burning-3088920_1280

Czy pierścień Atlantów istnieje?

Pierścień Atlantów można dziś kupić w wielu sklepach. Oferują je także jubilerzy w złocie i srebrze. Czy jednak kopie pierścienia Atlantów, które stały się popularne jako talizmany przynoszące szczęście, odpromienniki oraz niszczyciele wszelkiego zła mają prawdziwą moc, czy wszystko to jest mistyfikacją?

Postacią, która jest kluczowa dla legendy o pierścieniu Atlantów jest Andre de Belizal, francuski radiesteta. Według jego opowieści autentyczny pierścień miał odziedziczyć po swoich przodkach. Kiedy w latach 50-tych ubiegłego wieku podjął wraz z innym radiestetą badania nad właściwościami radiestezyjnymi przedmiotów znalezionych w starożytnym Egipcie, włączył pierścień do badań. Jednak w publikacjach, których współautorem jest Andre de Belizal, nie pada nazwa Atlantyda, ani nazwa „pierścień Atlantów”. Z badań nad pierścieniem wynikało, że kompozycja fal na pierścieniu kompensuje fale szkodliwe. Dzięki czemu pozwala unikać nadwyrężenia kręgosłupa przy ciężkiej pracy.

Legendę pierścienia Atlantydów prawdopodobnie stworzył Roger de Lafforest pisząc o nim w jednym z rozdziałów swojej książki „Domy, które zabijają”. Opisuje tam pierścień jako obrączkę z piaskowca z wyrzeźbionymi na niej wzorami trójkątów, kwadratów i linii w porządku ezoterycznym. Kwadraty i linie są wypukłe natomiast trójkąty grawerowane. Stwierdza, że pierścień prawdopodobnie został stworzony przez Atlantydów, których spadkobiercami byli Egipcjanie. W tej książce po raz pierwszy w historii pierścienia pojawia się nazwa: pierścień Atlantydów. Korzystający z wspomnianej książki Lafforesta, autorzy publikacji „Energie kryształów” cytują niemal wprost legendę stworzoną przez niego. W ten sposób bliżej niezidentyfikowany pierścień z piaskowca zyskuje nazwę: pierścień Atlantów, mimo że jego pochodzenie i wiek nigdy nie zostały udowodnione naukowo.

Choć nie udowodniono pochodzenia pierścienia i prawdopodobnie określenie go mianem – Atlantów jest błędne, pewne jest raczej to, że pierścień ma związek z ezoteryką. Wskazuje na to zarówno jego forma jak i wzory oraz ich porządek. Wiele się mówi na temat niepożądanych działań pierścieni wskazując jako przyczynę chociażby noszenie go na nieodpowiednim palcu. W pewnych przypadkach pierścień sprawił, że jego posiadacz odizolował się od otoczenia, zamknął w sobie, zmienił się w kogoś zupełnie innego. Zmiany te były bardzo drastyczne i widoczne dla znajomych, bliskich i przyjaciół. Nie ma natomiast tak jasnych opisów, szczęścia czy powodzenia jakie przynosiłby pierścień osobie, która go nosi. Ponieważ tak naprawdę nie przeprowadzono nad nim dokładnych badań trudno powiedzieć coś więcej. Mamy jedynie zbiór przypuszczeń. Nie sposób zbadać właściwości na podstawie jedynie fotografii, a autentycznego pierścienia nie widział nawet twórca jego legendy, ponieważ Roger de Lafforest od Andre de Belizala otrzymał jedynie zdjęcia. Nie wiemy praktycznie niczego pewnego. Czy był to pierścień jakiegoś stowarzyszenia? Czy został stworzony do konkretnych rytuałów? Kto i w jakich celach używał pierścienia? Co oznaczają wzory na nim? Wszystko to jest ważne przy twierdzeniu, że obrączkę można traktować jako talizman.

Legenda dotycząca pochodzenia przesłoniła to co jest istotne w przedmiotach związanych z ezoteryką. W tej chwili można powiedzieć, że jego pochodzenie pierścienia jest nieznane, a energia nie została zbadana. Noszenie go może więc być niebezpieczne.

Oczywiście tak jak i leki dające efekt placebo tak i pierścień może poprawiać nastrój o ile ktoś wierzy w jego moc. Ten sam efekt można jednak uzyskać nosząc zwykłe obrączki i wierząc w ich moc. Zabawa z przedmiotami służącymi w ezoteryce do rytuałów może mieć zły wpływ na nasze życie. Gdyby pierścień Atlantów był jedynie zwyczajną obrączką nie budziłby takich kontrowersji i takiego zainteresowania. W tym pierścieniu ukryta jest jednak pewna tajemnica, która pozostaje nierozwiązana.

Jedna odpowiedź

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *