portrait-2616767_1280

Dekalog dla mężczyzn

Są takie dni, takie sytuacje, że wystarczy iskra, jedno słowo, by rozpętało się piekło! No może nie od razu piekło, ale na pewno burza i ciche dni. Tak jest z kobietami. Nikt nie lubi awantur, dlatego warto poznać zwroty, słowa, których lepiej do swoich kobiet nie mówić!

Czym skutecznie wyprowadzisz kobietę z równowagi?
Ładnie Ci w makijażu!

A bez makijażu jest źle? To już przestało Ci się podobać jej naturalne piękno? To taka dygresja, która dla kobiety znaczy: maluj się, przykryj brzydotę, zmarszczki… Powiedz lepiej: wyjątkowo pięknie dzisiaj się pomalowałaś – miód na serce!

Jesteś przed okresem? 

Czy poirytowanie, nerwy wyniesione z pracy muszą być związane z cyklem? Kobieta zawsze jest przed lub w trakcie okresu. Następnego dnia po jego zakończeniu też jest przecież następnym okresem! Zapytaj: Co Cię martwi? Kto Cię zdenerwował?

Kiedyś byłaś inna!

Każdy był kiedyś inny! Najpierw słodkim bobasem, później szalonym nastolatkiem, aż dojrzał do roli życiowego partnera. To, że się zmieniamy, to naturalna kolej rzeczy. Co innego w młodości stanowiło nasze priorytety, inne były marzenia. Życie zweryfikowało nasze plany i musimy iść do przodu, a nie oglądać się za siebie!

Nie histeryzuj!

Czy strach kobiety o dziecko, sytuację zawodową, finansową jest histerią? Nie! To dowód na to, że masz kobietę, dojrzałą i odpowiedzialną, dla której rodzina jest najważniejsza. Zamiast uciekania od tematu, spróbuj ją uspokoić, że będzie dobrze, że razem dacie radę!

Zrobisz jak zechcesz!

To są słowa, które kobieta odbierze mniej więcej tak: nic mnie to nie obchodzi, mam to gdzieś, mi to wisi! Czy tego oczekuje partnerka? Jeżeli chce zwyczajnie porozmawiać, poradzić się w ważnej dla niej sprawie, to wysłuchaj i powiedz swoje zdanie. Niech to będzie nawet dla niej okrutna prawda, ale nie zbywaj jej, bo drugi raz Cię nie zapyta o nic!

Nie za ciasna ta spódnica na Ciebie?

No to jest już gwóźdź do trumny! Równoznaczne z „ Ale się upasłaś!” Czy może być gorszy policzek dla kobiety, która stara się dbać o swoją figurę? Może przez jej cykl jest trochę obrzmiała. Weszła w spódnicę? Tak. To znaczy, że jest ok. Niema co ruszać tak drażliwej sfery!

Moja mama robiła to inaczej!

To czemu nie zostałeś przy mamie? Może byłbyś z nią szczęśliwszy? Czy ktoś Cię zmuszał do związku? Pytania retoryczne, ale mogą stać się zarzewiem prawdziwego piekła. Nie porównuj swojej kobiety do mamy, babci, siostry czy kogokolwiek. Wybrałeś właśnie ją i masz na dobre i na złe.

Co Ty właściwie robiłaś cały dzień?

Prawdziwa desperacja. Żaden facet nie dowie się co ma w głowie kobieta po takim pytaniu i z jaką prędkością płynie krew w jej żyłach. Jeśli nie chcecie zginąć na własne życzenie, lepiej unikajcie takiego pytania. Chcecie się przekonać co robi kobieta zostają w domu z dziećmi? Zastąpcie ją na jeden dzień. Zapewne już nigdy nie zadacie takiego pytania.

Czym Ty jesteś właściwie zmęczona?

Podobne do poprzednie, ale z innym podtekstem. Bo wrócił z pracy żywiciel rodziny i tylko on ma prawo być zmęczony! Kobieta w domu nic nie robi. Co najwyżej bawi się z dzieckiem. Czy ona dziwi się, że Ty jesteś zmęczony? Nie! Podaje obiad i słucha Twojego użalania się nad sobą. Jej nie żałuje i nie słucha nikt.

Twoja przyjaciółka jest głupia!

To tak jakbyś powiedział – Ty jesteś głupia. Przyjaciółka, to druga połówka. Ktoś, kto słucha i słyszy. Rozumie jej problemy, dylematy i rozterki. We dwie tworzą całość. Są jak siostry syjamskie. Nawet nie próbuj myśleć o niej negatywnie!

Ten dekalog, to przestroga dla mężczyzn, którym zależy na spokoju w związku. Może nieraz nie zdajecie sobie sprawy z tego, co czuje kobieta po jednym z wyżej wymienionych zwrotów i nieświadomie narażacie Wasze relacje na szwank? Dlatego warto jest zgłębiać wiedzę o kobietach, ich pragnieniach, jak również o tym, co je denerwuje.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *