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *