ssssty

Jak dobrać jeansy do figury?

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę jeansów. Nie mogą to być spodnie wybrane przypadkowo, muszą pasować do innych rzeczy, które znajdują się w twojej szafie, a przede wszystkim powinny pasować do twojej figury.

Zasady podstawowe

Jeansy nie muszą być w najmodniejszym w danym sezonie fasonie. Warto kupować droższe modele, które będą ci towarzyszyły przez dłuższy czas. Powinno się kupić jeansy w swoim ulubionym kolorze. Spodnie ciemniejsze zawsze są bardziej eleganckie, natomiast jasne kojarzą się z młodością. Idealne jeansy powinny być idealnie dopasowane – nie za ciasne, nie za duże.

Jeansy dobrane do figury

Figura gruszki – biodra szersze niż ramiona. Musisz wybierać jeansy z prostymi nogawkami, które będą równoważyły biodra. Unikać zaś spodni typu rurki, gdzie twoja pupa i biodra optycznie nabiorą większych rozmiarów.

Figura kielich – ramiona szersze niż biodra. Należy wybierać jeansy z rozszerzonymi nogawkami, które optycznie zrównoważą sylwetkę. Ty także powinnaś unikać rurek, w których twoje nogi wyglądają jak szczudła.

Figura kolumny – brak zaznaczonej talii i wyraźniejszego elementu sylwetki. Idealne spodnie dla ciebie to rurki. Unikaj spodni z prostymi nogawkami, które sprawią, że twoja figura wyda się zupełnie pozbawiona kształtu.

Figura klepsydry – wyraźnie zaznaczone biodra, biust i talia. Dobrze wyglądasz praktycznie w każdym fasonie jeansów, ale najlepiej w tych, które mają proste nogawki.

Jeansy ukrywające wady figury

Krótkie nogi – wybierz jeansy z prostymi nogawkami, nieco dłuższe, a do tego buty na wysokim, stabilnym obcasie: koturny, słupek.

Grube uda – wybierz jeansy z jaśniejszymi przetarciami z przodu i z tyłu na udach, dzięki temu uda wydadzą się szczuplejsze.

Krótki tułów – jeansy biodrówki to właściwy dla ciebie fason. Zrównoważą dysproporcję pomiędzy górną i dolną częścią ciała.

Brak talii – wybieraj jeansy z podwyższonym lub z wysokim stanem, który pomoże wyznaczyć linię talii.

Za mała pupa – wybieraj jeansy z dużymi kieszeniami z tyłu, najlepiej też by były to spodnie w jasnych kolorach. Dla ciebie są spodnie z wysokim stanem. Unikaj biodrówek.

Zbyt duża pupa – kieszenie na pupie twoich idealnych jeansów powinny być albo niewielkie, albo nie powinno ich być w ogóle. Unikaj spodni z wysokim stanem, pomyśl o biodrówkach.

Sprytne tricki jeansów

Bez problemu możecie kupić spodnie, które pomogą wam wyeksponować piękne ciało. Jeansy push – up kształtują pośladki. Optycznie unoszą je w górę i poprawiają ich kształt. Jeansy z podwiniętymi nogawkami zrównoważą zbyt długie nogi w stosunku do tułowia i pomogą otrzymać idealne proporcje ciała. Twoje nogi nie są zbyt proste? Wybieraj spodnie z miękkiego jeansu z szeroką nogawką.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *