pretty-girl-2039176_1280

Czas dla siebie

Czterdzieste urodziny, to magiczna data. Zwłaszcza dla kobiet, choć i mężczyźni, nie wiedzieć czemu, bardzo pesymistycznie podchodzą do tej rocznicy. Spójrzmy na te urodziny z innej perspektywy. Przecież nic się nie kończy, a zacząć może się coś nowego, fajnego, na co dotychczas nie miałyśmy czasu, odwagi, albo chęci. To jest czas dla siebie.

Tych 5 rzeczy powinnaś zrobić, jeśli naprawdę chcesz zrobić coś tylko dla siebie.

Odnów kontakty z dawnymi przyjaciółkami

Zorganizuj spotkanie integracyjne z dawno niewidzianymi znajomymi. Czy to ze szkoły, czy z dawnej pracy. Po kilku lub kilkunastu latach na pewno będzie o czym rozmawiać. Pamięcią wrócisz do młodości i przypomnisz sobie jaka byłaś wesoła, byłaś duszą towarzystwa. Obudzisz w sobie młodą dziewczynę.

Zorganizuj czas dla siebie

Wychowałaś dzieci. Przez lata odkładałaś swoje potrzeby na drugi plan. Najważniejsze były przecież Twoje dzieci. Teraz to Ty jesteś na pierwszym miejscu. Odszukaj w głowie wszystkie niezrealizowane marzenia. Jeżeli są realistyczne, to przystąp do ich spełniania. Jeszcze na nic nie jest za późno.

Poczuj się piękna

To jeszcze nie starość. Choć może po drodze zostałaś już babcią, to nadal jesteś młoda i piękna. Teraz masz czas na masaż, fryzjera czy kosmetyczkę. Bez wyrzutów sumienia możesz więcej czasu poświęcić na pielęgnację swojej urody, sylwetki. Kilka zabiegów i na pewno uda Ci się oszukać swoją metrykę.

Zaszalej

Nie bój się odrobiny szaleństwa. Idź na karaoke, dyskotekę do klubu. Zaszalej na zakupach. Przecież to Twoje ciężko zarobione pieniądze. Rób to, na co masz ochotę. Nawet, jeżeli komuś to się nie spodoba, to gwiżdż na to. To jest Twoje życie i Twoja decyzja. Nie można z niego nie korzystać tylko dlatego, że innym to się nie spodoba. Baw się, póki masz siłę, zdrowie i ochotę.

Drugi miesiąc miodowy

Odśwież swój związek. Zarezerwuj wyjazd, jeśli nie na dłuższy urlop, to przynajmniej na weekend i porwij swojego partnera. To z nim się zestarzejesz, z nim musisz mieć o czym rozmawiać do późnej starości. Pamiętaj, że dzieci wychowuje się dla kogoś, a Wy zostajecie dla siebie. Nie daj przesłonić swojego związku potrzebami dzieci, wnuków.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *