dieta4

Czas na detoks

Często zastanawiamy się, dlaczego, mimo rygorystycznych diet, nie możemy zgubić zbędnych kilogramów. Brak rezultatów odchudzania zniechęca nas, poddając się, zaczynamy „zajadać” stres. Zamiast chudnąć tyjemy. Przyczyną może być zbyt wysoka zawartość toksyn w organizmie. Dlatego przygotowując się do odchudzania rozpocznijmy detoks.

Im prościej tym lepiej

Do najlepszych i najszybszych, a zarazem najtańszych sposobów na detoks, należy wypłukanie toksyn wodą. Zwykłą niegazowaną wodą mineralną lub też przefiltrowaną wodą z kranu. Zaleca się wypicie 1 szklanki wody na 5 kg masy ciała. Przy takiej dawce wody, jedząc przy tym w miarę normalnie, oczyścimy nasz organizm z toksyn w ciągu 5-7 dni. Co prawda, będziemy musiały często odwiedzać toaletę, ale nasza wątroba, nerki i wszystkie organy wewnętrzne zaczną funkcjonować jak u nastolatki. Przy tym, nawadniając się tak silnie, nasza skóra stanie się jędrna i z wyglądu młodsza. Zgubimy z pewnością, tak przy okazji, parę kilogramów, bo nasz żołądek zostanie zapełniony wodą, a przez to oszukany – na naszą korzyść.

Głodówka?

Chcąc oczyścić organizm nie należy mu fundować szoku metabolicznego, głodując. Należy jeść regularnie. Detoks to staranne odżywianie nie zaś brak jedzenia. Kilka małych posiłków dziennie, ale nie przypadkowych i nie byle jakich. Posiłki powinny składać się głównie z surowych warzyw i owoców lub ugotowanych na parze. Zrób, co w Twojej mocy by zdobyć produkty ekologiczne, z pewnego źródła, najlepiej bezpośrednio od zaufanego producenta. Całkowicie należy wyeliminować białą mąkę na rzecz tej pełnoziarnistej.
W mące białej składników odżywczych jest zaledwie 20%, reszta to puste kalorie. Dla przyspieszenia procesu przemiany materii i wydalania, pij wodę z cytryną, wprowadź do diety olej kokosowy, oliwę z oliwek, ocet jabłkowy oraz cytryny. Produkty te pomogą pozbyć się z organizmu szkodliwych i toksycznych substancji.

„Siódme poty”

Wypoć się. Wraz z potem z organizmu wydalane są toksyny podobne do tych zawartych w moczu. Uprawiaj sport, ale, ze względu na obniżoną zawartość kalorii w pożywieniu w czasie gdy przeprowadzasz detoks, nie mogą to być ćwiczenia zbytnio wyczerpujące. Ćwiczenia aerobowe, joga w ciepłym pomieszczeniu, to zalecane i bezpieczne ćwiczenia podczas diety. Doskonała w tym celu jest również sauna, jeżeli stan zdrowia na to pozwala.

Połączenie wszystkich powyższych elementów diety detoksykacyjnej w jednym czasie, przyniesie dla naszego organizmu zaskakująco dobre efekty. Powrócimy do formy w kilka dni.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *