rytuały

Rytuały ochronne

Wykonując rytuały zawsze należy pamiętać o właściwym do nich nastawieniu oraz o właściwym momencie na ich przeprowadzenie. Naturalnie niektóre rytuały należy wykonać szybko. Dzieje się tak wtedy, gdy spotykamy się z wszelkiego rodzaju złymi urokami. W takich wypadkach rytuał należy wykonać jak najszybciej. Na przestrzeni wielu wieków, mądre kobiety uczyły się jak zapewnić ochronę sobie i swoim bliskim, stosując tajniki białej magii.

Opisane poniżej rytuały nie mogą nikomu zaszkodzić. Wykonująca je osoba musi mieć czyste myśli. Białą magią nigdy nie zajmowali się ludzie, którzy kochali zło. Nie wolno też mieć zbyt wielu negatywnych uczuć. Dlatego przed rytuałem najlepiej oczyścić umysł. Można to zrobić podczas krótkiej medytacji, w czasie której zapala się świecę lub kadzidło.

Rytuały kadzidła

Okadzanie domu, by w ten sposób pozbyć się złych duchów i wszelkich negatywnych energii, znane jest od wieków. Rytuał okadzania jest bardzo prosty Potrzebne jest do niego tylko kadzidełko, w którego wnętrzu palą się wybrane zioła. By przywrócić harmonię i ład w domu, najlepiej użyć łagodnych mieszanek ziołowych. Aby wzmocnić uczucia – mieszanek kwiatowych, by pozbyć się negatywnych energii – drzewnych. Mieszanki ziół można sporządzić samodzielnie lub kupić w sklepie ezoteryczny. Jeśli sporządzamy je samodzielnie warto kierować się cyklem księżycowym. Powinno się zbierać zioła w ściśle określonym czasie.

Z zapalonym kadzidłem należy wejść do każdego pomieszczenia domu i zatoczyć koło, skupiając myśli na swoim celu. Każdy kąt pomieszczenia należy okadzić dymem kadzidła.

Rytuały świec

Świece wykorzystujemy do medytacji oraz w większości rytuałów. Zawsze należy używać świec nowych. Po zakończeniu rytuału ich resztki powinno się zebrać i spalić w kominku bądź zakopać w ziemi. Najprostsze rytuały związane ze świecami, to te które polegają na wypaleniu świec w określonym kolorze. Zawsze należy jednak pamiętać o regułach rytuału: przed zapaleniem świec trzymamy je w dłoniach, blisko serca. Na początku oczyszczamy umysł ze zbędnych myśli, potem określamy potrzebę i prośbę, na koniec koncentrujemy myśli na swoim pragnieniu – tak jakby nasze marzenie lub zamierzenie już się ziściło.

Kolory świec, mają duże znaczenie w rytuałach. Można je łączyć w zależności od rodzaju rytuału. Należy wybrać właściwie:

Biel – rytuały ochronne, medytacja, oczyszczanie z negatywnych energii, białe świece pomagają skupić się na wybranym celu i oczyścić umysł, są to świece ukojenia. 

Niebieski – rytuały uspokajające, rytuał związany z niebieskimi świecami powinny przeprowadzać osoby, w których rodzinach występuje depresja, złe samopoczucie psychiczne, choroby psychiczne, a także epilepsja.

Szary i srebrny – srebrzyste świece to świece ochronne, chronią przed złymi urokami i przekleństwem.

Róż – świece różowe wzmacniają miłość i namiętność w związku, jednak odpowiadają za czystość uczuć, można ich używać w rytuałach zapewniających szybkie poczęcie dziecka, wzmacniających przyjaźń i miłość

Czerwień – to kolor wszelkich rytuałów miłości, ale też kolor symbolizujący rodzinę i jej więzy. Warto palić świece w tym kolorze podczas wspólnych posiłków w gronie rodziny. Świec czerwonych używa się w rytuałach wzmacniania więzi pomiędzy małżonkami.  

Złoty – ten kolor odpowiada za sprawy finansowe – pieniądze, bogactwo, jest związany z materialną stroną życia, dlatego podczas rytuałów warto łączyć świece złote z białymi – które odpowiadają za sprawy ducha oraz żółtymi, które sprzyjają śmiałym przedsięwzięciom

Żółty – świec w kolorze żółtym używa się w rytuałach związanych z trudnymi decyzjami, rozmowami, negocjacjami, sprawami urzędowymi. Wzmacniają koncentrację i pomagają skupić się na określonym celu i jego osiągnięciu.

Brąz – ten kolor odpowiada za wzmocnienie więzi rodzinnych pomiędzy rodzicami i dziećmi, można używać go także w rytuałach związanych z zapewnieniem urodzaju

Zieleń – kolor ten wykorzystywany jest w rytuałach związanych z poprawą zdrowia. Świecę zieloną dobrze jest łączyć z innymi świecami, ponieważ jest ona dopełnianiem. Odpowiada za pierwiastek pomyślności.

Fiolet – to kolor wzmacniający dary duchowe: jasnowidzenie, empatię, dar uzdrawiania duszy i ciała, psychometrię.

Rytuały luster

Lustra wykorzystuje się w magii ochronnej od wieków. Odbijają one złe myśli i złe emocje. Jeśli buduje się dom można umieścić na jego ścianach, pod ociepleniem drobne lusterka. Z każdej strony świata. Można też wykorzystać drobne kawałki szkła lub wszelkie powierzchnie odbijające światło do stworzenia „chińskich dzwonków”, które zawieszamy w domu lub na zewnątrz domu. Lustro powinno też wisieć w przedpokoju Tak by każdy wchodzący, mógł widzieć swoje oblicze. W ten sposób chronimy się przed rzuceniem złego uroku, spowodowanego zawiścią.

Rytuał ochrony domu

Jest to rytuał prosty. Potrzebne będą metalowe kolce lub kolce róż oraz proszek z łodyg dzikiego wina. Wzdłuż ogrodzenia „sadzimy” kolce, tak jakbyśmy sadzili kwiaty i obsypujemy je proszkiem z łodyg wina. Podczas rytuału należy skupić myśli na ochronie domu. Kolce mają zranić tego, który chce naruszyć nasz spokój, a mocne pędy winorośli zatrzymać go w miejscu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *