oczy

Co mówią o tobie twoje oczy?

Odczytywanie charakteru z rysów twarzy najbardziej popularne było we Francji. To stamtąd na przełomie XIX i XX wieku moda na frenologię przywędrowała do Polski. Oczywiście najbardziej zainteresowały się nią kobiety, ponieważ to one ponosiły największe ryzyko nieudanego małżeństwa. Rozwód czynił je kobietami upadłymi. Jeśli więc coś mogło pomóc w odkryciu charakteru przyszłego męża przed ślubem, warto było to narzędzie wykorzystać.

W Chinach do dziś z rysów twarzy odczytuje się przyszłość człowieka, ale ile jest prawdy w takich wróżbach, a ile sugestii trudno powiedzieć. Ludzie, którzy doświadczyli takich przepowiedni wierzą w to, że wszystko co usłyszeli jest prawdą.

Jak rozpoznać charakter osoby oceniając oczy?

Nieprzypadkowo mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Można z nich wiele wyczytać, nawet opierając się jedynie na fotografiach. Wystarczy wybrać takie zdjęcia, które przedstawiają osobę w różnych życiowych sytuacjach. Oczy nie potrafią kłamać, są jak wykrywacz kłamstw. Usta mogą mówić to co wymyśli i opracuje głowa, ale jedynie oczy socjopaty są martwe i nie powiedzą nam niczego o tym człowieku. To także jest ostrzeżenie, ponieważ takie osoby jak socjopaci potrafią się bardzo szybko zmieniać i przyjmować wiele różnych osobowości.

Co mówi kolor?

Brązowy – to tradycjonalista, który ceni tradycyjne wartości: dom, rodzinę, ojczyznę. Ma skłonności do melancholii i depresji. Czasem trzeba będzie go pocieszać, kiedy uzna, że świat się od niego odwrócił.

Błękitny – ten człowiek może być egoistą, a nawet kimś zupełnie pozbawionym empatii. Najpiękniejsze błękitne oczy mają zwykle psychopaci. W tej grupie znajdują się także esteci, wrażliwcy, osoby mające zmienne nastroje.

Szary – to oczy człowieka praktycznego, który jednak od czasu do czasu ma skłonność do romantycznych szaleństw. Te oczy nie potrafią kłamać, są szczere i otwarte. Takie oczy mają także osoby bardzo religijne, utalentowani artyści i mężczyźni zbyt przywiązani do swoich matek.

Zielony – ktoś utalentowany, ale lubiący przygody, może mieć zmienne nastroje: raz ciepły raz zimny. To oczy człowieka, który kocha życie i wszystko co ono może mu zaoferować, więc nie zawsze potrafi dochować wierności partnerowi. Uwielbia zabawę. Negatywne cechy to: pogarda dla innych ludzi i innych poglądów.

Piwny – kilka przeciwieństw połączonych w jednym. Dobrze zarabia – szybko wydaje, kocha rodzinę – nie zawsze jest wierny partnerowi, przyjemności życia są dla niego bardzo ważne. Umie rozróżniać dobro i zło, ale najbardziej kocha przemieszczać się po cienkiej linii jaka je rozdziela. Taki człowiek wymaga partnerstwa z kimś, kto potrafi nim kierować i być dla niego wsparciem.

Plamki w kolorze złotym lub czarnym, które pojawiają się w tęczówkach świadczą o naturze skłonnej do pewnych szaleństw, a zwłaszcza romansów. To nie są oczy domatora tylko poszukiwacza przygód – wszelkich przygód.

Co mówi wielkość oczu?

Duże – to człowiek o usposobieniu romantycznym, skłonny do angażowania się w z góry przegrane przedsięwzięcia i sprawy, które nie rokują sukcesów. Człowiek szczery, który nie potrafi kłamać, za to jego łatwo jest oszukać.

Duże i wypukłe – wypukłość może być spowodowana chorobą, jednak jeśli tak nie jest osoby o takich oczach to ludzie sympatryczni, ceniący komunikacje werbalną. Często niezrozumiani w swojej grupie wiekowej szukają partnerów i przyjaciół starszych lub młodszych.

O kształcie migdałowym – mogą oznaczać słabe zdrowie, ale także człowieka, który posiada wiele talentów, w tym te potrzebne do zarabiania pieniędzy. Takie oczy mają osoby szczere, ale trudno dostępne emocjonalnie.

Głęboko osadzone, małe – oczy osoby, która bardzo wiele myśli i planuje swoje życie. Jest to człowiek praktyczny, nieskłonny do wybuchów gniewu, ale potrafi być bardzo zazdrosny.

Co mówi rozstaw oczu?

Szeroko osadzone – człowiek niespokojny, który szybko nudzi się wszystkim co go otacza.

Blisko osadzone – domator, który kocha rodzinę i spokojne wieczory spędzone w domu.

Co mówi kierunek oraz intensywność spojrzenia?

Wzrok skupiony – osoba uczciwa i rzetelna, czasem pozbawiona wyobraźni, ale warto komuś takiemu zaufać. Może onieśmielać.

Wzrok rozbiegany – to ktoś kto posiada tysiące pomysłów i choć często chce zrobić coś dobrego nie wychodzi mu to praktycznie nigdy. Kiedy jest zajęty jedną sprawą już myśli o następnej. To oczy człowieka, któremu ciągle brakuje czasu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *