horoskop

Zioła i przyprawy dla twojego znaku zodiaku

Jakie zioła i przyprawy najlepiej pasują do Twojego znaku zodiaku? Jak możesz sobie pomóc? Jak uczynić życie pełnym smaku i aromatów? Sprawdź co podpowiadają gwiazdy!

Baran
Byk
Bliźnięta
Rak
Lew
Panna
Waga
Skorpion
Strzelec
Koziorożec
Wodnik
Ryby
Baran

Jesteś nerwowy i porywczy, lubisz ruch i nigdy nie pozostajesz w jednym miejscu na dłużej. Wiele Baranów cierpi z powodu bezsenności, męczą je też bóle głowy. Najlepszy zestaw ziół dla Was to: melisa, rumianek i mięta. Melisa pomoże na problemy ze snem i nadmierną nerwowość. Rumianek uspokoi Wasz żołądek, a zapach mięty przyniesie pozytywne myśli. Do potraw dodawajcie przypraw raczej łagodnych i aromatycznych: papryki słodkiej, łagodnego curry, kminku, ziół prowansalskich.

Byk

Cenisz dobre jedzenie i lubisz jeść. Nie zawsze Ci to co dobrze służy. Bywa, że masz bardzo niezdrowe nawyki żywieniowe, które powodują problemy z trawieniem. Miewasz też kłopoty z bólami gardła i alergią. Najlepszy zestaw ziół dla Ciebie to: rumianek, mięta, dziurawiec, oregano i majeranek. Nie zapominaj o takich przyprawach jak: ostra papryka chili, pieprz czerwony, kolendra i kminek. Jemioła noszona jako amulet zapewni Ci szczęście w miłości.

Bliźnięta

Lubisz ryzyko i zawsze starasz się być w centrum wydarzeń. Dlatego jesteś narażany na różnego rodzaju urazy. Żyjesz aktywnie. Bliźnięta ze względu na czas urodzenia mają większą skłonność niż inne znaki zodiaku do alergii, chorób płuc, astmy i chorób gardła. Najlepsze dla Was zioła to: rumianek, wyciszająca melisa, aromatyczna mięta, kozłek lekarski i dziurawiec. W Waszej kuchni powinno być wiele ostrych przypraw, ponieważ lubicie potrawy mięsne. Nie zapominajcie o ostrych papryczkach chili, pieprzu kajeńskim i pieprzu czarnym.

Rak

Zdrowie Raka często jest zagrożone. Macie problemy z trawieniem, wahaniem nastrojów, atakami melancholii, nerwami, a także ze skórą. Najlepsze zioła dla Waszego znaku zodiaku to: melisa i rumianek – łagodzące stany lękowe, pomagające ukoić nerwy i ułatwiające sen. Doskonała jest także oczyszczająca pokrzywa. Tymianek, majeranek i oregano, także przydadzą się w kuchni Raka. Przypraw używajcie ostrożnie i wybierajcie te łagodne, które ułatwiają trawienie: kminek, gorczycę, paprykę słodką oraz pomagające zwalczać infekcje: imbir i cynamon.

Lew

Lew lubi jedzenie, a zwłaszcza niezdrowe przysmaki, które źle wpływają na pracę wątroby i nerek. Często prowadzi nerwowy tryb życia, co osłabia jego serce. Najlepszy zestaw ziół dla Lwów to: mięta, arnika, głóg, rozmaryn, oczyszczająca pokrzywa, słoneczny dziurawiec. Najlepsze przyprawy to takie, które ułatwiają trawienie i sprzyjają odchudzaniu: majeranek, czosnek niedźwiedzi, kolendra, gorczyca, czubryca, ostre papryczki chili, czerwony pieprz. Lew jest łatwowierny i prostoduszny, może więc nosić amulet wzmacniający intuicję: suszone owoce anyżu w bawełnianej sakiewce.

Panna

Panna ma delikatne zdrowie i bardzo częste problemy z nerwami. Sytuacje kryzysowe musi odchorować. Nie zawsze odżywia się dobrze, może więc cierpieć na anemię. Nadmierne zamiłowanie do czystości i porządku zwykle skutkuje problemami ze skórą i katarem alergicznym. Zestaw ziół dla Panny: krwawnik, dziewanna, melisa, pokrzywa, tymianek, koper włoski. W twojej kuchni nie może zabraknąć przypraw aromatycznych: łagodnego curry, garam masala, słodkiej papryki, kminku.

Waga

Wagi nie chorują zbyt często, dopiero w wieku dojrzalszym mogą pojawiać się pewne przypadłości zdrowotne. Dla tego znaku zodiaku najważniejsze jest właściwe utrzymanie wagi oraz uzupełnianie poziomu witamin. Najlepszy zestaw ziół dla Wag to: rumianek, melisa, fiolek trójbarwny, pokrzywa, majeranek. Nie powinniście zapominać o takich przyprawach jak: jałowiec, kminek, kolendra.

Skorpion

Wiele Skorpionów cierpi na ataki gniewu i zmienne nastroje: od euforii po depresję. Najlepszy zestaw ziół dla Skorpiona obejmuje zarówno zioła uspokajające nerwy, jak i pobudzające zmysły: lubczyk, melisa, rumianek, cząber ogrodowy, szałwia, bazylia oraz pokrywa. W domu Skorpiona na pewno powinny się one znaleźć. Choć Skorpiony cenią ostre przyprawy, nie zawsze im one służą. By smak każdej potrawy był intensywny, warto dodawać wiele różnych, ale pasujących do siebie przypraw: ostre papryczki chili, majeranek, czubrycę, kolendrę, garam masala.

Strzelec

Kochający przygody i życie Strzelec niewiele troszczy się o swoje zdrowie, dlatego w wieku starszym ponosi tego konsekwencję. Strzelce cenią treściwą, klasyczną kuchnię, która jednak mocno obciąża żołądek. Zestaw ziół dla tego znaku zodiaku obejmuje: miętę, tymianek, malwę, pokrzywę i rumianek. Przyprawy, które muszą się znaleźć w kuchniach Strzelców to: ostra papryka chili, curry, kmin rzymski, pieprz czarny i czerwony, pieprz kajeński.

Koziorożec

Koziorożec nie jest nadmiernie nerwowy, ale często martwi się z błahych powodów. Może też mocno przeżywać problemy zawodowe i miłosne. To odbija się na układzie trawiennym i skutkuje problemami z żołądkiem. Najlepszymi ziołami dla Koziorożców są: melisa, dziurawiec, mięta, tymianek, oregano i majeranek. W ich kuchniach powinny znaleźć się zarówno przyprawy ostre, jak i aromatyczne – korzenne: imbir, ostra papryka chili, pieprz kajeński, pieprz czerwony, curry, czosnek niedźwiedzi, owoce jałowca, kolendra, gałka muszkatołowa.

Wodnik

Wodniki żyją bardzo intensywnie i nigdy nie unikają wyzwań. Mają też duże problemy z regularnym spożywaniem posiłków i uciekaniem w niezdrowe przekąski. Nic więc dziwnego w tym, że mogą cierpieć na problemy z trawieniem, wątrobą i trzustką. Ważne zioła dla Wodników to: oczyszczająca pokrzywa, dziurawiec, krwawnik, bez czarny, rumianek, lubczyk. W ich kuchniach powinny się znaleźć przyprawy aromatyczne: garam masala, curry, jałowiec, papryka słodka.

Ryby

Ryba nie tylko ma bardzo delikatną psychikę, ale także zdrowie. Powinna uważać zwłaszcza na choroby skórne i problemy z trawieniem. Często ma kłopoty z nerwami i może cierpieć na bezsenność. Ryby powinny bardziej niż inne znaki zodiaku dbać o swoją dietę, tak by znalazły się w niej zdrowe produkty i jak najmniej konserwantów. Najlepszy zestaw ziół dla tego znaku zodiaku: melisa, krwawnik, dziurawiec, pokrzywa, piołun. Herbata z dzikiej róży i hibiskusa to zawsze dobry pomysł. W kuchni Ryb nie powinno zabraknąć przypraw aromatycznych: curry, garam masala, gałki muszkatołowej, kolendry mielonej, imbiru, cynamonu i jałowca.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *