Czy istnieją bratnie dusze?

Każdy pragnie mieć prawdziwego przyjaciela, swoją drugą połówkę, tzw. bratnią duszę. Kto to taki? Czy "bratnie dusze" istnieją? Jak je rozpoznać?

Każdy pragnie mieć prawdziwego przyjaciela, swoją drugą połówkę, tzw. bratnią duszę. Kto to taki? Czy “bratnie dusze” istnieją? Jak je rozpoznać?

Są pewne sygnały, symptomy, mówiące nam, że ta osoba jest naszą bratnią duszą, której nie powinniśmy pozwolić odejść. Nie ma tu znaczenia czy bratnia dusza jest tej samej płci czy przeciwnej.

Pierwszą oznaką, że może na Twojej drodze pojawiła się bratnia dusza jest dobre, bardzo dobre porozumiewanie się. Pierwsze spotkanie, obca dla Ciebie osoba, a rozmowa nie ma końca. Komunikujecie się, jakbyście znali się od piaskownicy. Nowe wątki wypływają raz z jednej, raz z drugiej strony. Nie możecie się „nagadać”. Nie istnieje świat wokół, a czas mija nie wiadomo kiedy.

Jeżeli możesz posiedzieć z kimś w ciszy i nie jest to krępująca cisza, to znaczy, to jest Twoja druga połówka. Nie musi to być Twój partner/partnerka ale z pewnością bratnia dusza. Z tą osobą nigdy się nie znudzisz i możesz spędzać każdą wolną chwilę. Dłuższa rozłąka z bratnią duszą wywołuje tęsknotę, żal, prawie fizyczny ból.

Związek bratnich dusz nigdy się nie kończy. Nawet, jeżeli coś je rozdzieli, to z pewnością wrócą do siebie. To więź nierozerwalna. Przez długie lata bratnie dusze mogą żyć na dwóch krańcach świata, po czym coś ich do siebie ciągnie, przypominają o sobie. I bez wątpienia w jakiś sposób do siebie wrócą.

Bratnie dusze ufają sobie bezgranicznie. Znają swoje wzajemne sekrety, tajemnice, grzechy. To jej, bez obaw, powiesz to, o czym nikt inny nie może się dowiedzieć. Nie obawiasz się, że zdradzi, wyśmieje, czy zlekceważy. Związek bratnich dusz jest stały, intensywny i poufały.

Czasami bratnie dusze potrzebują trochę czasu, by się odnaleźć, by w końcu połączyć się i być razem. Bywa, że trzeba czekać na tę chwilę latami. Tak jest w przypadku osoby, z którą chodziliśmy do przedszkola czy szkoły. Po kilku czy kilkunastu latach rozłąki los znowu krzyżuje ich drogi, po to, by mogli stwierdzić, że to jest ich bratnia dusza. Tworzą odtąd zgrany duet, idealnie do siebie pasują. Czują, jakby te lata rozłąki nie istniały. To był mało znaczący etap ich życia. Odtąd ich ścieżki są nierozłączne.

Związku bratnich dusz nie można podrobić, skopiować. To związek prawdziwy, czysty i niepowtarzalny. Największym darem losu można określić związek małżeński czy partnerski z bratnią duszą. To są te pary, które w szczęściu dożywają złotych, czy rubinowych godów. To ich często podziwiamy, widząc dwoje staruszków idących pod rękę czy za rękę, troszczących się o siebie nawzajem.

Bratnie dusze istnieją naprawdę. Trzeba tylko dobrze odczytać sygnały i odnaleźć je na swojej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.