chińskie strony

Czy warto kupować na „chińskich stronach”?

Na tak zwanych „chińskich stronach” znaleźć można bardzo różne rzeczy i na pewno warto tam zaglądać. Kupujący chce jednak wiedzieć, jaka jest jakość produktów, które kupuje i jakie są niebezpieczeństwa takich zakupów.

Na co można liczyć kupując odzież na „chińskich stronach”?

Na pewno można liczyć na bardzo dobre ceny, które są porównywalne z cenami w sklepach z używaną odzieżą. Tu jednak kupujemy ubrania i tekstylia nowe, nieużywane. O nowych rzeczach myślimy zupełnie inaczej. Nowy przedmiot ma wyglądać idealnie i ma być trwalszy, niż przedmiot używany.

Niestety kupując w Chinach trzeba liczyć się z tym, że kupuje się tak zwane „jednorazówki”, czyli rzeczy, które zużywają się dość szybko i których naprawa/zmiana/wymiana nie ma większego sensu.

Nie jest łatwo znaleźć tutaj odzież wykonaną z naturalnych tkanin. Nie znajdzie się też oryginalnych fasonów czy wzorów. Praktycznie 100% odzieży dostępnej na stronach z Chin, to projekty wzorowane na którejś z uznanych i popularnych marek, dostępnych w europejskich galeriach handlowych.

Kto zyskuje na zakupach odzieży na „chińskich stronach”? Na pewno taka osoba, która łatwo się nudzi i potrzebuje nieustannych zmian. Nie przywiązuje się do odzieży i chętnie ją wyrzuca/zamienia/sprzedaje/oddaje. Osoby, które poszukują ciuchów dobrej jakości, w fasonach klasycznych, raczej nie powinny korzystać z chińskich sklepów, czy to tych stacjonarnych, czy internetowych. Nie będą zadowolone z zakupów i nawet dobra cena nie poprawi im nastroju.

Kto na pewno nie powinien kupować odzieży wyprodukowanej w Chinach? Kobiety i mężczyźni mający niestandardowe wymiary. Osoby, które dużo ćwiczą i są mocno umięśnione, także z takimi zakupami powinny się wstrzymać.

Kobiety, które noszą większe rozmiary, w chińskich sklepach nie znajdą dla siebie odzieży, która będzie dopasowana. Odzież w większych rozmiarach jest tu zwykle bezkształtna, a zdjęcie w katalogu będzie rażąco różne od realnego wyglądu przedmiotu, jaki się otrzyma.

chińskie strony
Na co można liczyć kupując na „chińskich stronach” akcesoria do domu?

Nieco lepiej wygląda sprawa zakupu akcesoriów do domu, wyprodukowanych w Chinach. Tutaj także znaleźć można to samo co w sklepach europejskich, tyle że cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna niż w przypadku odzieży.

Jeśli chodzi o jakość, tu także jest znacznie lepiej niż w przypadku odzieży. Jednak nie każdy będzie zadowolony. Osoby, które bardzo mocno eksploatują sprzęt kuchenny, dużo gotują i mają duże wymagania dotyczące jakości, na pewno nie będą zadowolone z zamówienia sprzętów chińskich.

Nie powinno się też kupować tu sprzętu specjalistycznego, zaawansowanej elektroniki. Natomiast z prostych przedmiotów na pewno można być zadowolonym, nawet mając wysokie wymagania.

Tak jak w przypadku odzieży, tak i tekstylia domowe są wykonane z materiałów sztucznych. Na pewno nie każdemu będzie odpowiadać pościel wykonana z poliestru z niedużym dodatkiem bawełny. Ręcznik czy ścierka kuchenna z materiałów sztucznych także nie pracują tak samo jak te bawełniane.

Bez ryzyka można kupić wszelkiego rodzaju szczotki i szczoteczki, latarki, wiadra, klasyczne żelazka, słuchawki służące tylko do rozmów, czy też lampki nocne. Prosta elektronika jest tania i choć na pewno trwałością nie imponuje, kupując ją nie narażamy się na zawód, czy też niezadowolenie w trakcie użytkowania.

Zakupy na „chińskich stronach” na pewno należy robić z rozwagą. Lepiej zapoznać się z opiniami osób, które już w takich miejscach kupowały i opisują swoje doświadczenia, czy to na blogach, czy na YouTube, czy też w świecie social mediów. Opinie prywatne w tym przypadku dają bardzo cenne wskazówki. Zawsze też można liczyć na recenzje niezależne, co nie jest tak oczywiste w przypadku marek europejskich, które dość często płacą w ten czy inny sposób za pozytywne opiniowanie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *