beautiful-1504982_1280

Fakty i mity na temat operacji plastycznych

Pierwszą operację plastyczną wykonano już w 1827 r. Od tamtej pory ta dziedzina medycyny rozwija się i doskonali w niesamowitym tempie. Mimo ogólnodostępnych informacji na temat operacji plastycznych, w społeczeństwie nadal krążą śmieszne i niczym nie potwierdzone mity.

Oto najpowszechniejsze mity:
 1. Po powiększeniu piersi nie można karmić dziecka.
 2. Sylikonowe implanty mogą w zimie zamarzać.
 3. Implanty mogą pęknąć podczas ostrego seksu.
 4. Implanty utrudniają wykonanie USG czy mammografii, przez co można nie zdiagnozować na czas raka piersi.
 5. Zabieg wstrzyknięcia botoksu może zdeformować twarz.
 6. Zbieg usunięcia nadmiaru skóry z górnej powieki powoduje niedomykanie się ich.
 7. Liposukcja zlikwiduje nadwagę.
 8. Można przeszczepić skórę z pośladków na twarz, aby była ona gładsza.
Jak wyglądają fakty?
 1. Problem z karmieniem może pojawić w przypadku, gdy do wszczepienia implantu potrzebne jest cięcie w otoczce brodawki. Rzadki przypadek.
 2. Każdy implant znajduje się w produkowanym przez ciało cieple. Gdyby one zamarzały, to musiałaby również zamarzać nasza krew.
 3. Ani ucisk, ani też uderzenie nie może spowodować pęknięcia implantu. Możliwe jest to jedynie w czasie poważnego wypadku: upadek z dużej wysokości czy zdarzenie komunikacyjne.
 4. Jedynie przy badaniu palpacyjnym wynik może być zaburzony.
 5. Prawidłowo wykonany zabieg wstrzyknięcia botoksu nie ma żadnego wpływu na kształt twarzy. Jedynie nieprawidłowo wykonany zabieg w podrzędnym gabinecie lub co najgorsze w domu, wstrzyknięty w niewłaściwe miejsce czy też nieprawidłowo rozprowadzony, może spowodować skrzywienie i asymetrię twarzy. Widać to u osób, które przesadzają z ilością zabiegów lub wykonują je u amatorów.
 6. W tym przypadku możliwe jest to wtedy, gdy lekarz usunie zbyt duży odcinek skóry. Specjalista nigdy nie popełni takiego błędu.
 7. Liposukcja usunie nadmiar tłuszczu z miejsca, które poddawane jest zabiegowi, a nie z całego ciała. Nie zatrzyma to również procesu tycia bez zmiany stylu życia, diety. Tłuszcz będzie odkładał się w innym miejscu.
 8. Tłuszczu z pośladków można użyć jedynie do zabiegu powiększenia piersi. Nigdy zaś do wygładzenia zmarszczek twarzy.

Jak widać zabiegi medycyny estetycznej, wykonane w profesjonalnej klinice, są bezpieczne. Co prawda, w niektórych przypadkach ingerencja lekarza będzie dla pacjenta odczuwalna (nienaturalna wielkość piersi, ust), ale czy przez to będzie czuć się gorzej czy też lepiej? Jeżeli przez to podniesie swoją samoocenę, wyzbędzie się kompleksów, niewątpliwie zabieg ułatwi mu życie. Ponad wszystko jednak należy zachować ostrożność w podejmowaniu decyzji o kolejnych operacjach plastycznych.

A na koniec obalę jeszcze jeden mit: zabiegi medycyny estetycznej są dla kobiet.

Nieprawda! Panowie stanowią już 35% pacjentów renomowanych klinik plastycznych.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *