animals-160975_1280

Chiński horoskop urodzinowy

Wybierz datę swojego urodzenia (dzień i miesiąc), a potem sprawdź jaka/i jesteś według horoskopu urodzinowego

Styczeń:

01-09 stycznia – Pies

10-24 stycznia – Mysz

25-31 stycznia – Lew

Luty:

01-05 lutego – Kot

06-14 lutego – Gołąb

15-21 lutego – Żółw

22-28 lutego – Pantera

Marzec:

01-12 marca – Małpa

13-15 marca – Lew

16-23 marca – Mysz

24-31 marca – Kot

Kwiecień:

01-03 kwietnia – Pies

04-14 kwietnia – Pantera

15-26 kwietnia – Mysz

27-30 kwietnia – Żółw

Maj:

01-13 maja – Małpa

14-21 maja – Gołąb

22-31 maja – Lew

Czerwiec:

01-03 czerwiec – Mysz

04-14 czerwca – Żółw

15-20 czerwca – Pies

21-24 czerwca – Małpa

25-30 czerwca – Kot

Lipiec:

01-09 lipca – Mysz

10-15 lipca – Pies

16-26 lipca – Gołąb

27-31 lipca – Kot

Sierpień:

01-15 sierpień – Małpa

16-25 sierpnia – Mysz

26-31 sierpnia – Żółw

Wrzesień:

01-14 września – Gołąb

15-27 września – Kot

28-30 września – Pies

Październik:

01-15 października – Małpa

16-27 października – Żółw

28-31 października – Pantera

Listopad:

01-16 listopada – 16 Lew

17-30 listopada – 30 Kot

Grudzień:

01-16 grudnia – Pies

17-25 grudnia – Małpa

26-31 grudnia – Gołąb

Pies

Jesteś lojalny wobec przyjaciół, tych których obdarzysz uczuciem, nigdy nie porzucisz. Nigdy nie zdradzasz tajemnic i sekretów, zawsze rozdzielasz sprawy zawodowe i osobiste. Łatwo dajesz się ponosić uczuciom, ale dbasz o to, by nie zranić tych, którzy są dla ciebie najważniejsi. Masz zwykle wielu przyjaciół, ponieważ jesteś sympatyczny, lojalny i szczery. Nie powiesz jednak przyjacielowi prawdy jeśli wiesz, że ta prawda mogłaby go zranić albo zaboleć. Każdy w twoim towarzystwie czuje się jak ktoś wyjątkowy. Potrafisz wysłuchać słów krytyki, choć sam nikogo nie krytykujesz. Masz dwie wielkie słabości: moda i jedzenie. Lubisz próbować wszelkich nowości zarówno w jednej, jak i drugiej dziedzinie. Niełatwo cię znudzić, a twoje poszukiwanie nowinek jest tylko potrzebą bycia zaskakiwanym. Doskonale sprawdzasz się w każdej pracy, ponieważ do swoich obowiązków podchodzisz sumiennie i wykonujesz je dokładnie. Szczególnie cenisz towarzystwo ludzi posiadających władzę albo wiedzę. Nie umiesz się obyć bez miłych słów i bez przyjaciół. W twoim życiu to oni są najważniejsi. Dlatego właśnie życiowego partnera powinieneś szukać w gronie przyjaciół.

Mysz

Zawsze jesteś gotowa na to, by zrobić komuś psikus. Masz wesołe usposobienie, dlatego potrafisz żartować cały dzień. Niestety twoje towarzystwo może być męczące, dla osób nieposiadających poczucia humoru. Ponieważ bardzo źle znosisz stany depresyjne innych ludzi i źle się czujesz w towarzystwie „ponuraków”, powinnaś takich osób unikać. Niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, zawsze przyciągasz spojrzenia płci odmiennej. Jesteś atrakcyjna i fascynująca. Lubisz wszelkie gry i zabawy towarzyskie, nawet jeśli są one trochę niebezpieczne. Łatwo przekraczasz granice, ale zwykle zamieniasz wszystko w żart i bolesna lekcja cię omija. Czasem jednak musisz zapłacić za swoje żarty, co bywa dość przykre. Porażki nie przybijają cię tak jak innych, zawsze w twojej głowie jest nowy, ambitny plan. Jesteś poszukiwanym pracownikiem, ponieważ zwykle wykazujesz się ponadprzeciętną inicjatywą i samodzielnością. Twoją wadą jest nadmierna wrażliwość na krytykę i analizowanie słów innych ludzi. Choć sama lubisz żartować, nie znosisz kiedy ktoś bawi się twoim kosztem, szczególnie gdy chodzi o uczucia. Gdy ktoś cię zrani, potrafisz długo czekać na zemstę, ale mścisz się zawsze, a twoja riposta jest miażdżąca.

Lew

Najważniejszą i dominującą cechą twojego charakteru, jest niechęć do konfrontacji i walki. Lubisz spokój, domowe zacisze, łagodne wieczory w kręgu rodziny. Nie jesteś osobą bardzo towarzyską i zwykle trudno ci jest zdobyć przyjaciół. Jesteś nieufny i podejrzliwy. Kiedy kochasz, zmieniasz się jednak w osobę bardzo zazdrosną i namiętną. W tym jednym wypadku poddajesz się intensywnym, często niszczącym cię uczuciom. Zawsze chcesz, aby twoja miłość była spokojna i pragniesz unikać walki, ale twoje postępowanie samo prowokuje konflikty. Knujesz skomplikowane plany, które zwykle przynoszą katastrofalne efekty. By być szczęśliwym za wszelką cenę, powinieneś unikać osób bardzo towarzyskich, które kochają zabawę, a gardzą wieczorami spędzanymi w domu. Cenisz rodzinę i więzi z bliskimi, nie jesteś typem osoby, która zawsze woli uciec niż zmierzyć się z problemem. Zawsze będziesz walczyć o swój związek, ponieważ wybierasz partnera bardzo starannie i kochasz bardzo mocno. Twój pracodawca może na tobie polegać, ponieważ zawsze jesteś dokładny i skrupulatnie wypełniasz swoje obowiązki. Twoi pracownicy nigdy nie czują presji. Zawsze motywujesz ich do pracy, nigdy nie bywasz oschły i nieprzyjemny.

Kot

Jak prawdziwy kot zawsze „spadasz na cztery łapy”. Potrafisz nawet bardzo trudne sytuacje przekuć na swoje zwycięstwo. Jesteś delikatny i wrażliwy, ale potrafisz też być bezwzględny i okrutny, gdy ktoś wejdzie ci w drogę. Nie wahasz się przed zastosowaniem wszelkiej dostępnej broni (również fałszu i obłudy), by tylko odnieść sukces. Dobry z ciebie przyjaciel, jednak łatwo się zrażasz do innych ludzi. Nie lubisz być krytykowany i oceniany. Masz zawsze własne zdanie, które niezmiernie trudno jest komukolwiek zmienić. Koty mogą wydawać się nieśmiałe w pierwszym kontakcie, jednak potem okazuje się, że nie są tak prostolinijne i nieskomplikowane, nieśmiałość jest rodzajem broni, która służy im do rozpoznania przeciwnika. Koty zwykle wiedzą o innych ludziach o wiele więcej niż ci ludzie o nich. Uważnie przyglądają się otoczeniu stale gotowe do walki. Kot to idealny pracownik: energiczny, inteligentny i zaradny. Nie potrzebuje stałej kontroli. Wielką słabością i stałą troską Kota jest jego wygląd zewnętrzny. Kot cierpi jeśli tyje, jeśli nie ma najmodniejszych ubrań i jeśli jego dom nie jest najładniejszy w okolicy.

Żółw

Nie masz wielkich ambicji, nie jesteś wybuchowy ani też porywczy. Kochasz mocno, ale potrafisz zrozumieć odrzucenie. Nie chcesz jednak być oszukiwany. Twoje serce jest stałe i niezmienne. Potrafisz się zdobyć na wspaniałomyślność i wybaczyć swoim wrogom. Możesz mieć kłopot wybierając partnera, który jest dynamiczny i żywiołowy, ponieważ nie będzie potrafił docenić twoich zalet. Ty w każdej sytuacji zachowujesz równowagę, szukaj więc przyjaciół wśród osób podobnych do ciebie. Zwykle nie masz problemów z nawiązywaniem relacji i angażujesz się mocno w każdy związek, jednak niektórym osobom wydajesz się zbyt przewidywalny i prosty. Będziesz szczęśliwy tylko wtedy, gdy nauczysz się czerpać radość z tego jaki jesteś i nie będziesz próbował dopasować się za wszelką cenę do otoczenia. Zraniony Żółw nie rani nieprzyjaciela, ale wycofuje się z pola bitwy. Łatwiej uzyskać jego przebaczanie niż odzyskać zaufanie. Jest to jeden z najlepszych przyjaciół o ile zostanie odpowiednio doceniony.

Gołąb

Jesteś spokojny, ale drzemie w tobie wiele sprzecznych uczuć, które czasem wywołują prawdziwą burzę. Zwykle sympatyczny i przyjacielski zmieniasz się w lwa gdy widzisz, że ktoś jest skrzywdzony lub zauważasz zło. Jesteś idealistą, który wciąż poszukuje sposobów na to, by zbawić świat. Kochasz czytać książki lub w inny sposób zdobywać wiedzę. Zawsze chcesz wiedzieć więcej. Twoi przyjaciele często traktują cię jak wyrocznię, ale masz też wrogów, którzy mimo wypowiadania lekceważących słów na twój temat nie lekceważą twojej inteligencji i boją się ciebie. Jesteś ostrożny, więc zwykle otaczasz się ludźmi, którym ufasz. Masz bowiem pewien dar lub przekleństwo, które otrzymałeś od losu: zawsze coś usłyszysz, albo zdobędziesz dowody na to, że ktoś jest fałszywy. Nigdy nie musisz przeprowadzać skomplikowanych śledztw. Ciebie nie można oszukać. Dzięki wysoko rozwiniętej empatii odczuwasz nie tylko wszystkie pozytywne emocje, ale też negatywne. Dlatego zwykle masz duże problemy ze znalezieniem partnera życiowego. Jesteś nadmiernie wrażliwy na każdą krytykę i czyjeś złe nastroje.

Pantera

Lubisz tajemnice i jesteś tajemnicza. Przyciągasz do siebie spojrzenia, fascynujesz i hipnotyzujesz innych ludzi. Zwykle jednak masz problemy z relacjami międzyludzkimi. Twoi partnerzy obawiają się ciebie i jednocześnie są tobą oczarowani. Musisz znosić ataki gniewu i zazdrości. Jeśli jesteś kobietą, zawsze masz grono wiernych wielbicieli, którzy podziwiają cię z daleka, ale także są gotowi, by cię zdobyć kiedy nadarzy się okazja. Jeśli jesteś mężczyzną, wokół ciebie zawsze jej wiele kobiet. Pantera jednak lubi polować i nie interesują jej łatwe zdobycze, być może dlatego często popełnia pomyłki, wiążąc się z kimś, kto nie dorównuje jej ani atrakcyjnością, ani temperamentem. Tak naprawdę jesteś samotna i łatwo się zrażasz do ludzi. Nie lubisz plotek i rozmów o niczym. Jeśli nie postępujesz ostrożnie, masz wielu wrogów. Boją się ciebie, ale zwykle nie mają odwagi zaatakować otwarcie. Wszędzie gdzie jesteś, powinnaś uważać na koterie i intrygi. Wybieraj zawody wolne, które pozwolą ci rozwinąć skrzydła. Nie będziesz czuła się dobrze w biurze lub korporacji.

Małpa

Jesteś niecierpliwa i energiczna. Większość ludzi ma problem, by za tobą nadążyć. Wciąż chcesz czegoś nowego i niezwykłego. Wciąż wpadasz na nowe pomysły. Zwykle kochasz podróże przemieszczanie się jednego miejsca w inne. Nie znosisz stagnacji i życia z dnia na dzień. Nigdy nie powinnaś decydować się na pracę w biurze lub korporacji, Nie tylko nie rozwiniesz tu skrzydeł, ale też poczujesz się zmęczona i zamknięta w klace. Ze względu na silną i dominującą osobowość Małpa powinna wiązać się z kimś kto dorównuje jej temperamentem, w innym przypadku jej związki będą pomyłką. Potrzebujesz kogoś, kto będzie ci towarzyszył w szalonych eskapadach i nie zmęczy się szybkimi zmianami twojego nastroju. Ponieważ masz duże poczucie humoru, musisz unikać tych, którzy bardzo poważnie podchodzą do wszelkich spraw. Choć zwykle otacza cię grono przyjaciół, czasem możesz czuć się samotna i niezrozumiana. Nie posiadasz zdolności do kompromisu, nie znasz nawet takiego słowa. Ta cecha może stać się przyczyną twoich wielkich życiowych porażek. Powinnaś więc bardziej troszczyć się o uczucia innych i mniej skupiać jedynie na sobie. Na szczęście dostałaś dar od losu w postaci doskonałej intuicji, która chroni cię przed wszelkimi kłopotami.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *