fantasy-2879984_1920

Jak śpisz?

Jak śpisz tak śnisz, ale pozycja w jakiej zasypiasz i jaką przyjmujesz podczas snu może o tobie dużo powiedzieć. Może zdradzić sekrety twojej osobowości i charakteru, ale może też opowiedzieć o problemach jakie cię dręczą.

Pozycja embrionalna

To niepewność, strach przed tym co może się stać. Czasem to strach przed życiem. Pragnienie bezpieczeństwa, jakby powrotu do łona matki do całkowitego spokoju i niczym niezmąconego szczęścia. Pozycję taką przyjmujemy w tych okresach życia, w których nie czujemy się zbyt szczęśliwi, życiowe sytuacje nas przerastają, pragniemy przede wszystkimi spokoju. Nie zawsze wybieramy ją wtedy, gdy mamy kłopoty. Śpimy tak także w tych okresach, gdy stoimy na rozdrożu, nie umiemy podjąć właściwej decyzji, a także wtedy, gdy nasze życie nabiera tak szybkiego tępa, że zaczynamy tracić kontrolę nad wydarzeniami. Co taka pozycja mówi o osobowości? Śpiący w pozycji embrionalnej są nieufni, ponieważ brak im poczucia bezpieczeństwa. Zachowują dystans w kontaktach z obcymi osobami, a otwierają się przed ludźmi, których znają i których obdarzają zaufaniem. Osoby, które w ten sposób sypiają są bardzo wrażliwe i łatwo je zranić. Cenią sobie prywatność, do swojego życia nie każdego wpuszczają.

Pozycja na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż tułowia

Tak sypiają osoby, dla których bardzo ważne jest osiągnięcie w życiu sukcesu. Chętnie godzą się na kompromisy, rezygnują z własnych przekonań, jeśli to mogłoby im w jakiś sposób pomóc. Budują silne więzi jedynie z osobami podobnymi do siebie. Zwykle to typy samotnika, które realizują jakiś plan wykorzystując innych ludzi na trudnych etapach.

Pozycja na boku z rękami wyprostowanymi wzdłuż ciała

Taką pozycję przyjmują osoby, które lubią dyscyplinę, a nie cenią spontaniczności. To człowiek, na którym można polegać, ale nie można z nim „kraść koni”. Bardzo dużą uwagę przywiązują do tego by nie stać się przedmiotem plotek i starają się zawsze zachowywać tak jak tego po nich oczekują ludzie. To trudni przyjaciele, ponieważ za bardzo chcą być obiektywni i umyka im sens bezwzględnej lojalności wobec przyjaciela.

Pozycja na plecach z rozłożonymi rękami

Tak sypiają osoby otwarte i bardzo przyjacielskie, których usposobienie jest szczere. Kochają życie, ale są odpowiedzialni i potrafią wznieść się ponad swoje „chcę”. Mają bardzo wysoki współczynnik empatii, dlatego łatwo wyczuwają, wszelkie „podskórne prądy”. Łatwo nawiązują przyjaźnie i znajomości, łatwo też dzielą się sobą z innymi ludźmi.

Pozycja na boku z wyciągniętymi rękami

Tak sypiają osoby zaborcze, które odczuwają brak miłości, pragną jej mieć jak najwięcej i zawsze wydaje się im, że nie są kochane. To osoby, które zawsze mają ograniczone zaufanie i muszą się przełamywać w towarzystwie. Trudno do nich dotrzeć i się z nimi zaprzyjaźnić. W miłości i przyjaźni są jednak bezwzględnie lojalne. Zwykle mają poważny problem z wyborem partnera życiowego ponieważ trudno sprostać ich wymaganiom.

Pozycja na brzuchu

Osoby śpiące w ten sposób są radosne i mają pozytywne nastawienie do świata. Chętnie spotykają się innymi ludźmi i są zwykle „duszami towarzystwa”. Nie można na nich jednak polegać całkowicie, ponieważ często zmieniają plany i nie są stali w uczuciach. Pragną „czerpać życie garściami” i unikają zobowiązań. To wspaniali przyjaciele i towarzysze zabaw, ale trudni partnerzy w związkach.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *