czakry

Czakry i ich znaczenie

Ciało ludzkie ma siedem centrów energetycznych, nazywanych – czakrami. Czakry odpowiadają za nasze dobre lub złe samopoczucie. Każda z czakr jest związana z określonym poziomem aury. Każda ma swój własny kolor i jest umiejscowiona w określonym miejscu ciała ludzkiego.

Czakry

Wyróżniamy następujące czakry:

 • Czakra korony to kolor fioletowy
 • Czakra trzeciego oka to kolor indygo
 • Czakra gardła kolor niebieski
 • Czakry serca kolor zielony
 • Czakra splotu słonecznego kolor żółty
 • Czakra sakralna (genitalia) kolor pomarańczowy
 • Czakra podstawy kolor czerwony.
 • Czakra korony to kolor fioletowy
 • Czakra trzeciego oka to kolor indygo
 • Czakra gardła kolor niebieski
 • Czakry serca kolor zielony
 • Czakra splotu słonecznego kolor żółty
 • Czakra sakralna (genitalia) kolor pomarańczowy
 • Czakra podstawy kolor czerwony.

Główne czakry umieszczone są pionowo. Wzdłuż osi ciała człowieka. Tę oś tworzy kręgosłup. Część czakr znajduje się w przedniej części szkieletu, inne za nim. Niektóre związane są z konkretnymi organami lub miejscami w ciele. Ważne jest by energia czakr była ze sobą zsynchronizowana. To właśnie wtedy człowiek jest w idealnej równowadze. Jeśli energia którejś z czakr dominuje widać to w aurze.

Rola i zadanie czakr

Czakra bazowa – kolor czerwony – związana jest z nogami, stopami, układem kostnym i jelitem grubym. Jest związana z wszelkimi funkcjami fizycznymi człowieka, podstawowymi instynktami i pięcioma zmysłami.

Czakra sakralna – kolor pomarańczowy – związana z krwią, układem rozrodczym, nerkami, pęcherzem, krążeniem. Rządzi emocjami, uczuciami, odpowiada za poczucie własnej wartości, świadomości własnej osoby. Jest związana z płodnością, ale także z odbieraniem i odczuwaniem zadowolenia z wszelkich przyjemności: jedzenia, picia, seksu.

Czakra splotu słonecznego – kolor żółty – umiejscowiona nieco poniżej pępka odpowiada za mentalną warstwę aury. Jest związana z umysłem, świadomością, kontrolowaniem się, intuicyjnością, podróżami astralnymi, siłą i energią psychiczną. To pierwszy poziom świadomości gdzie duch może na pewien czas odłączyć się od ciała. Czakra czerpie siły astralne z pożywienia jakie spożywa ciało. Odpowiada za trawienie, wątrobę, funkcjonowanie jelita cienkiego oraz śledzionę.

Czakra serca – kolor zielony – znajduje się w centralnym punkcie klatki piersiowej. Jest odpowiedzialna za relacje międzyludzkie, uczuciowość, współczucie, stabilność emocjonalną, wewnętrzną harmonię, zrozumienie dla potrzeb innych ludzi. Związana jest z sercem, płucami i piersiami, a także z ramionami i rękami.

Czakra gardła – kolor niebieski – znajduje się pośrodku szyi (u mężczyzn w pobliżu jabłka Adama). Czakra ta jest związana z komunikacją międzyludzką i podejściem do spraw duchowych (idealizm, uczucia wyższe). Czakra odpowiada za gardło, mowę (głos), tarczycę, szyję (do uszu), dekolt.

Czakra trzeciego oka – kolor indygo – znajduje się powyżej nosa pośrodku czoła. Związana jest z intuicją, mądrością, siłą psychiczną, zdolnościami paranormalnymi, charyzmą. Czakra ta odpowiada za uszy, oczy i obie półkule mózgu.

Czakra korony – kolor fioletowy – znajduje się dokładnie w centrum głowy, odpowiada za odbiór energii napływających z kosmosu. Odpowiada za mózg, ciało oraz psychikę. Rządzi samopoczuciem psychicznym, fizycznym i emocjonalnym.

Co z tymi czakrami?

Każdy człowiek przez cały czas pozostawia po sobie ślady energii, w każdym miejscu które odwiedził. Te ślady odnajdywane są przez jasnowidzących i inne osoby mające zdolności parnormalne. Określone ślady energii są jak odciski palców. Są charakterystyczne dla tylko jednego człowieka. Śledząc te energie można odkryć tajemnice i mechanizmy czyjegoś postępowania oraz emocje miotające daną osobą. Spotykając inne energie możemy niechcący je przejmować, co często negatywnie wpływa na naszą aurę i równowagę czakr. Człowiek pozostawia bowiem po sobie zarówno pozytywne jak i negatywne energie. Blokadę i brak równowago czakr mogą wywołać także problemy z trawieniem spowodowane na przykład niewłaściwym odżywianiem się. By przywrócić równowagę czakr należy przeprowadzić zabieg oczyszczania.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *