snow-white-1478798_960_720

Lekarstwo na miłość (jak się odkochać)

Lato, wakacje, to czas sprzyjający flirtom, romansom. Łatwo zakochujemy się, myśląc, że to, jeśli nie na zawsze, to na dłużej. Urlop się kończy, czar pryska i zostaje ból. Każdy odjeżdża w swoją stronę, kontakt się powoli urywa. Jak wyleczyć złamane serce? Jak się odkochać? Czy jest na to sposób?

Nie ma jakiejś magicznej tabletki, syropu… ale są inne sposoby. Dla każdego zapewne inne, ale można je znaleźć.

Lubisz czytać książki? Kup lub wypożycz książkę o takiej tematyce, która odwróci Twoją uwagę od obiektu pożądania. W żadnym razie nie może to być romans. Pogłębisz tylko swoje rozżalenie. Fantastyczna, przygodowa, biograficzna może tak Cię pochłonąć, że skutecznie zapomnisz co Cię boli.

Swoją energię skup na nauce. Zapisz się na kurs, np. nauki języka obcego, tańca czy kulinarny. Wybierz to, co Cię interesuje, na co dotychczas nie miałaś czasu. Przy każdej nauce konieczne jest skupienie. A to najlepszy sposób, by zapomnieć. Przy okazji możesz poznać nowych, ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Siłownia, fitness, basen lub zwykły jogging, to skuteczny sposób na rozładowanie energii. Zdrowe zmęczenie wyciszy niepokój duszy. Nie będziesz mieć siły na rozpamiętywanie, rozdrapywanie ran. Rower czy jogging, to okazja na zwiedzanie okolicy, podziwianie piękna natury, kontakt z przyrodą. Jest to świetny lek na rozdarte serce. Kontakt z zielenią uspokaja, wycisza.

Możesz także „rzucić się w wir pracy”. Nie ważne czy zawodowej czy domowej. Z domowych prac poleca się sprzątanie. Nie takie codzienne ale generalne. Mówi się, że porządek w najbliższym otoczeniu uporządkuje Twoje wnętrze. Wyrzuć z domu to, co jest zbędne, co zagraca i zaśmieca Twój dom. Będzie to symbol uporządkowania własnych myśli i planów.

Słuchaj wesołej muzyki, nie jakiejś tkliwej, wzruszającej. Nastrojowa, romantyczna tylko spotęguje Twoje rozżalenie. To samo dotyczy filmów. Komedie, to jest ten gatunek filmów, który poprawi Ci nastrój.

Nie jest dobrym pomysłem szukanie następnego obiektu miłości. Zapełnienie pustki w sercu kimś następnym może przysporzyć nam tylko kłopotów. Lepiej spotykaj się z przyjaciółmi, wyjdź z domu. Rozmowa, beztroski śmiech i zabawa. To jest to czego potrzebujesz.

Zdaj się na los, przeznaczenie. Skoro coś tak szybko zgasło, skończyło się, to znak, że nie było warte zachodu i Twoich starań.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *