perfume

Jak wybierać perfumy

Nieodzownym dodatkiem każdej kobiety są perfumy. Każda z nas ma w posiadaniu przynajmniej kilka rodzajów. Zapach jakiego używamy czasem jest także informacją, sygnałem dla otoczenia, w jakim jesteśmy nastroju, humorze. Często bowiem dobór perfum opieramy na chwilowych emocjach, aktualnym samopoczuciu.

Chcąc wzbudzić pożądanie i uchodzić za kobietę zmysłową sięgamy po te perfumy, które w składzie zawierają piżmo (afrodyzjak) . Są to perfumy na wieczór, „ciężkie”, bardzo zmysłowe. Nie nadają się  jednak na ciepłe dni lata, a czasem nawet na dzień. Jest to typowo wieczorowy kompozycja,na szczególne okazje.

W letnie, upalne dni doskonale sprawdzają się perfumy o świeżym zapachu, lekkie, delikatne. Bardzo popularne w tej kategorii, a zarazem w przystępnej cenie są wody perfumowane z serii Adidas, Puma,  Gabriela Sabatini. Szeroka gama zapachów pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie. Zwykle wybieramy zapachy owocowe.

W okresie jesienno – zimowym częściej sięgamy po perfumy o mocniejszym, intensywniejszym zapachu, które w ciepłe dni potrafią wywoływać mdłości. Zimą wydają się doskonałe ze względu na intensywność zapachu i jego trwałość. W tym czasie chętniej sięgamy po zapachy kwiatowe: róża, turbeloza, irysy, jaśmin.

Jak wybierać perfumy

Nasze powonienie, tak jak gust, smak i upodobania,  zmienia się wraz z wiekiem, porą roku,
a nawet cyklem miesiączkowym. Aby dobrać odpowiednie dla siebie zapachy, powinnyśmy kierować się ważnymi zasadami.

Nigdy nie wybieramy perfum spośród więcej niż trzech rodzajów. Nasz nos potrafi rozróżnić trzy zapachy. Każdy następny nie jest właściwie rozpoznawany.Nie dokonujemy zakupów w złym, ani też w euforycznym nastroju lub gdy coś nas boli i jesteśmy zmęczone. Silne emocje zaburzają nasze zmysły. Często perfumy, które kupiłyśmy pod wpływem impulsu, w chwili emocjonalnego wzburzenia, uniesienia, nie podobają się nam lub też kojarzą się z emocjami jakie towarzyszyły nam w chwili zakupu.

Najlepszym sposobem doboru właściwego dla nas zapachu jest korzystanie z próbek lub papierków nasączonych zapachem. Oswajajmy się z jednym zapachem przez cały dzień, o różnych porach dnia i w różnych okolicznościach, przy okazji sprawdzając jego trwałość. Następnego dnia testujemy kolejny. Zapisujemy przy tym w kalendarzyku, którego zapachu danego dnia użyłyśmy
i jakie były nasze wrażenia.

fot.PublicDomainPictures

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *