blue-eyes-237438_960_720

Botoks

„Starość nie radość a młodość nie wieczność”. Metryki nie oszukasz i przemijającego czasu nie zatrzymasz. Patrzę w lustro i widzę, jak nieuchronnie wkraczam w „poważniejszy” wiek.

Tak trochę z zazdrością patrzę na wiecznie młode gwiazdy, celebrytki. Jak one to robią? Też bym tak chciała. Może botoks? Może jak zlikwiduję zmarszczki, to będę ładniejsza, młodsza?
Już taka jestem, że pięć razy pomyślę, dowiem się najdrobniejszych szczegółów, zanim podejmę decyzję. Tak i w tym wypadku. Musiałam poczytać co to jest i w ogóle czy to jest bezpieczne?

Jakie było moje przerażenie, gdy przeczytałam, że botoks, to jad kiełbasiany! Każdy jad, moim zdaniem, to trucizna, więc jak można to sobie aplikować? Niby w mądrych czasopismach piszą, że jad kiełbasiany, tylko połknięty jest trujący, a wstrzykiwany w małych ilościach nie ma żadnego szkodliwego działania. Brzmi trochę przekonywająco, tym bardziej, że toksyną botulinową, bo tak jest fachowo nazywany botoks, usuwa się napięcie mięśniowe u dzieci z porażeniem mózgowym. Przeciwzmarszczkowe działanie botoksu odkryto przypadkiem. Było to podczas leczenia zeza, z zastosowaniem botuliny – botoksu.

No i po tych rewelacjach, to już w ogóle nie umiałam podjąć decyzji. Z jednej strony botoks coś leczy, i to w moim mniemaniu, bardzo poważne schorzenia, a po drugiej stronie tyle negatywnych opinii. Zaczęłam więc wertować różne fora dyskusyjne. Rozpoczęłam nawet jeden wątek w tym temacie. Wypowiedzi bardzo ze sobą kontrastowały. Jedne pochlebne, pozytywne wraz z linkiem do reklamy konkretnego gabinetu chirurgii estetycznej. Drugie, w przerażającej ilości, to wpisy nie pozostawiające wątpliwości. Krytyka! Niby nikt nie opisał szczególnych powikłań, komplikacji po zabiegu. Jednak do mnie przemówiło to, że efekt zastosowania botoksu jest czasowy. Po ok. 4-6 miesiącach wygląd twarzy wraca do punktu wyjścia, z przed zabiegu. Efekt wygładzenia zmarszczek jest spowodowany zablokowaniem pracy mięśni poprzecznych. Źle zaaplikowany botoks może zniekształcić twarz, jeśli zablokowane zostaną nie te mięśnie, co trzeba.

Przerażające! Ale faktycznie tak jest. Podesłano mi także linki do zdjęć gwiazd, chyba uzależnionych od botoksu. Części z nich nie poznałam, a byłam ich fanką. Ja jednak podziękuję. Wolę mieć te swoje ślady z nadmiernego śmiechu, czy też efekt zadumy na czole, niż być ze zdeformowaną twarzą nie do poznania. Kupiłam zestaw dobrych kosmetyków przeciwzmarszczkowych i o temacie botoksu zapominam!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *