Sposoby na pękające naczynka

Siateczka czerwonych, szpecących naczynek krwionośnych widocznych gołym okiem jest powodem kompleksów wielu kobiet. Pękające naczynka. Dlaczego się pojawiają? Czy da się im zapobiec i zlikwidować już powstałe?

Siateczka czerwonych, szpecących naczynek krwionośnych widocznych gołym okiem jest powodem kompleksów wielu kobiet. Pękające naczynka. Dlaczego się pojawiają? Czy da się im zapobiec i zlikwidować już powstałe? Opinii jest wiele. W walce z pękającymi naczynkami warto też wypróbować tanie, domowe sposoby.

Pękające naczynka mogą pojawić się wszędzie: na twarzy, plecach, nogach, ramionach. Ten defekt może być wywołany złą dietą, nadmierną ekspozycją, bez odpowiedniej ochrony, na promienie UV, nieprawidłowym krążeniem lub efektem działania estrogenów. Pękające naczynka mogą być też zapisane w genach.

Łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Gdy stwierdzisz, że masz kruche naczynka krwionośne z tendencją do pękania (zauważyłaś pierwsze pajączki), do codziennej diety włącz produkty bogate w witaminę C. Witamina C i PP doskonale uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, zapobiegając ich pękaniu i wylewom podskórnym. Na powstałe już wylewy pomoże witamina K. Suplementy diety bogate w te witaminy uchronią nas przed szpetnymi wylewami.

Przy tendencji do pękania naczynek bezwzględnie należy zrezygnować z solarium, które powoduje nadmierne przegrzanie skóry w krótkim czasie. Tak samo na pajączki działa wyziębienie. Dlatego też w zimie na twarz stosuj kremy ochronne. Nie przemrażaj skóry.

Powstawanie pajączków możemy wywołać także mechanicznie, gdyż naczynka umieszczone są tuż pod skórą. Używanie peelingów ziarnistych przy takiej tendencję jest wręcz zabronione. Zastąp je peelingami enzymatycznymi bądź maseczkami peelingującymi.

To samo dotyczy depilacji ciała woskiem. Zabieg ten pozbawia skórę naturalnej bariery. Wtedy ryzyko pajączków wzrasta. Wykonaj inny rodzaj depilacji, mniej agresywny, np. kremem, pianką.

Jeżeli mimo wszelkiej ostrożności pajączki pojawiły się, spróbuj powalczyć z nimi domowymi sposobami. W tym celu przygotuj wywar z kasztanowca, arniki lub miłorzębu japońskiego. Nasącz waciki w wywarze i połóż na miejsca, gdzie naczynka popękały. Okład zostaw na 10 minut. Po zdjęciu wacików wklep delikatnie opuszkami palców pozostałość wywaru. Nałóż krem przeznaczony do cery naczynkowej.

Problemu pękających naczynek nie należy lekceważyć i tylko maskować grubą warstwą pudru. Pajączki na twarzy mogą być początkiem trądziku różowatego lub alergii, a te na nogach zapowiadają niewydolność żył i powstawanie żylaków. Nie jest to tylko defekt estetyczny. Poświęćmy więc uwagę na zmianę diety i nawyków, żeby nasze zaniedbanie nie przysporzyło nam poważniejszych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − five =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.