biedronka

Czy Biedronka to „sklep dla najbiedniejszych”?

Biedronka stara się przekonać wszystkich, że jest ona sklepem, w którym znajdziemy najlepsze ceny. Czy taka jest rzeczywistość? Czy faktycznie Biedronka to sklep dla tych, którzy liczą się z każdą wydaną złotówką?
Ostatnio pojawiły się co do tego wątpliwości. Okazuje się, że Biedronka będzie miała problemy, ponieważ ceny na półkach i w ulotkach reklamowych, nie zgadzały się z cenami na paragonach klientów. Jest to spore nadużycie zaufania, a poza tym oznacza to dla Biedronki problemy z wizerunkiem w oczach klientów.

Czy ceny w Biedronce są niższe niż u innych sprzedawców?

Śledzę ceny oraz promocje różnego typu dyskontów od dłuższego czasu, mogę więc z całą pewnością stwierdzić, że Biedronka nie ma niższych cen niż inni sprzedawcy. To handel, to wolny rynek. Jeśli coś jest tańsze, inne rzeczy będą droższe. Na czymś trzeba zarobić. Biedronka dobrze zna przyzwyczajenia klientów. Produkty tak zwane „markowe” wszędzie sprzedawane są w takich samych cenach, a gdy jest promocja producenta, każdy dyskont ma taką samą cenę.
Biedronka ma produkty produkowane specjalnie dla niej. Kiedyś pod „marką” Biedronki, można było znaleźć Lajkonika, Lisnera, Mlekovitę i inne znane i solidne marki. Dziś albo dla Biedronki te solidne marki nie produkują, albo znalazła ona tańszych producentów.

Jakie produkty warto kupować w Biedronce?

Biedronka na pewno ma dobrej jakości chemię gospodarczą: środki piorące i czyszczące. Ceny tych produktów także są bardzo atrakcyjne. Dobre i tanie dezodoranty męskie także można znaleźć w tym dyskoncie. Warto też tu kupić cukier, orzechy i banany. Słodycze generalnie są tu w dobrych cenach i w dość szerokiej ofercie.

Jakich produktów nie warto kupować w Biedronce?

Należy uważać na produkty produkowane specjalnie dla Biedronki. Nie zawsze są one dobrej jakości. Ja zawiodłam się na nabiale, a zwłaszcza serach, jogurtach i śmietanie.

Znani i lubiani producenci na półkach Biedronki

Cena produktów znanych i uznanych producentów, takich jak: Tarczyński, Lisner, Dove… nie będzie wyjątkowo atrakcyjna tylko dlatego, że znajdziecie je w Biedronce. Trzeba sprawdzać promocje i czekać, na pojawienie się lepszych cen.

Na koniec ciekawostka. Ostatnio coraz częściej pojawiają się filmy na YouTube na temat rozsądnych zakupów. Obejrzałam film dotyczący Biedronki. Youtuberka zalecała w nim, by zabrać gazetkę promocyjną leżącą przy wejściu ze sobą. Po co? Okazuje się, że ceny w kasie niekoniecznie zgadzają się z cenami na ulotkach. Jeśli posiada się ulotkę reklamową, można od razu udowodnić swoje racje, gdy zostanie naliczona wyższa cena za zakupy.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *