Miłosne amulety i talizmany

Dziś bez problemu można kupić talizman przyciągający miłość, nadal jednak wtajemniczeni uważają, że najlepszymi miłosnymi talizmanami są te, które sami przygotujemy

Talizmany miłosne znane są już od starożytności. Początkowo były przygotowywane przez szamanów i wróżbitów, na zlecenie konkretnej osoby. Dziś bez problemu można kupić talizman przyciągający miłość, w sklepie zajmującym się ezoteryką. Nadal jednak wtajemniczeni uważają, że najlepszymi miłosnymi talizmanami są te, które sami przygotujemy.

Jak przyciągnąć miłość i otworzyć się na uczucie

Najbardziej znanym talizmanem przyciągającym miłość – jest różowy kwarc. By móc wykorzystać wszelkie jego właściwości, należy opłukać kamień pod bieżącą wodą i delikatnie wysuszyć. Dodatkowo można wzmocnić jego działanie wystawiając go na światło księżyca, w czasie wtorkowej pełni. Różowy kwarc, to jeden z najsilniejszych talizmanów miłosnych, a kiedy doda się do niego cyrkonie lub diamenty zapewni się sobie powodzenie, we wszelkich przedsięwzięciach związanych z miłością.

Własne talizmany miłosne

Najbardziej cenione są własne talizmany miłosne, wykonane osobiście przez kogoś, kto pragnie zdobyć miłość lub przez wróżkę, zajmującą się urokami miłosnymi. Najprostszy talizman wykonany jest z kawałka materiału. Na kartce wpisuje się imię ukochanej osoby, potem zawiązuje w węzełek i nosi go stale ze sobą. W większości talizmanów miłosnych pojawia się jakiś rodzaj węzełka lub sakiewki. Chodzi o to, by związać na zawsze dwie osoby. Być może sam węzełek jest wystarczającym talizmanem, wtedy gdy nosimy go stale przy sercu i dotykamy myśląc o ukochanej osobie.

Jak zatrzymać miłość na zawsze

Zakochani na całym świecie stosują miłosną kłódkę, jako talizman mający zapewnić wieczną miłość. Zwyczaj ten prawdopodobnie narodził się we Florencji, w okresie Średniowiecza. Pierwsza para kochanków, która wykorzystała ten rodzaj magii, wygrawerowała swoje imiona na zwyczajnej kłódce, kłódkę tę przypięła do balustrady mostu, a klucz wrzuciła do rzeki. Od wieków zakochani wykorzystują ten rytuał, by zatrzymać miłość. Praktycznie każde miasto może się dziś pochwalić posiadaniem mostu zakochanych.

Miłosna magia w czasach współczesnych jest równie popularna jak dawniej, być może dlatego, że dużo łatwiej jest zdobyć uczucie niż zatrzymać je na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two + 9 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.