elegant-tableware-1668370_1280

Czyszczenie stali nierdzewnej

Od kiedy zamieszkałam we własnym domu, systematycznie kupowałam przedmioty ze stali nierdzewnej. Według mnie są naprawdę efektowne. Dobrze komponują się ze wszystkimi meblami, dodatkami, kolorem ścian. Poza tym przedmioty ze stali nierdzewnej są trwalsze od emaliowanych, nie obijają się i nie rdzewieją.

Wszystko dobrze, gdy są nowe i błyszczące. Niestety każde dotknięcie, to zdjęcie odcisków palców. Na początku kupowałam specjalne produkty przeznaczone do pielęgnacji stali nierdzewnej. Zaczęły mnie jednak przerażać koszty tej pielęgnacji, bo akcesoriów miałam coraz więcej: od chlebaka po lodówkę. Kontakt preparatów chemicznych ze sprzętem kuchennym, też był wbrew moim zasadom. Próbowałam dotąd, aż znalazłam domowe sposoby na pielęgnację stali nierdzewnej. Poniżej przedstawiam efekty moich testów.

Drobne przedmioty namaczałam na chwilę w ciepłej wodzie z mydłem, po czym polerowałam miękką ściereczką, żeby nie porysować delikatnych powierzchni. Widząc efekty, takim roztworem umyłam, a później wypolerowałam pozostały sprzęt.

Innym, skutecznym według mnie, sposobem jest czyszczenie powierzchni octem i czystą ściereczką. Octu nie rozcieńczałam. Wylewałam go na ściereczkę i przecierałam dany przedmiot. Tak samo zadziała sok z cytryny. Dla lepszego efektu można później wypolerować stal nierdzewną miękką ściereczką z odrobiną oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci.

Ostatni sposób, który oceniam na plus, to woda sodowa. Powierzchnie nie są co prawda bardzo lśniące, ale czyste i bez śladów palców.

Mogę z czystym sumieniem napisać, że wszystkie wyżej opisane sposoby, w niczym nie są gorsze od użycia gotowych preparatów. Wręcz przeciwnie. Nie ma chemii przy znikomych kosztach.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze