zodiak

Zodiakalne przyjaźnie. Pary dobrane i niedobrane.

Baran
Baran i Baran

Przyjaźń oparta na podobieństwach i na wspólnych celach. Bardzo często jednak przyjaźń destrukcyjna ponieważ w każdym Baranie jest ogromna siła przebicia, wykraczania poza schematy, ale także poza nakazy moralne i społeczne.

Baran i Byk

Przyjaźń rozsądku z siłą przebicia. Tylko wtedy może się udać gdy jest oparta na kompromisach. Baran będzie musiał nieco ustąpić Bykowi i słuchać jego rozsądku. Dla Barana rozsądny przyjaciel to skarb, ale w towarzystwo Byka może być nudne.

Baran i Bliźnięta

To także duet, który będzie się wspierał w chwilach radości, a w czasie próby nie będzie umiał sobie pomóc. Przyjaźń może być tu z góry skazana na porażkę, bo co to za przyjaźń, która świeci mocno tylko wtedy gdy wszystko jest w porządku.

Baran i Rak

Bardzo niedobrany układ. Baran nie umie się liczyć za bardzo z uczuciami innych, Rak nie powie o co mu chodzi kiedy zostanie zraniony. W efekcie bliższa znajomość tej pary jest serią nieporozumień, a obie strony wyjdą z niej z uczuciem krzywdy.

Baran i Lew

Para wydawałoby się dobrana, ale totalny brak odpowiedzialności Barana, jego zamiłowanie do ciągłych zabaw i zbyt szybkie podejmowanie decyzji mogą działać Lwu na nerwy. Z kolei Baran nie jest w stanie zrozumieć, że Lew potrzebuje odrobiny podziwu. O ile Lew wybaczy Baranowi jego brak taktu o tyle nie wybaczy mu tego, że chce być zawsze na pierwszym planie i mieć decydujące zdanie. Kiedy nadarzy się sposobność Lew z pewnością zechce ten układ opuścić.

Baran i Panna

Para niedobrana podobnie jak w przypadku Raka i tu Panna z trudem znosi brak taktu Barana. W przyjaźni liczy się nie tylko szczerość, ale też troska o to co pomyśli przyjaciel. Tu zgody wielkiej nie będzie i Panna z przyjemnością wycofa się z takiej relacji.

Baran i Waga

Nie ma wielkiej szansy na porozumienie bardzo praktycznej i rozsądnej Wagi z którymkolwiek ze znaków ognia. Gdyby para była połączona więzami miłości, być może udałoby się stworzyć kompromis i szczęście. W przypadku przyjaźni jest to trudne zadanie, bo brak pierwszej fascynacji, która wszytko wybacza.

Baran i Skorpion

To para, która na pewnych płaszczyznach znajdzie bardzo dobre porozumienie. Może nie byliby dobranym małżeństwem, ale przyjaźń, a zwłaszcza ta, która zna swoje ograniczenia jest możliwa. Skorpiona przyciągają ludzie namiętni i pełni pasji. Baran uważa, że Skorpion jest zabawny i potrafi prawidłowo ocenić otoczenie. Trudno im będzie jednak wspólnie się wspierać, ponieważ dawanie dobrych rad nie jest atutem żadnego z tych znaków.

Baran i Strzelec

Para dość dobrze dobrana, ale to związek dwóch bardzo silnych charakterów, który doprowadzić może do częstych kłótni. By zakwitła prawdziwa przyjaźń oba znaki muszą być wobec siebie bezwzględnie szczere, a przyjaźń przyniesie najwięcej satysfakcji po wielu latach i wielu wspólnych przeżyciach.

Baran i Koziorożec

Para dobrana o ile Koziorożec będzie w stanie zaakceptować wady Barana, a ten pozwoli udzielać sobie rad. Dla Barana taki przyjaciel jak Koziorożec to prawdziwy ideał. Nie jest tak krytyczny jak Panna, a ma wiele zdrowego rozsądku, który może wspierać działania Barana. Koziorożec nie jest tak bardzo wrażliwy jak Rak, dlatego nie zniechęca go brutalna szczerość Barana i jego brak taktu.

Baran i Wodnik

Przyjaźń może być udana jeśli partnerzy będą potrafili być wobec siebie lojalni. Nawet entuzjazm Barana może jednak nie wytrzymać z brakiem wsparcia, chłodem i brakiem lojalności jakie może zaserwować mu Wodnik.

Baran i Ryby

W żadnej konfiguracji gwiazdy nie dają tej relacji szans na przetrwanie. To zupełnie odmienne osobowości i kompromisy z obu stron na niewiele się tu zdadzą.

Byk
Byk i Baran

Przyjaźń rozsądku z siłą przebicia. Tylko wtedy może się udać gdy jest oparta na kompromisach. Baran będzie musiał nieco ustąpić Bykowi i słuchać jego rozsądku. Dla Barana rozsądny przyjaciel to skarb, ale w towarzystwo Byka może być nudne.

Byk i Byk

To układ oparty na rozsądku i tym samym spojrzeniu na życie. Przyjaźń Byka i Byka to w zodiaku może być układ idealny. Jednak ta przyjaźń będzie się rozwijać bardzo długo.

Byk i Bliźnięta

To układ dobry o ile Bliźnięta zechcą być wsparciem dla Byka. Bliźnięta w przyjaźniach są znacznie bardziej lojalne niż w miłości, więc Byk nie powinien mieć problemu z zaakceptowaniem spojrzenia na życie Bliźniaka. Nie jest jednak możliwe by ta para dawała sobie dobre porady na temat życia prywatnego, ponieważ Bliźnięta i Byk wybierają inne drogi.

Byk i Rak

Para nie za bardzo dobrana. Potrzeba tu wiele kompromisów, jednak zwykle okazuje się, że i tak wysiłek jest nieproporcjonalny do uzyskanych efektu. Obydwa znaki charakteryzują się rozsądkiem i poczuciem taktu, jednak Byk nie jest tak wielkim materialistą i oportunistą jak Rak. Mimo podobnego spojrzenia na wiele spraw Byk i Rak nie mają wielkich szans na trwałą przyjaźń.

Byk i Lew

Trudna przyjaźń dająca wiele satysfakcji i wiele rozczarowań. Bez kompromisów z jednej i drugiej strony ten układ nie ma szans na powodzenie. Gdy przyjaźń jest tu oparta na całkowitej szczerości może się udać.

Byk i Panna

Przyjaźń trudna, bo choć Byk ceni praktyczność Panny nie lubi jej skąpstwa i krytykanctwa. Panna z kolei nie zrozumie potrzeby Byka do otaczania się luksusem i kupowania rzeczy droższych, by zapewnić sobie jakość.

Byk i Waga

Para niedobrana. Będzie to para, która znajdzie w sobie więcej wad niż cech pozytywnych. Połączyć ich może tylko wspólna droga, a kiedy drogi się rozejdą Byk i Waga zapomną o sobie.

Byk i Skorpion

Para dość dobrze dobrana, jednak potrzebuje czasu, by uczucie przyjaźń i mogło rozkwitnąć. Oprócz czasu Byk i Skorpion potrzebują też wzajemnego podziwu i szacunku.

Byk i Strzelec

Para nie dobrana. Byk jest dla Strzelca nudziarzem, Strzelec dla Byka kimś kogo działań w żaden sposób nie można zrozumieć. Jeśli przedstawiciele tych dwóch znaków zaprzyjaźnią się w czasach dzieciństwa ich przyjaźń może potrwać nieco dłużej. Nie ma jednak wielkich nadziei na to, że pomiędzy tymi dwoma znakami narodzi się przyjaźń na całe życie.

Byk i Koziorożec

Przyjaźń jest tu możliwa, gdy Byk potrafił będzie docenić Koziorożca i ustąpi mu nieco przy podejmowaniu decyzji. Choć znaki podobnie patrzą na wiele spraw, właśnie to może im utrudnić przyjaźń. Brak wyzwań i potrzeby kompromisów może łatwo zrodzić chęć rywalizacji.

Byk i Wodnik

Para, która nie ma wielkich szans na długa przyjaźń, choć początki mogą być bardzo obiecujące. Jeśli Wodnik będzie umiała zagwarantować Bykowi bezwzględną lojalność, przyjaźń może przetrwać próbę czasu.

Byk i Ryby

Przyjaźń, w której to Byk jest stroną silniejszą nie do końca będzie dla Ryby satysfakcjonującą i budująca, ponieważ Byk lubi podejmować decyzje i najchętniej zdjąłby z Ryby potrzebę samodzielnego myślenia. Dla Ryby taka relacja nie jest rozwijająca, choć może być bardzo wygodna na pewien czas.

Bliźnięta
Bliźnięta i Baran

To także duet, który będzie się wspierał w chwilach radości, a w czasie próby nie będzie umiał sobie pomóc. Przyjaźń może być tu z góry skazana na porażkę, bo co to za przyjaźń, która świeci mocno tylko wtedy gdy wszystko jest w porządku.

Bliźnięta i Byk

To układ dobry o ile Bliźnięta zechcą być wsparciem dla Byka. Bliźnięta w przyjaźniach są znacznie bardziej lojalne niż w miłości, więc Byk nie powinien mieć problemu z zaakceptowaniem spojrzenia na życie Bliźniaka. Nie jest jednak możliwe by ta para dawała sobie dobre porady na temat życia prywatnego, ponieważ Bliźnięta i Byk wybierają inne drogi.

Bliźnięta i Bliźnięta

Układ dobry, ponieważ przyjaźnią dzielą się osoby podobne do siebie, mające takie same wady i zalety, wspierające się i mogące przynieść sobie pociechę. Jednak nie  do końca jest to układ rozwijający ponieważ Bliźnięta wspierają się często w dążeniach do ekstremalnej zabawy i unikaniu odpowiedzialności. Niechętnie też płacą za brak tejże odpowiedzialności.

Bliźnięta i Rak

Para niedobrana, gdzie każdy z partnerów pragnie w zupełnie inny sposób spędzać czas i zupełnie inaczej żyć. W przypadku miłości taki układ miałby szansę, gdy pierwsza jest fascynacja, która przymyka oko na wady partnera. W przypadku przyjaźni nie ma tej fascynacji, natomiast wszelkie błędy są bardzo widoczne.

Bliźnięta i Lew

Układ bardzo szkodliwy dla Lwa, który lubi stałe związki także w przyjaźniach. Tu nie tylko nie znajdzie lojalności ale także zostaną zakwestionowane jego atuty. Dla Bliźniąt przyjaźń z Lwem może być tylko rozrywką. Trwa dopóki Bliźniak się nie przekona, że Lew nie kocha tak bardzo rozrywek. Poza tym w tym związku Lew przyciąga więcej uwagi, czego Bliźnięta nie tolerują.

Bliźnięta i Panna

Przyjaźń trudna i niemal niemożliwa. Gwiazdy nie dają tej relacji wielkich szans w jakimkolwiek układzie. Zawsze są tu nieporozumienia ponieważ obie strony potrafią wyrażać swoje potrzeby i myśli bardzo precyzyjnie i podchodzą realnie do tego co przynosi ze sobą życie.

Bliźnięta i Waga

Przyjaźń trudna niemal tak samo jak w przypadku Panny. Zupełnie inne cele życiowe, inne spojrzenie na świat, dążenie do dominacji w relacjach przyjacielskich, zazdrość.

Bliźnięta i Skorpion

Brak powagi Bliźniaka na pewno nie jest dla Skorpiona zbyt zachęcający, by zawierać z nim przyjaźń. Skorpion jest ekstremalnie wrażliwy na lojalność. Natomiast Bliźniak nie ma problemów z obdarzaniem uczuciem szczerej przyjaźni kogoś kogo spotkał wczoraj i zapominaniem kogoś kogo nazywał do wczoraj najlepszym przyjacielem.

Bliźnięta i Strzelec

Przyjaźń oparta na wspieraniu swoich pomysłów i kształtowaniu życia według tego swoich wyobrażeń ma tu szanse na powodzenie. Bliźnięta mają szansę w tej relacji wykazać rozsądek, bo trafiły na kogoś kto jest mniej rozsądny od nich. Jest tu też naturalna równowaga, w której żaden z partnerów relacji nie dominuje. Nie pojawia się uczucie krzywdy i odrzucenia. Obie strony nie angażują się na tyle głęboko by rozstanie było bolesne. To raczej przyjaźń dla zabawy niż dla problemów.

Bliźnięta i Koziorożec

Para, której może być trudno znaleźć wspólny język. Problemy w zupełnie innym traktowaniu bardzo poważnych spraw mogą być nie do pokonania. chłodny i rozsądny Koziorożec może początkowo uważać Bliźniaka za kogoś bardzo interesującego, potem jednak może myśleć o nim znacznie gorzej. Przyjaźń skazana na klęskę.

Bliźnięta i Wodnik

To dobry układ, który łączy osoby równie zmienne. Wodnik niestabilny jest pod względem emocjonalnym, Bliźniętom trudno znaleźć życiowy cel. Oba znaki mogą sobie pomóc i wspierać się, ponieważ mają problemy w innych dziedzinach życia. Mogą dawać sobie dobre rady na temat  życia zawodowego i prywatnego.

Bliźnięta i Ryby

Układ, który nie ma wielkich szans na powodzenie. Ryby potrzebują wsparcia, Bliźnięta są zmienne. W tym związku Ryba nie doczeka się tego czego pragnie najbardziej.

Rak
Rak i Baran

Bardzo niedobrany układ. Baran nie umie się liczyć za bardzo z uczuciami innych, Rak nie powie o co mu chodzi kiedy zostanie zraniony. W efekcie bliższa znajomość tej pary jest serią nieporozumień, a obie strony wyjdą z niej z uczuciem krzywdy.

Rak i Byk

Para nie za bardzo dobrana. Potrzeba tu wiele kompromisów, jednak zwykle okazuje się, że i tak wysiłek jest nieproporcjonalny do uzyskanych efektu. Obydwa znaki charakteryzują się rozsądkiem i poczuciem taktu, jednak Byk nie jest tak wielkim materialistą i oportunistą jak Rak. Mimo podobnego spojrzenia na wiele spraw Byk i Rak nie mają wielkich szans na trwałą przyjaźń.

Rak i Bliźnięta

Para niedobrana, gdzie każdy z partnerów pragnie w zupełnie inny sposób spędzać czas i zupełnie inaczej żyć. W przypadku miłości taki układ miałby szansę, gdy pierwsza jest fascynacja, która przymyka oko na wady partnera. W przypadku przyjaźni nie ma tej fascynacji, natomiast wszelkie błędy są bardzo widoczne.

Rak i Rak

Para dobrana i umiejąca znaleźć wspólny język. Raki nie nudzą się z kimś kto ma takie samo spojrzenie na życie jak one. Dyskusje z innym Rakiem są nie zawsze przyjemne, ale zawsze do czegoś prowadzą.

Rak i Lew

Trudna przyjaźń, która ma szansę tylko wówczas, gdy Rak wyjdzie ze swojej skorupy i powie Lwu co go boli. Przyjaźń będzie się rozwijała bardzo powoli, a próby przyśpieszania tempa jej rozwoju przez Lwa raczej tylko wystrasza Raka. To przyjaźń wymagająca kompromisów, rozwijająca się przez długi czas i potrzebującą komunikacji.

Rak i Panna

Bardzo dobry duet, który może przetrwać wiele lat. Niebezpieczeństwo kryje się jednak w zbyt wielkim skąpstwie Panny, które może nawet rozsądnego Raka denerwować. Zwykle ta przyjaźń trwa gdy Rak i Panna idą tą samą drogą życiową. Gdy drogi się rozchodzą, a pielęgnacja przyjaźni wymaga wysiłku i wydatków, Panna zwykle wycofuje się z takiej relacji.

Rak i Waga

Układ nie do końca dobry. Waga jest dla Raka zbyt krytyczna i zasadnicza. Mimo wszystko Rak ceni pewną wolność, podziwia brawurę i choć zaradność życiowa Wagi robi na nim wrażenie, zawsze czuje się przez nią zdominowany. Nie ma tu układu partnerskiego jakiego wymaga przyjaźń. Waga będzie chciała dominować w tej relacji.

Rak i Skorpion

Przyjaźń może być trudna ponieważ Skorpion pragnie kontrolować swoje otoczenie i przyjaciół, a Rak choć bardzo spokojny może poczuć się przytłoczony taką kontrolą. Troska Skorpiona może mu się wydawać męcząca. W tym układzie przyjaźń porzuca Rak i to zwykle on okazuje się tym mniej lojalnym i tym, któremu mniej zależy.

Rak i Strzelec

Przyjaźń praktycznie niemożliwa i nawet gdy obie strony chciałyby iść na kompromis pojawia się zbyt wiele przeszkód. Zupełnie inne spojrzenie na świat i inne priorytety. Rak ceni dom i rodzinę, Strzelec przede wszystkim dobrą zabawę.

Rak i Koziorożec

Bardzo dobry układ, w którym obie strony potrafią się wspierać i wnoszą do relacji bardzo dużo. Jednak także i w tym przypadku Rak powinien być bardziej otwarty i nie chować się w swojej skorupie zawsze, gdy poczuje się zagrożony.

Rak i Wodnik

Relacja niewłaściwa. Partnerzy nie mają wspólnych celów i zainteresowań. Wodnik może nawet uważać Raka za osobę prostą, która nie ma ambicji i aspiracji. Rak, Wodnika za kogoś nadmiernie ambitnego, kto jest w stanie zbyt wiele poświęcić dla sukcesu. Wodnik chce błyszczeć i oczekuje podziwu, Rak tego mu raczej nie ofiaruje.

Rak i Ryby

Bardzo dobra relacja przyjacielska, choć nie powinna wykraczać poza ramy przyjaźni. Para ta potrafi się wspierać i dawać sobie dobre rady. Obie strony cenią rozmowę i potrafią ofiarować sobie to czego oczekują w przyjaźni.

Lew
Lew i Baran

Para wydawałoby się dobrana, ale totalny brak odpowiedzialności Barana, jego zamiłowanie do ciągłych zabaw i zbyt szybkie podejmowanie decyzji mogą działać Lwu na nerwy. Z kolei Baran nie jest w stanie zrozumieć, że Lew potrzebuje odrobiny podziwu. O ile Lew wybaczy Baranowi jego brak taktu o tyle nie wybaczy mu tego, że chce być zawsze na pierwszym planie i mieć decydujące zdanie. Kiedy nadarzy się sposobność Lew z pewnością zechce ten układ opuścić.

Lew i Byk

Trudna przyjaźń dająca wiele satysfakcji i wiele rozczarowań. Bez kompromisów z jednej i drugiej strony ten układ nie ma szans na powodzenie. Gdy przyjaźń jest tu oparta na całkowitej szczerości może się udać.

Lew i Bliźnięta

Układ bardzo szkodliwy dla Lwa, który lubi stałe związki także w przyjaźniach. Tu nie tylko nie znajdzie lojalności ale także zostaną zakwestionowane jego atuty. Dla Bliźniąt przyjaźń z Lwem może być tylko rozrywką. Trwa dopóki Bliźniak się nie przekona, że Lew nie kocha tak bardzo rozrywek. Poza tym w tym związku Lew przyciąga więcej uwagi, czego Bliźnięta nie tolerują.

Lew i Rak

Trudna przyjaźń, która ma szansę tylko wówczas, gdy Rak wyjdzie ze swojej skorupy i powie Lwu co go boli. Przyjaźń będzie się rozwijała bardzo powoli, a próby przyśpieszania tempa jej rozwoju przez Lwa raczej tylko wystrasza Raka. To przyjaźń wymagająca kompromisów, rozwijająca się przez długi czas i potrzebującą komunikacji.

Lew i Lew

Bardzo dobry układ. Para umie się wspierać i bardzo dobrze się rozumie. Pojawić się może jednak walka o dominację. Przyjaźń dwóch Lwów wymaga kompromisów.

Lew i Panna

Wbrew pozorom to para dobrana, choć Lwu działa na nerwy nadmierna oszczędność Panny i jej zorientowanie na sprawy materialne. Panna z kolei nie zrozumie bałaganiarstwa Lwa. Jednak w przyjaźni te dwa znaki się uzupełniają, bo nie muszą ze sobą żyć na co dzień. Lew ceni opinię Panny, ona ceni jego siłę.

Lew i Waga

Para niedobrana. Zwykle od pierwszej chwili darząca się antypatią. Z czasem może się to zmienić, kiedy Lew i Waga będą miały czas na to by się poznać i docenić. Nie będzie z tego wielkiej przyjaźni, ale może być wzajemne zrozumienie i wsparcie. Ważna w tej relacji jest rozmowa, przy czym na początku Lew musi być bardzo otwarty i w pełni zaufać Wadze.

Lew i Skorpion

Ta para mimo tego, że to przeciwieństwa, ma szansę na to by zostać przyjaciółmi. Lew w tej relacji daje więcej uczuć, Skorpion więcej troski. Obie strony cenią lojalność.

Lew i Strzelec

Przyjaźń, w której Lew bardzo często będzie stroną, która się dziwi. Relacja może być bardzo dobra i bardzo trwała, ale potrzebuje czasu. Obie strony potrafią się zdobyć na szczerość i nie chowają urazy. Problemem może być tylko lojalność, którą Lew ceni, a o którą Strzelec aż tak bardzo się nie troszczy.

Lew i Koziorożec

Przyjaźń oparta na wzajemnym podziwie i szacunku. Tylko w takiej konfiguracji ta relacja ma szanse na powodzenie. Lew i Koziorożec mają inne spojrzenie na świat w przypadku przyjaźni może to być fascynujące poznawanie siebie. Kiedy Koziorożec obdarzy Lwa podziwem, ten ofiaruje mu prawdziwą troskę i wierność. Przyjaźń długofalowa, może nieco nudna, ale trwała.

Lew i Wodnik

Trudno będzie Lwu i Wodnikowi zdobyć się na przyjaźń, gdy obie strony od pierwszego spojrzenia „działają sobie na nerwy”. Jest tu zbyt wiele przeciwieństw by to mogło się udać. Lew pragnie szacunku i lojalności, a tego akurat Wodnik nie ofiaruje mu zbyt chętnie. Te znaki raczej się unikają, nie ma więc wielkich szans na to by rozkwitła przyjaźń.

Lew i Ryby

Lew początkowo może być dla Ryby wsparciem i obdarzyć ją troską, lecz gdy nie istnieje miłość związek Ryby i Lwa nie ma wielkich szans na powodzenie. Lew szybko zauważy brak konsekwencji Ryby i to także w tych kluczowych kwestiach. Dla Ryby, Lew może być przytłaczający i zbyt nietaktowny.

Panna
Panna i Baran

Para niedobrana podobnie jak w przypadku Raka i tu Panna z trudem znosi brak taktu Barana. W przyjaźni liczy się nie tylko szczerość, ale też troska o to co pomyśli przyjaciel. Tu zgody wielkiej nie będzie i Panna z przyjemnością wycofa się z takiej relacji.

Panna i Byk

Przyjaźń trudna, bo choć Byk ceni praktyczność Panny nie lubi jej skąpstwa i krytykanctwa. Panna z kolei nie zrozumie potrzeby Byka do otaczania się luksusem i kupowania rzeczy droższych, by zapewnić sobie jakość.

Panna i Bliźnięta

Przyjaźń trudna i niemal niemożliwa. Gwiazdy nie dają tej relacji wielkich szans w jakimkolwiek układzie. Zawsze są tu nieporozumienia ponieważ obie strony potrafią wyrażać swoje potrzeby i myśli bardzo precyzyjnie i podchodzą realnie do tego co przynosi ze sobą życie.

Panna i Rak

Bardzo dobry duet, który może przetrwać wiele lat. Niebezpieczeństwo kryje się jednak w zbyt wielkim skąpstwie Panny, które może nawet rozsądnego Raka denerwować. Zwykle ta przyjaźń trwa gdy Rak i Panna idą tą samą drogą życiową. Gdy drogi się rozchodzą, a pielęgnacja przyjaźni wymaga wysiłku i wydatków, Panna zwykle wycofuje się z takiej relacji.

Panna i Lew

Wbrew pozorom to para dobrana, choć Lwu działa na nerwy nadmierna oszczędność Panny i jej zorientowanie na sprawy materialne. Panna z kolei nie zrozumie bałaganiarstwa Lwa. Jednak w przyjaźni te dwa znaki się uzupełniają, bo nie muszą ze sobą żyć na co dzień. Lew ceni opinię Panny, ona ceni jego siłę.

Panna i Panna

Bardzo dobry układ, choć przyjaźń nie musi być trwała. Strony potrafią ofiarować sobie zrozumienie, ale już nie wsparcie. bardzo krytyczne i praktyczne wzajemnie zabijają swoje marzenia. W efekcie przyjaźń może się przekształcić w związek toksyczny, a jego strony w porę nie uświadomią sobie tego ponieważ ta relacja zawsze będzie wyglądała bardzo poprawnie i zgodnie.

Panna i Waga

Bardzo dobrana para. Obie strony potrzebują czasu by się poznać i sobie zaufać. Obie są niechętne do zwierzeń na początku i chcą by przyjaźń rozwijała się w czasie. Jeśli Waga i Panna kroczą tą samą drogą życiową mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi. Jeśli jednak ich drogi się rozejdą zanim przyjaźń zostanie ugruntowana obie strony wycofają się z relacji.

Panna i Skorpion

Przyjaźń w tym wypadu musi mieć oparcie w szacunku jakim obdarzą się jej strony. Ta relacja ma szanse na trwałą i szczerą jeśli Panna będzie mogła darzyć Skorpiona podziwem.

Panna i Strzelec

Nie jest to para dobrana, nie ma wielkich szans na przyjaźń pomiędzy nimi, ani też na głębszą relację. Na pewno byłaby to relacja pełna kompromisów i obie strony musiałyby włożyć wiele wysiłku w jej trwanie. Nie ma jednak tutaj punktów wspólnych, wspólnych celów, ambicji, rozrywek. Trudno byłoby wybrać pole, na którym Panna i Strzelec mogłyby się czuć wspólnie dobrze.

Panna i Koziorożec

Relacja przyjacielska może być tu poprawna. Koziorożec ceni w Pannie jej zamiłowanie do porządku, jednak nie podoba mu się jej brak wyobraźni i nadmierny pesymizm, nie mający nawet pokrycia w rozsądku. Panna może nie docenić Koziorożca ponieważ jego przebojowość życiowa i pragnienie sukcesu jest znacznie niższe od tego czego oczekuje Panna.

Panna i Wodnik

Trudna relacja, w której będzie bardzo ciężko zbudować porozumienie, nie mówiąc już o przyjaźni. Inne spojrzenie na świat, inne cele i inne potrzeby. Przeciwieństwa w tym przypadku zbyt wielkie i nie uzupełniające się. Wodnik nie sprawi, że świat Panny nabierze barw, Panna nie skłoni Wodnika do poważniejszego traktowania uczuć innych ludzi i liczenia się ze słowami.

Panna i Ryby

Dobra relacja, ale tylko jako relacja przyjacielska. O jej trwałości zadecyduje skłonność do kompromisów z obu stron. Ryba jest zbyt mało przebojowa by Panna mogła ją podziwiać, a Panna tworzy najlepsze relacje z tymi których podziwiać może.

Waga
Waga i Baran

Nie ma wielkiej szansy na porozumienie bardzo praktycznej i rozsądnej Wagi z którymkolwiek ze znaków ognia. Gdyby para była połączona więzami miłości, być może udałoby się stworzyć kompromis i szczęście. W przypadku przyjaźni jest to trudne zadanie, bo brak pierwszej fascynacji, która wszytko wybacza.

Waga i Byk

Para niedobrana. Będzie to para, która znajdzie w sobie więcej wad niż cech pozytywnych. Połączyć ich może tylko wspólna droga, a kiedy drogi się rozejdą Byk i Waga zapomną o sobie.

Waga i Bliźnięta

Przyjaźń trudna niemal tak samo jak w przypadku Panny. Zupełnie inne cele życiowe, inne spojrzenie na świat, dążenie do dominacji w relacjach przyjacielskich, zazdrość.

Waga i Rak

Układ nie do końca dobry. Waga jest dla Raka zbyt krytyczna i zasadnicza. Mimo wszystko Rak ceni pewną wolność, podziwia brawurę i choć zaradność życiowa Wagi robi na nim wrażenie, zawsze czuje się przez nią zdominowany. Nie ma tu układu partnerskiego jakiego wymaga przyjaźń. Waga będzie chciała dominować w tej relacji.

Waga i Lew

Para niedobrana. Zwykle od pierwszej chwili darząca się antypatią. Z czasem może się to zmienić, kiedy Lew i Waga będą miały czas na to by się poznać i docenić. Nie będzie z tego wielkiej przyjaźni, ale może być wzajemne zrozumienie i wsparcie. Ważna w tej relacji jest rozmowa, przy czym na początku Lew musi być bardzo otwarty i w pełni zaufać Wadze.

Waga i Panna

Bardzo dobrana para. Obie strony potrzebują czasu by się poznać i sobie zaufać. Obie są niechętne do zwierzeń na początku i chcą by przyjaźń rozwijała się w czasie. Jeśli Waga i Panna kroczą tą samą drogą życiową mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi. Jeśli jednak ich drogi się rozejdą zanim przyjaźń zostanie ugruntowana obie strony wycofają się z relacji.

Waga i Waga

Choć bardzo podobne do siebie mogą nie stworzyć trwałej relacji. Zbyt mało są sobie w stanie ofiarować. Waga chce być uzupełniana przez przyjaźń szuka kogoś kto ma nieco inne wady i zalety niż ona sama. Zrozumienie nie jest dla Wagi najważniejsze. Ważny jest rozwój, który niesie ze sobą przyjaźń.

Waga i Skorpion

Relacja może być bardzo trudna, choć jest kilka miejsc, w których strony mogą się spotykać bez konfliktów. Jeśli Skorpion będzie potrafił ukryć potrzebę kontrolowania wszystkiego Waga otworzy się na tę przyjaźń. Skorpion musi w tym przypadku wyjść ze swojego cienia i zaufać. Podejrzliwość i brak szacunku mogą zabić tę przyjaźń.

Waga i Strzelec

Relacja może być bardzo dobra, bo Waga na początku będzie zafascynowana Strzelcem, jako kimś zupełnie nie podobnym do niej. Jest to ta relacja jaka sprawia Wagom najwięcej satysfakcji. Relacja z kimś kto jest wyzwaniem i uzupełnieniem. Strzelec napotka kogoś, kto jest wystarczająco skomplikowany by pozostać z nim na dłużej.

Waga i Koziorożec

Relacja może być dobra gdy Waga będzie umiała się otworzyć i pokazać cieplejszą stronę swojej osobowości. Koziorożec jest dla Wagi dobrym wyborem bo na jego inteligencji i rozsądku można polegać. Jest też wiernym i lojalnym przyjacielem. Waga może dać Koziorożcowi wsparcie i służyć radą w sprawach zawodowych i finansowych.

Waga i Wodnik

Para trudna, obie strony mają potrzebę dominacji. Jeśli nie będzie woli i kompromisów przyjaźń jest niemożliwa. Szansa na relację przyjacielską istnieje jednak tylko w tych okolicznościach gdy Wagę i Wodnika łączy wspólna droga życiowa, coś co sprawia, że są zmuszeni by spędzać razem wiele czasu. Może to też być relacja przyjacielska ograniczona tylko do tego czasu, nietrwała.

Waga i Ryby

Przyjaźń jest możliwa gdy zostanie oparta na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, a Waga powstrzyma się od wyrażania słów krytyki pod adresem Ryby.

Skorpion
Skorpion i Baran

To para, która na pewnych płaszczyznach znajdzie bardzo dobre porozumienie. Może nie byliby dobranym małżeństwem, ale przyjaźń, a zwłaszcza ta, która zna swoje ograniczenia jest możliwa. Skorpiona przyciągają ludzie namiętni i pełni pasji. Baran uważa, że Skorpion jest zabawny i potrafi prawidłowo ocenić otoczenie. Trudno im będzie jednak wspólnie się wspierać, ponieważ dawanie dobrych rad nie jest atutem żadnego z tych znaków.

Skorpion i Byk

Para dość dobrze dobrana, jednak potrzebuje czasu, by uczucie przyjaźń i mogło rozkwitnąć. Oprócz czasu Byk i Skorpion potrzebują też wzajemnego podziwu i szacunku.

Skorpion i Bliźnięta

Brak powagi Bliźniaka na pewno nie jest dla Skorpiona zbyt zachęcający, by zawierać z nim przyjaźń. Skorpion jest ekstremalnie wrażliwy na lojalność. Natomiast Bliźniak nie ma problemów z obdarzaniem uczuciem szczerej przyjaźni kogoś kogo spotkał wczoraj i zapominaniem kogoś kogo nazywał do wczoraj najlepszym przyjacielem.

Skorpion i Rak

Przyjaźń może być trudna ponieważ Skorpion pragnie kontrolować swoje otoczenie i przyjaciół, a Rak choć bardzo spokojny może poczuć się przytłoczony taką kontrolą. Troska Skorpiona może mu się wydawać męcząca. W tym układzie przyjaźń porzuca Rak i to zwykle on okazuje się tym mniej lojalnym i tym, któremu mniej zależy.

Skorpion i Lew

Ta para mimo tego, że to przeciwieństwa, ma szansę na to by zostać przyjaciółmi. Lew w tej relacji daje więcej uczuć, Skorpion więcej troski. Obie strony cenią lojalność.

Skorpion i Panna

Przyjaźń w tym wypadu musi mieć oparcie w szacunku jakim obdarzą się jej strony. Ta relacja ma szanse na trwałą i szczerą jeśli Panna będzie mogła darzyć Skorpiona podziwem.

Skorpion i Waga

Relacja może być bardzo trudna, choć jest kilka miejsc, w których strony mogą się spotykać bez konfliktów. Jeśli Skorpion będzie potrafił ukryć potrzebę kontrolowania wszystkiego Waga otworzy się na tę przyjaźń. Skorpion musi w tym przypadku wyjść ze swojego cienia i zaufać. Podejrzliwość i brak szacunku mogą zabić tę przyjaźń.

Skorpion i Skorpion

Strony potrafią się zrozumieć, mają podobne marzenia i cele, jednak ze względu na to, że Skorpion ma silne tendencje do dominacji, musi być tu wzajemny szacunek. Skorpiony, których pozycja życiowa jest taka sama mogą stworzyć bardzo dobry układ, Skorpiony, których pozycja życiowa jest inna będą tworzyły przyjaźń toksyczną opartą na dominacji, wnoszącą więcej negatywów niż pozytywów. Skorpion wykaże troskę, postara się być wsparciem, lecz nie będzie delikatny i współczujący, gdy przyjaciel popełni błąd.

Skorpion i Strzelec

Para bardzo niedobrana, w której obie strony „działają sobie na nerwy”. Brak płaszczyzn porozumienia. Brak wspólnych celów, upodobania do podobnych rozrywek. Zupełnie inne spojrzenie na świat. Zupełnie inne oczekiwania emocjonalne.

Skorpion i Koziorożec

Dobry układ, choć Koziorożec może tu się poczuć w cieniu Skorpiona, który będzie chciał być stroną dominującą tej relacji. Jeśli ktoś się wycofa z przyjaźni będzie to raczej Koziorożec. Tej parze bardzo brak równowagi, jakiej potrzebuje przyjaźń i choć podobni w wielu sprawach mogą nie znaleźć tego czego wymaga przyjaźń by być trwała.

Skorpion i Wodnik

Bardzo niedobrany para. Nie tylko w miłości, ale także w przyjaźni. Wodnika nie da się kontrolować, nie można być pewnym tego co zrobi jutro lub za chwilę. Bardzo przebojowy Wodnik, gardzi ostrożnością i dobrymi radami. Strzelec może tu czuć brak szacunku i akceptacji.

Skorpion i Ryby

Dobry układ dla obu stron o ile Ryby zaakceptują dominującą rolę Skorpiona. Bardzo ważny jest szacunek z obu stron i podziw ze strony Ryby. Skorpion z kolei może ofiarować delikatność, troskę i dobre, życiowe rady.

Strzelec
Strzelec i Baran

Para dość dobrze dobrana, ale to związek dwóch bardzo silnych charakterów, który doprowadzić może do częstych kłótni. By zakwitła prawdziwa przyjaźń oba znaki muszą być wobec siebie bezwzględnie szczere, a przyjaźń przyniesie najwięcej satysfakcji po wielu latach i wielu wspólnych przeżyciach.

Strzelec i Byk

Para nie dobrana. Byk jest dla Strzelca nudziarzem, Strzelec dla Byka kimś kogo działań w żaden sposób nie można zrozumieć. Jeśli przedstawiciele tych dwóch znaków zaprzyjaźnią się w czasach dzieciństwa ich przyjaźń może potrwać nieco dłużej. Nie ma jednak wielkich nadziei na to, że pomiędzy tymi dwoma znakami narodzi się przyjaźń na całe życie.

Strzelec i Bliźnięta

Przyjaźń oparta na wspieraniu swoich pomysłów i kształtowaniu życia według tego swoich wyobrażeń ma tu szanse na powodzenie. Bliźnięta mają szansę w tej relacji wykazać rozsądek, bo trafiły na kogoś kto jest mniej rozsądny od nich. Jest tu też naturalna równowaga, w której żaden z partnerów relacji nie dominuje. Nie pojawia się uczucie krzywdy i odrzucenia. Obie strony nie angażują się na tyle głęboko by rozstanie było bolesne. To raczej przyjaźń dla zabawy niż dla problemów.

Strzelec i Rak

Przyjaźń praktycznie niemożliwa i nawet gdy obie strony chciałyby iść na kompromis pojawia się zbyt wiele przeszkód. Zupełnie inne spojrzenie na świat i inne priorytety. Rak ceni dom i rodzinę, Strzelec przede wszystkim dobrą zabawę.

Strzelec i Lew

Przyjaźń, w której Lew bardzo często będzie stroną, która się dziwi. Relacja może być bardzo dobra i bardzo trwała, ale potrzebuje czasu. Obie strony potrafią się zdobyć na szczerość i nie chowają urazy. Problemem może być tylko lojalność, którą Lew ceni, a o którą Strzelec aż tak bardzo się nie troszczy.

Strzelec i Panna

Nie jest to para dobrana, nie ma wielkich szans na przyjaźń pomiędzy nimi, ani też na głębszą relację. Na pewno byłaby to relacja pełna kompromisów i obie strony musiałyby włożyć wiele wysiłku w jej trwanie. Nie ma jednak tutaj punktów wspólnych, wspólnych celów, ambicji, rozrywek. Trudno byłoby wybrać pole, na którym Panna i Strzelec mogłyby się czuć wspólnie dobrze.

Strzelec i Waga

Relacja może być bardzo dobra, bo Waga na początku będzie zafascynowana Strzelcem, jako kimś zupełnie nie podobnym do niej. Jest to ta relacja jaka sprawia Wagom najwięcej satysfakcji. Relacja z kimś kto jest wyzwaniem i uzupełnieniem. Strzelec napotka kogoś, kto jest wystarczająco skomplikowany by pozostać z nim na dłużej.

Strzelec i Skorpion

Strony potrafią się zrozumieć, mają podobne marzenia i cele, jednak ze względu na to, że Skorpion ma silne tendencje do dominacji, musi być tu wzajemny szacunek. Skorpiony, których pozycja życiowa jest taka sama mogą stworzyć bardzo dobry układ, Skorpiony, których pozycja życiowa jest inna będą tworzyły przyjaźń toksyczną opartą na dominacji, wnoszącą więcej negatywów niż pozytywów. Skorpion wykaże troskę, postara się być wsparciem, lecz nie będzie delikatny i współczujący, gdy przyjaciel popełni błąd.

Strzelec i Strzelec

Bardzo dobra para, która jednak może się wspierać w działaniach destrukcyjnych. Choć potrafią się wzajemnie zrozumieć, nie umieją się wspierać w działaniach zmierzających do zbudowania czegokolwiek trwałego.

Strzelec i Koziorożec

Para może być bardzo dobrana, choć wiele ich rożni. Jeśli Strzelec wykaże pokorę i będzie umiał docenić Koziorożca powinien to być bardzo dobrany układ.

Strzelec i Wodnik

Przyjaźń może być burzliwa, lecz trwała. Para nie będzie się ze sobą nudzić i będzie mogła się zdobyć na zupełną szczerość.

Strzelec i Ryby

Wyjątkowo niedobrany układ, który może przynieść obu stronom tylko zniechęcenie. Ryba jest za mało przebojowa dla Strzelca, a ten nie będzie się umiał zdobyć na szczerość wobec Ryby.

Koziorożec
Koziorożec i Baran

Para dobrana o ile Koziorożec będzie w stanie zaakceptować wady Barana, a ten pozwoli udzielać sobie rad. Dla Barana taki przyjaciel jak Koziorożec to prawdziwy ideał. Nie jest tak krytyczny jak Panna, a ma wiele zdrowego rozsądku, który może wspierać działania Barana. Koziorożec nie jest tak bardzo wrażliwy jak Rak, dlatego nie zniechęca go brutalna szczerość Barana i jego brak taktu.

Koziorożec i Byk

Przyjaźń jest tu możliwa, gdy Byk potrafił będzie docenić Koziorożca i ustąpi mu nieco przy podejmowaniu decyzji. Choć znaki podobnie patrzą na wiele spraw, właśnie to może im utrudnić przyjaźń. Brak wyzwań i potrzeby kompromisów może łatwo zrodzić chęć rywalizacji.

Koziorożec i Bliźnięta

Para, której może być trudno znaleźć wspólny język. Problemy w zupełnie innym traktowaniu bardzo poważnych spraw mogą być nie do pokonania. chłodny i rozsądny Koziorożec może początkowo uważać Bliźniaka za kogoś bardzo interesującego, potem jednak może myśleć o nim znacznie gorzej. Przyjaźń skazana na klęskę.

Koziorożec i Rak

Bardzo dobry układ, w którym obie strony potrafią się wspierać i wnoszą do relacji bardzo dużo. Jednak także i w tym przypadku Rak powinien być bardziej otwarty i nie chować się w swojej skorupie zawsze, gdy poczuje się zagrożony.

Koziorożec i Lew

Przyjaźń oparta na wzajemnym podziwie i szacunku. Tylko w takiej konfiguracji ta relacja ma szanse na powodzenie. Lew i Koziorożec mają inne spojrzenie na świat w przypadku przyjaźni może to być fascynujące poznawanie siebie. Kiedy Koziorożec obdarzy Lwa podziwem, ten ofiaruje mu prawdziwą troskę i wierność. Przyjaźń długofalowa, może nieco nudna, ale trwała.

Koziorożec i Panna

Relacja przyjacielska może być tu poprawna. Koziorożec ceni w Pannie jej zamiłowanie do porządku, jednak nie podoba mu się jej brak wyobraźni i nadmierny pesymizm, nie mający nawet pokrycia w rozsądku. Panna może nie docenić Koziorożca ponieważ jego przebojowość życiowa i pragnienie sukcesu jest znacznie niższe od tego czego oczekuje Panna.

Koziorożec i Waga

Relacja może być dobra gdy Waga będzie umiała się otworzyć i pokazać cieplejszą stronę swojej osobowości. Koziorożec jest dla Wagi dobrym wyborem bo na jego inteligencji i rozsądku można polegać. Jest też wiernym i lojalnym przyjacielem. Waga może dać Koziorożcowi wsparcie i służyć radą w sprawach zawodowych i finansowych.

Koziorożec i Skorpion

Dobry układ, choć Koziorożec może tu się poczuć w cieniu Skorpiona, który będzie chciał być stroną dominującą tej relacji. Jeśli ktoś się wycofa z przyjaźni będzie to raczej Koziorożec. Tej parze bardzo brak równowagi, jakiej potrzebuje przyjaźń i choć podobni w wielu sprawach mogą nie znaleźć tego czego wymaga przyjaźń by być trwała.

Koziorożec i Strzelec

Para może być bardzo dobrana, choć wiele ich rożni. Jeśli Strzelec wykaże pokorę i będzie umiał docenić Koziorożca powinien to być bardzo dobrany układ.

Koziorożec i Koziorożec

Układ w którym przyjaciele wzajemnie się wspierają i są dla siebie oparciem. Nie ma tu niebezpieczeństw, że przyjaźń mogłaby nie rozwijać stron. Koziorożce potrafią obdarzyć się zrozumieniem i wspierać.

Koziorożec i Wodnik

Para, której trudno będzie znaleźć nić porozumienia na gruncie przyjacielskim. Gdy nie ma fascynacji takiej jaką przynosi miłość, trudno jest znaleźć coś co tę parę mogłoby trwale połączyć. Koziorożec i Wodnik oczekują dwóch zupełnie odmiennych rzeczy.

Koziorożec i Ryby

To może być piękna i spokojna przyjaźń, w której Koziorożec będzie mógł liczyć na szacunek Ryby, a ona znajdzie w nim oparcie. Jest to układ, który daje więcej satysfakcji w relacjach przyjacielskich niż w relacjach partnerskich.

Wodnik
Wodnik i Baran

Przyjaźń może być udana jeśli partnerzy będą potrafili być wobec siebie lojalni. Nawet entuzjazm Barana może jednak nie wytrzymać z brakiem wsparcia, chłodem i brakiem lojalności jakie może zaserwować mu Wodnik.

Wodnik i Byk

Para, która nie ma wielkich szans na długa przyjaźń, choć początki mogą być bardzo obiecujące. Jeśli Wodnik będzie umiała zagwarantować Bykowi bezwzględną lojalność, przyjaźń może przetrwać próbę czasu.

Wodnik i Bliźnięta

To dobry układ, który łączy osoby równie zmienne. Wodnik niestabilny jest pod względem emocjonalnym, Bliźniętom trudno znaleźć życiowy cel. Oba znaki mogą sobie pomóc i wspierać się, ponieważ mają problemy w innych dziedzinach życia. Mogą dawać sobie dobre rady na temat  życia zawodowego i prywatnego.

Wodnik i Rak

Relacja niewłaściwa. Partnerzy nie mają wspólnych celów i zainteresowań. Wodnik może nawet uważać Raka za osobę prostą, która nie ma ambicji i aspiracji. Rak, Wodnika za kogoś nadmiernie ambitnego, kto jest w stanie zbyt wiele poświęcić dla sukcesu. Wodnik chce błyszczeć i oczekuje podziwu, Rak tego mu raczej nie ofiaruje.

Wodnik i Lew

Trudno będzie Lwu i Wodnikowi zdobyć się na przyjaźń, gdy obie strony od pierwszego spojrzenia „działają sobie na nerwy”. Jest tu zbyt wiele przeciwieństw by to mogło się udać. Lew pragnie szacunku i lojalności, a tego akurat Wodnik nie ofiaruje mu zbyt chętnie. Te znaki raczej się unikają, nie ma więc wielkich szans na to by rozkwitła przyjaźń.

Wodnik i Panna

Trudna relacja, w której będzie bardzo ciężko zbudować porozumienie, nie mówiąc już o przyjaźni. Inne spojrzenie na świat, inne cele i inne potrzeby. Przeciwieństwa w tym przypadku zbyt wielkie i nie uzupełniające się. Wodnik nie sprawi, że świat Panny nabierze barw, Panna nie skłoni Wodnika do poważniejszego traktowania uczuć innych ludzi i liczenia się ze słowami.

Wodnik i Waga

Para trudna, obie strony mają potrzebę dominacji. Jeśli nie będzie woli i kompromisów przyjaźń jest niemożliwa. Szansa na relację przyjacielską istnieje jednak tylko w tych okolicznościach gdy Wagę i Wodnika łączy wspólna droga życiowa, coś co sprawia, że są zmuszeni by spędzać razem wiele czasu. Może to też być relacja przyjacielska ograniczona tylko do tego czasu, nietrwała.

Wodnik i Skorpion

Bardzo niedobrany para. Nie tylko w miłości, ale także w przyjaźni. Wodnika nie da się kontrolować, nie można być pewnym tego co zrobi jutro lub za chwilę. Bardzo przebojowy Wodnik, gardzi ostrożnością i dobrymi radami. Strzelec może tu czuć brak szacunku i akceptacji.

Wodnik i Strzelec

Przyjaźń może być burzliwa, lecz trwała. Para nie będzie się ze sobą nudzić i będzie mogła się zdobyć na zupełną szczerość.

Wodnik i Koziorożec

Para, której trudno będzie znaleźć nić porozumienia na gruncie przyjacielskim. Gdy nie ma fascynacji takiej jaką przynosi miłość, trudno jest znaleźć coś co tę parę mogłoby trwale połączyć. Koziorożec i Wodnik oczekują dwóch zupełnie odmiennych rzeczy.

Wodnik i Wodnik

Para, która umie się wspólnie bawić, a nie za dobrze znosi wspólne trudy. Dwa Wodniki będą się wspierać, ale nie będą umiały realnie sobie pomóc. Ta przyjaźń może wyglądać jak walka przyjaciół przeciw światu. Wodniki stworzą wspólny front, który ni uznaje kompromisów i logiki.

Wodnik i Ryby

Para, której przyjaźń nie jest pisana ponieważ są to dwa bardzo różne znaki. Mają różne oczekiwania i potrzeby. Przyjaźń wymaga tu pracy i bardzo długiego czasu, by rozkwitnąć. Nie jest to uczucie spontaniczne i pojawiające się przy pierwszych spotkaniach.

Ryby
Ryby i Baran

W żadnej konfiguracji gwiazdy nie dają tej relacji szans na przetrwanie. To zupełnie odmienne osobowości i kompromisy z obu stron na niewiele się tu zdadzą.

Ryby i Byk

Przyjaźń, w której to Byk jest stroną silniejszą nie do końca będzie dla Ryby satysfakcjonującą i budująca, ponieważ Byk lubi podejmować decyzje i najchętniej zdjąłby z Ryby potrzebę samodzielnego myślenia. Dla Ryby taka relacja nie jest rozwijająca, choć może być bardzo wygodna na pewien czas.

Ryby i Bliźnięta

Układ, który nie ma wielkich szans na powodzenie. Ryby potrzebują wsparcia, Bliźnięta są zmienne. W tym związku Ryba nie doczeka się tego czego pragnie najbardziej.

Ryby i Rak

Bardzo dobra relacja przyjacielska, choć nie powinna wykraczać poza ramy przyjaźni. Para ta potrafi się wspierać i dawać sobie dobre rady. Obie strony cenią rozmowę i potrafią ofiarować sobie to czego oczekują w przyjaźni.

Ryby i Lew

Lew początkowo może być dla Ryby wsparciem i obdarzyć ją troską, lecz gdy nie istnieje miłość związek Ryby i Lwa nie ma wielkich szans na powodzenie. Lew szybko zauważy brak konsekwencji Ryby i to także w tych kluczowych kwestiach. Dla Ryby, Lew może być przytłaczający i zbyt nietaktowny.

Ryby i Panna

Dobra relacja, ale tylko jako relacja przyjacielska. O jej trwałości zadecyduje skłonność do kompromisów z obu stron. Ryba jest zbyt mało przebojowa by Panna mogła ją podziwiać, a Panna tworzy najlepsze relacje z tymi których podziwiać może.

Ryby i Waga

Przyjaźń jest możliwa gdy zostanie oparta na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, a Waga powstrzyma się od wyrażania słów krytyki pod adresem Ryby.

Ryby i Skorpion

Dobry układ dla obu stron o ile Ryby zaakceptują dominującą rolę Skorpiona. Bardzo ważny jest szacunek z obu stron i podziw ze strony Ryby. Skorpion z kolei może ofiarować delikatność, troskę i dobre, życiowe rady.

Ryby i Strzelec

Wyjątkowo niedobrany układ, który może przynieść obu stronom tylko zniechęcenie. Ryba jest za mało przebojowa dla Strzelca, a ten nie będzie się umiał zdobyć na szczerość wobec Ryby.

Ryby i Koziorożec

To może być piękna i spokojna przyjaźń, w której Koziorożec będzie mógł liczyć na szacunek Ryby, a ona znajdzie w nim oparcie. Jest to układ, który daje więcej satysfakcji w relacjach przyjacielskich niż w relacjach partnerskich.

Ryby i Wodnik

Para, której przyjaźń nie jest pisana ponieważ są to dwa bardzo różne znaki. Mają różne oczekiwania i potrzeby. Przyjaźń wymaga tu pracy i bardzo długiego czasu, by rozkwitnąć. Nie jest to uczucie spontaniczne i pojawiające się przy pierwszych spotkaniach.

Ryby i Ryby

Wydawałoby się, że jest to dobry układ przyjacielski, ale tak nie jest. Ryby będą dla siebie wsparciem i będą umiały się pocieszyć, lecz już nie pomagać w sposób realny. Choć nie będzie nieporozumień, nie będzie też można liczyć na drugą stronę.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *