Plan prac na święta

Od dziesiątków lat kultywuje się tradycję, że na Święta musi być wysprzątany każdy zakamarek w domu. Ja też lubię czystość, szczególnie na większe uroczystości

Od dziesiątków lat kultywuje się tradycję, że na Święta musi być wysprzątany każdy zakamarek w domu. Ja też lubię czystość, szczególnie na większe uroczystości, ale nigdzie nie jest napisane, że musi to być harówka w ostatnie przedświąteczne dni. Ja zaczynam już teraz. Sprzątnę najpierw „boczne uliczki”, czyli miejsca, gdzie raczej już się bardzo nie nabałagani.

Dzisiaj zabrałam się za szafy pod schodami. W jednej przechowuję buty, a w drugiej przybory do sprzątania.
Do szafy każdy wrzuca swoje buty, nie patrząc na ich stan. Zapach i czystość pozostawiały wiele do życzenia. Wyjęłam więc wszystkie i każdy musiał dokładnie wyczyścić swoje buty. Mogę sprzątać, ale nie jestem niczyją służącą.
Odkurzyłam wszystkie półki, poukładałam na każdej woreczki z paloną kawą (neutralizuje nieprzyjemne zapachy i odświeża) i każdy ustawił swoje buty na wyznaczonej półce. Temat zamknięty.
W drugiej szafie, zrobił się magazyn śmieci! Każdy wrzucał co chciał, a ja na czas nie zapanowałam nad tym. Reklamówki, szczotki, zmiotki, odkurzacz, mop i co komu niepotrzebne, to lądowało właśnie tam. Wyrzuciłam cały worek śmieci. Przy okazji wyczyściłam odkurzacz i wszystkie jego akcesoria. Na koniec oczywiście odświeżacz powietrza domowej roboty i gotowe.
Jeżeli włączycie domowników w takie porządki, to zapewniam, że dłużej będą o ten porządek dbać. Każdy, no może prawie każdy, szanuje swoją pracę. Nie wyręczajcie więc nikogo. Nie jesteście przecież niewolnicami prac domowych.

  • Vote -1 Vote +1
    Dedicated server
    says:

    Dostaje od Was sporo zapytan o harmonogram prac swiatecznych postanowilam wiec podzielic sie moim kalendarzem kuchennych przygotowan do Bozego Narodzenia. Jako kobieta pracujaca i doktoryzujaca sie, czasu mam niewiele – dlatego kazda chwila musi byc maksymalnie wykorzystana, a kazdy zasob – uzyty efektywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.