zscsjdjdjksd

Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

Śniadanie, to najważniejszy posiłek dnia. Choć nauczono nas, że nie wolno o nim zapominać, to często wybieramy na śniadanie przypadkowe rzeczy. Tymczasem każdy produkt żywieniowy powinien być jedzony o odpowiedniej porze dnia, aby czerpać z niego korzyści.

NIGDY NA CZCZO

Są produkty, które zjedzone na czczo, jeżeli nawet nam nie zaszkodzą, to na pewno nie spełnią swojej roli. Tak jest np. w przypadku cytrusów. Owoce cytrusowe w pierwszym posiłku dnia mogą poważnie zaszkodzić naszemu żołądkowi, a konkretnie śluzówce. Poczujemy po nich zgagę. Rozsławiony przez sportowców banan, przez zawartość dużej ilości magnezu jest faktycznie energetycznym owocem. Jednak odpowiedni jest na drugie śniadanie. Jako pierwszy posiłek, poważnie zaburza gospodarkę wapniowo-magnezową. Szczególnie popularnym produktem śniadaniowym jest jogurt. To także pułapka, bo choć on nam nie zaszkodzi, to zjedzony na czczo nie przynosi korzyści. Soki żołądkowe skutecznie zabijają jego cenne bakterie, przez co najważniejszy posiłek staje się pusty, a my jesteśmy nadal głodni. Nie pijmy do śniadania zimnych napoi. Wydłuża się czas trawienia, przez co czujemy się ociężali.

SAMO ZDROWIE I ENERGIA

Miód, to doskonały zastrzyk energii. Dodany do owsianki czy herbaty, pobudzi umysł do pracy. Świetnie spiszą się też jajka na miękko. W takiej postaci są lekkostrawne, są też źródłem białka i energii, a co ważne, dają uczucie sytości na kilka godzin. Dla łasuchów na śniadanie dobry będzie arbuz. Nie tylko nawodni, ale i poprawi nastrój.

I jeszcze jedna uwaga. Śniadanie zjedzmy w spokoju, bez pośpiechu. Nawet kosztem innych zajęć. Warto delektować się pierwszym posiłkiem dnia.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *