astrology-1244728_1280

Czy wierzysz we wszystko? Znaki zodiaku i teorie spiskowe

Niektóre znaki zodiaku chętniej wierzą w niezwykłe historie, trudniej im przystosować się od rzeczywistości. Inne wierzą i ufają ludziom, jeszcze inne zawsze zachowują dystans.

Baran

Barany kochają bajki i niezwykłe historie, chciałyby by ich życie wyglądało właśnie jak bajka, ale nie zawsze tak to wychodzi. Kobiety szukają rycerzy w lśniących zbrojach lub pragną być bohaterkami, które pomagają ukochanym w beznadziejnych sytuacjach. Panowie szukają księżniczki, która da im bajkę. Baran nigdy nie szuka nigdzie podwójnego dna i zawsze wierzy ludziom. Znaki zodiaku z trygonu ognia są wyjątkowo łatwowierne. Jeśli los nie zmusi ich do analizowania, uwierzą w każdą fantastyczną historię. Jeśli Baran zostanie wychowany w jakiejś tradycji religijnej może nawet stać się dewotem pouczającym innych. Jego wiara w istotę wyższą – Boga, jest bardzo silna, choć nie zawsze żyje zgodnie z przykazaniami.

Byk

Byk ma zdrowy sceptycyzm, dlatego potrafi nawet cudze marzenia sprowadzić do świata realnego. Nie wierzy w bajki i nawet jako dziecko nie da się nabrać na bociana i Świętego Mikołaja. Byk dobrze wie co ile kosztuje, zdaje sobie sprawę, że bez ciężkiej pracy nie będzie efektów. Trudno go nabrać na zmyślone historie, nie wierzy w to czego nie można dotknąć. Nie oznacza to, że nie wierzy w Boga. Byk zwykle jest agnostykiem, który uważa zarówno osoby wierzące jak i ateistów, za osoby źle poinformowane. Nie wierzy w to czego nie widzi z drugiej jednak strony jeśli coś nie zostało obalone poprzez konkretne dowody może jednak istnieć. Przy całym swoim sceptycyzmie Byk wierzy… w przesądy.

Bliźnięta

Świat baśni i czarodziejskich historii to świat, który bardzo pociąga Bliźniaka. Inne znaki zodiaku niekoniecznie potrafią to docenić, zwłaszcza że Bliźnięta nie ograniczają się do wysłuchania opowieści. Z upodobaniem przekazują ją dalej, stając się największymi roznosicielami plotek w Zodiaku. Im piękniejsza i barwniejsza opowieść tym bardziej przyciągająca. Bliźnięta nie znoszą nudy, dlatego fantastyczne historie muszą być naprawdę zupełnie niezwykłe. Przy całej miłości do bajek ludzi urodzonych w tym znaku nie jest łatwo oszukać i zwieść dziwnymi historiami. One będą drążyły temat, wypytywały o szczegóły, aż cała bajka się rozsypie. Bliźnięta tak jak Byki wierzą w przesądy, choć często zaprzeczają temu. Nie należą do osób nadmiernie religijnych, niechętnie uczestniczą w długich, nudnych ceremoniach. Nie obnoszą się ze swoją wiarą, traktując ją jako rzecz szczególnie osobistą.

Rak

Jeśli coś wygląda wspaniale to takie musi być. Tak właśnie myśli jedna grupa Raków. Inna myśli: jeśli coś jest wspaniałe to na pewno jest tu jakiś podstęp. Raki dzielą się na optymistów i malkontentów. Jednym podoba się wszystko inni w niczym nie widzą nic pięknego. Łączy je jedno, upodobanie do bardzo romantycznych historii, niekoniecznie z happy endem. Raki lubią bajki, które mają pozory prawdziwego życia. Kochają historie, które brzmią jak bajka, lecz mogły się zdarzyć komuś bliskiemu. Raki albo wierzą bardzo mocno, albo są ateistami. Nie zawsze przyznają się do swoich prawdziwych przekonań religijnych.

Lew

Lew uwierzy w każdą bajkę o ile nie musi jej wysłuchiwać ciągle we wciąż zmienionej wersji oraz o ile ta bajka nie ma na celu upokorzenia jego – Lwa lub udowodnienia mu, że jest gorszy. Lew lubi tylko historie z dobrym zakończeniem, inne po prostu go męczą lub zniechęcają do świata. Łatwo go oszukać, bo nie analizuje tego co się do niego mówi. Jeśli ktoś umie opowiedzieć niezwykłą historię Lew zawsze w to uwierzy. Jeśli został wychowany w określonej religii raczej jej nie zmieni, choć nie należy do zbyt gorliwych wyznawców. Jego wiara jest jego prywatną sprawą. Nie poucza innych i nie chce być pouczany. Być może zbyt mocno skupiony na sobie Lew nie chce analizować opowieści.

Panna

Panna zbyt jest rozsądna by wierzyć w bajki, jednak jest też bardzo romantyczna i pragnie by bajka zdarzyła się właśnie jej. Kiedy słyszy fantastyczne kłamstwa początkowo daje się na nie nabrać, ale potem szybko zaczyna je analizować. Panna z wiekiem może stać się bardzo krytyczna do wszystkiego czego nie da się logicznie wytłumaczyć. Choć stara się być taktowna wobec osób, wierzących w bajki potrafi im wytknąć brak rozsądku i pozbawić złudzeń. Panna bardzo poważnie traktuje zarówno religię jak i wszelkie obowiązki jakie religia na nią nakłada.

Waga

Ten kto kiedykolwiek opowiedział bajkę Wadze, a ona w to uwierzyła jest na pewno mistrzem opowieści. Waga ma radar, który pozwala jej odróżnić prawdę od kłamstwa, a bajki uważa za kłamstwo. Dzieci Wagi są chronione przed złymi wiadomościami, ale nie są utwierdzane w istnieniu takich postaci jak Święty Mikołaj, czy Zębowa Wróżka. Wierzyć w to mogą tylko małe dzieci i Waga tylko takim pozwala wierzyć. Jeśli przypadkowo dziecko Wagi będzie romantykiem bujającym w obłokach, będzie to dla niej powód zgryzoty i zawsze będzie się bała o przyszłość takiego dziecka. Urodzeni w tym znaku nie są nadmiernie religijni, niezależnie od religii w jakiej zostali wychowani. Dystansu do fantastycznych opowieści inne znaki zodiaku mogą Wadze tylko zazdrościć.

Skorpion

Skorpiony kochają bajki, a szczególnie te smutne. Cierpienie uszlachetnia i dlatego same marzą by stać się bohaterami takich historii, oczywiście dopóty, dopóki się tak nie stanie. Wtedy zaczynają rozumieć, że za każdą bajkę trzeba zapłacić emocjami. Skorpiona bardzo trudno oszukać i wprowadzić w błąd opowiadając kłamstwa. Z zasady nie wierzą i nie ufają nikomu, nawet w stosunku do najbliższych zachowują regułę ograniczonego zaufania. Wychowane w określonej religii starają się być jej zawsze wierne, nie zmieniają wiary na inną. W różnych okresach życia są bardziej lub mniej gorliwymi wyznawcami. Niewiele Skorpionów zostaje ateistami. Pragną wierzyć w istotę wyższą i jakiś cel do którego zmierza ich życie.

Strzelec

On tworzy i opowiada bajki, a jednocześnie sam chętnie ich słucha. Nie analizuje prawdy, jednak intuicyjnie potrafi ją wyczuć. Wyjątkowo fantastyczne kłamstwa zawsze uda mu się wytropić. Jako twórca bajek wie jak one są zbudowane i jaki mają scenariusz. Strzelce nie wierzą, choć bardzo chcą wierzyć. Nie wierzą w bajki, magię, przesądy, nie są też zbyt religijne. W tym znaku rodzi się najwięcej ateistów. Nie walczą jednak z przekonaniami innych. Nie lubią też ingerowania we własne przekonania.

Koziorożec

Bardzo przywiązany do logiki Koziorożec jest jednym z największych marzycieli w zodiaku. Chce by wszystko było idealne, choć godzi się na mniej niż bajkę. Bajka jednak zawsze będzie dla niego bardziej kusząca. Często daje się nabrać szczególnie fantastycznym i niezwykłym historiom. Sam nie tworzy jednak bajek i unika kłamstwa. Koziorożec wychowany w jakiejś religii jest jej wierny i zwykle należy do gorliwych wyznawców. Jeśli ma swojego nauczyciela i mistrza, ufa tej osobie bez zastrzeżeń. Inne znaki zodiaku mogą być pewne, że źródłem niesamowitej plotki na pewno nie jest Koziorożec.

Wodnik

Wodniki pragną romantycznych historii, jednak logika nie pozwala im wierzyć we wszystko. Nie mają wrodzonej Lwom naiwności i w każdej historii umieją znaleźć fałsz. Trudno jest oszukać Wodnika jednak on opowiada bajki z łatwością i łatwo zwodzi innych. Przy zamiłowaniu do opowiadania bajek i nabierania ludzi na fantastyczne historie, Wodnik zawsze zachowuje przez siebie określone zasady. Jeśli jest wychowany w jakiejś religii jest jej wierny, choć jego sposoby demonstrowania wiary mogą być szokujące. Wodnik lubi przewrotne historie, gdzie nic nie jest tak oczywiste jak się wydaje. Mimo braku głębokiej wiary urodzeni w tym znaku są bardzo przesądni.

Ryba

Ryba kocha tylko te bajki, które mają dobre zakończenia. Ulubione historie wspomina do końca życia. Romantyczne filmy dzieli na ulubione fragmenty i ogląda wielokrotnie. W życiu dość łatwo wierzy w fantastyczne opowieści i daje się zmanipulować, jednak jest na tyle rozsądna by odkryć bajkę, zanim ta zbyt mocno wpłynie na jej życie. Ryba nie jest nadmiernie religijna ceni jednak obrzędowość, rodzaj teatru w religii i chętnie uczestniczy w takich wydarzeniach. Ryby znacznie częściej niż inne znaki zodiaku wierzą w nieprawdopodobne opowieści.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *