bag-3193527_1920

Zakupy w lumpeksie. Co warto kupować?

Choć zakupy w tak zwanych „lumpeksach”, czyli sklepach z używaną odzieżą są teraz bardzo modne, lepiej zastanowić się, co tam warto kupować i jak wybierać odzież, by nie popełnić pomyłki.

Co to jest „perełka”?

Wiele youtuberek pokochało zakupy w sklepach z używaną odzieżą i tworzy relacje z takich wypadów, a także prezentacje zakupionej odzieży. Często te filmy mają w tytule słowo „perełki”. Nie zawsze jednak to, co pokazywane jest w filmach, to prawdziwa „perła”. Dziś o jakości odzieży niekoniecznie świadczy metka znanego domu mody.

Czy warto kupować w lumpeksie używaną odzież znanych projektantów?

Znalezienie w sklepie z używaną odzieżą metki z logo znanych domów mody jest często najważniejszym impulsem, skłaniającym do zakupu. Nie myśli się o stanie takiego ciuszka lub dodatku, nie patrzy się na skład materiału na metce, nie zwraca się nawet uwagi na właściwy rozmiar… w końcu od kilku sezonów pozostaje z nami trend na odzież przeskalowaną, zwaną „oversize”.

Dodatkowym problemem przy zakupie odzieży znanych projektantów jest to, że zazwyczaj wykonuje się ją z bardzo dobrej jakości materiałów, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Jeśli były właściciel pozbył się takiego ciuszka, przeważnie oznacza to, że jakość znacznie się obniżyła. Czy warto kupić coś tylko dla „metki”? Na to pytanie każdy powinien sobie sam odpowiedzieć.

Czy warto kupować odzież z naturalnych tkanin?

Tkaniny naturalne wyglądają lepiej, noszą się lepiej i są przyjaźniejsze dla skóry, niż tkaniny z tworzyw sztucznych. Jest jednak pewien „haczyk”. Tego typu tkaniny wymagają starannej pielęgnacji, odpowiedniego prasowania i użytkowania. Na pewno dużo rozsądniejszą rzeczą jest kupowanie nowej odzieży z tkanin naturalnych. Takie ciuszki opierają się modom i zostają w szafie na wiele lat. Jest to jednak dobre rozwiązanie tylko dla tych, którzy nie nudzą się szybko. Jeśli ktoś ciągle chciałby mieć w szafie coś nowego, odmiennego od tego co już ma, albo lubi testować różnego typu style, warto szukać w lumpeksach odzieży z tkanin naturalnych.

Nie jest łatwo znaleźć w lumpeksie naturalne tkaniny w stanie idealnym, zbliżonym do nowości, ale jest to możliwe. Trzeba po prostu szukać i wybierać większe sklepy, z dużym wyborem odzieży. To w takich miejscach można natrafić na naprawdę piękne ciuszki w bardzo dobrych cenach. Małe sklepy z używaną odzieżą, zwykle ciuchy z lepszych tkanin wyceniają na tyle wysoko, że bardziej opłaca się kupić coś nowego.

Najtrafniejsze zakupy w lumpeksach?

W sklepach z używaną odzieżą warto szukać marek popularnych, takich jak Zara, czy H&M, generalnie marek znanych z galerii handlowych. Jakość ubrań będzie dobra, a cena znacznie niższa niż w galeriach. Bardzo często trafić można na odzież bardzo niewiele używaną, a nawet zdarzają się rzeczy nowe.

Jedna odpowiedź

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *