czarownica1

Jak zostać czarownicą

Każda czarownica niezależnie od stulecia w jakim żyła była mądrą kobietą, która wie wiele o świecie i samej naturze, która zna zioła, medykamenty, religię i obyczaje. Od czarownicy wymaga się wiele, jednak na pewno powinna ona bardzo dobrze znać naturę ludzi.

Bycie czarownicą to nie tyle wybór co przeznaczenie. To jak obciążenie pewnymi cechami, które skłania ku zainteresowaniu magią. Zainteresowanie to może zacząć się bardzo niewinnie, na przykład od zielarstwa czy medycyny. Potem zaczyna się szukać głębiej i dalej. Ponieważ większość pism dotyczących magii jest rozproszona, a natknąć się można najczęściej na zlepki bezsensownych tekstów, trudno dziś prawdziwej czarownicy odnaleźć źródła, które dałyby jej jakąś cenną naukę, zwłaszcza jeśli chodzi o magiczne symbole i rytuały.

Słowo czarownica większości z nas kojarzy się z okultyzmem i czarną magią, ale nie ma to wiele wspólnego z prawdą o czarownicach. Czarownice nie rzucają zaklęć miłosnych, nie rozbijają rodzin, nie uczestniczą w orgiach, nie rzucają klątw. Czarownica uprawiająca białą magię nie może łamać jej podstawowych zasad, a podstawowa zasada mówi o tym, że nie wolno działać na szkodę innych ludzi. Jeśli zdejmuje się uroki i je odbija, czarownica podczas rytuału musi przeprosić osobę, do której urok wraca, nawet jeśli to ta osoba urok rzuciła. Czarownica nie jest sędzią i nie ma prawa karać innych nawet gdy widzi niesprawiedliwość. Może pomóc odwracać zło, ale nie może sama być narzędziem zła.

Nauka bycia czarownicą to nauka trudna i wymagająca wiele dyscypliny od każdej kobiety, która pragnie pójść tą drogą. Przede wszystkim należy poznać siebie i odnaleźć w sobie wewnętrzny spokój. Można to osiągnąć przez medytacje. Po pewnym czasie udaje się w ich trakcie uzyskać idealną równowagę, a ten stan można wykorzystać do skupienia mocy i jej ogniskowania. Magia czarownic nie jest wiecznie trwała i zaklęcia należy powtarzać. Zaklęcia ochronne w przypadku człowieka, który spotyka się ze zbyt wieloma złymi ludzi, mogą być znoszone. Bariera jaką czarownica otacza siebie i innych działa przez pewien czas, potem ulega zniszczeniu i należy ją odnowić. Jest to swego rodzaju bariera energetyczna dlatego wzmacnia ją działanie amuletów i odpromienników. Jeżeli czarownica udziela ochrony jedynie sobie i najbliższym osobom, a z jej mocy nie korzysta i nie wie o niej nikt inny, nie potrzebuje ona dodatkowej ochrony. Jeśli jednak pomaga wielu ludziom, sama jest narażona na kontakty z siłami zła, które będą próbowały wejść w jej życie.

Nawet jeśli nie wierzymy w siły zła nie znaczy to, że one nie istnieją. Czarownica musi bardzo dobrze odróżniać to co dobre i to co złe ponieważ ze względu na swoją sytuację porusza się zawsze na linii dobra i zła, i łatwo może skłonić się w stronę zła i czarnej magii. Powinna używać silnych amuletów chroniących zwłaszcza przed złymi duchami i opętaniem. Podczas rytuałów, musi zachowywać szczególną ostrożność, zwłaszcza gdy pragnie kontaktować się ze światem umarłych. Może czerpać energie z innych ludzi, ale nie powinna robić tego zbyt często, ponieważ jest to niezgodne z kodeksem. Można korzystać z energii innych ludzi tylko w szczególnych przypadkach. Czarownice mające dar uzdrawiania i przynoszenia ukojenia w cierpieniu nie powinny przebywać w pobliżu osób, dla których nie ma już nadziei na wyleczenie, chyba że taka osoba pragnie szybkiej i bezbolesnej śmierci.

Kształcenie czarownicy trwa wiele lat i jest związane z mnóstwem wyrzeczeń, ascezą ciągłą nauką. Czarownica nie zostaje się w wieku dwudziestu lat, ponieważ w tym wieku nie ma się wystarczającej mocy i wiedzy. Nie wszyscy mamy tę samą energię, która potrafi zmieniać innych. Nawet gdy nasze wibracje są bardzo silne przez wiele lat uczymy się je ogniskować i kontrolować. Każda kobieta, która jest wystarczająco zdeterminowana by zdobyć wiedzę i siłę, może zostać czarownicą, ale nie każda będzie posiadała taką samą moc. Bardzo istotne są tu naturalne warunki – posiadanie bardzo silnej własnej wibracji. Powinno się też stale pracować nad siłą woli, na przykład poprzez odmawianie sobie tego czego się najbardziej pragnie.

Poszukiwania wiedzy o magii powinno się zaczynać na samym początku drogi, lecz nie wszystkie pisma będą zrozumiane na pierwszych etapach wtajemniczenia. Osoby, które posiadają naturalne predyspozycje do tego by stać się czarownicami, umieją odróżnić to co jest prawdą od fałszu i potrafią samodzielnie wybrać wartościowe teksty. Taka nauka nigdy jednak nie jest prosta, ponieważ bardzo trudno jest znaleźć nauczycieli, którzy mają jakąkolwiek poważną wiedzę o magii. Najłatwiej znaleźć zlepek pozbawionych sensu fragmentów różnych rytuałów i religii. Magia w Europie została całkowicie zniszczona, a to co pozostało to właściwie jedynie komentarze, a nie sama wiedza. Można jeszcze znaleźć pisma dotyczące starych religii magicznych „dzikich plemion”, jednak ich magia jest bardziej związana ze światem szamanów niż czarownic i łączy w sobie wiele elementów okultyzmu. Współczesne czarownice poszukujące prawdy o „białej magii” mogą mieć bardzo duże trudności ze znalezieniem pomocy w pismach innych niż pisma przechowywane przez Kościół katolicki. Trudno jest bowiem znaleźć coś co zostało bardzo dokładnie zniszczone.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *