kobieta modelka

Czy idealna kobieta to modelka?

Moda już dawno zdecydowała o tym, jakie kobiety powinniśmy zaliczać do niskich, a jakie do wysokich. Modelka zaczyna się od 170 centymetrów wzrostu i jest esencją kobiecości. Te poniżej 170 centymetrów, to kobiety niskie. Choć wydawałoby się, że wzrost znaczy wiele jedynie w świecie mody, według badań ma on istotny wpływ na to jakie jesteśmy.

Kobiecość poniżej 170 cm wzrostu

Kobiety niskie natura obdarzyła darem kobiecości, swoistym czarem, który przyciąga mężczyzn. Ich budowa jest proporcjonalna i harmonijna. Zwykle mają figurę klepsydry, szersze biodra i większy biust niż kobiety wysokie. Ich talia jest wyraźnie zaznaczona. Poruszają się z wdziękiem, świadome własnej kobiecości i atutów swojego ciała. Chętnie wybierają buty na wysokim obcasie. Nie tylko dlatego, że wydłużają im one nogi. Kobiety niższego wzrostu mają zwykle małe stopy, dlatego łatwej przychodzi im chodzenie od palca do piety. Jeśli wybiorą but na obcasie płaskim ich stopy szybciej się męczą. Nawet obuwie sportowe powinny wybierać na niewielkim podwyższeniu pod pietą lub używać wkładek korkowych do butów sportowych.

Kobietom niższego wzrostu łatwiej przychodzi ciężka praca fizyczna, a także praca wymagająca zwinności i szybkości. Lepiej znoszą ciążę i poród, niż kobiety wysokie. Psychika niskich kobiet nie jest jednak równie delikatna jak ich ciała. Wiele wymagają od siebie i wiele wymagają od innych. Ponieważ są silne fizycznie i potrafią poradzić sobie z wieloma rzeczami samodzielnie, staja się też silne psychicznie i często pragną narzucić otoczeniu swój sposób myślenia. Trudniej im przyjaźnić się ze swoim dziećmi. Zawsze, niezależnie od tego ile dzieci mają lat, chcą je wychowywać. Trudno im zaakceptować fakt, że dziecko dorasta i podejmuje samodzielnie decyzje.

Kobiecość powyżej 170 cm wzrostu

Kobiety wysokie, choć być może na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak uosobienie kobiecości, są zwykle bardzo delikatne i wrażliwe. Mają słabsze zdrowie niż kobiety niskie. Są bardziej nerwowe, neurotyczne, marzycielskie. Przyciągają mężczyzn tym aspektem kobiecości, który trudno uchwycić. Mężczyzna czuje się przy nich potrzebny, silny, bardziej męski. Częściej trafia się tu figura typu kielich i kolumna. Zwykle kobiety wysokie nie mają dużego biustu, szerokich bioder i bardzo wyraźniej talii. Wybierają częściej buty na niskim obcasie. Maja większe stopy i naturalnym dla nich wyborem jest stawianie stopy od pięty do palca. Za względu na dość duże obciążenie kręgosłupa trudniej im poruszać się w butach na wysokim obcasie. Jeśli takie buty wybierają, muszą dłuższy czas ćwiczyć utrzymywanie właściwej równowagi. By utrzymać płynność ruchu muszą nauczyć się poruszać bardzo szybko. Praktycznie nigdy nie udaje im się poruszać z gracją w butach na wysokim obcasie.

Kobiety wysokie ze względu na kręgosłup nie powinny wykonywać bardzo ciężkich prac fizycznych. Trudniej też znoszą poród i trudy wychowywania dzieci. Potem jednak, gdy dzieci podrosną, staja się ich najlepszymi przyjaciółkami.

Co jest z tą długością nóg?

Rzadko o tym myślimy, gdy nazywamy kogoś krótkonogim karłem lub żyrafą, jednak zarówno wysokie, jak i niskie kobiety mogą mieć krótkie nogi. Wszystko zależy od typu budowy. Faktem jest, że długość nóg mierzona centymetrem wskazuje na przewagę kobiet wysokich nad niskimi. Jednak porównując proporcje, można zauważyć, że centymetr nie daje nam ostatecznej odpowiedzi. Jeśli porównamy kobietę o wzroście 165 cm, a długości nóg 105 cm, z kobietą o wzroście 175 cm, o długości nóg 108 cm, okaże się, że długość nóg obu kobiet jest mniej więcej jednakowa i mają podobne proporcje ciała. To nie długość nóg różni kobiety niskie od wysokich. Tak naprawdę istotna jest tu długość kręgosłupa i to właśnie on odpowiada za różnice, w budowie i zachowaniu kobiet niskich i wysokich.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze