turquoise-jewelry

Biżuteria z kamieni naturalnych – czy faktycznie poprawia nasze zdrowie?

Kamienie naturalne, wydobywane z wnętrza ziemi powstawały przez miliony lat. Tworzyły się pod wpływem oddziaływania różnych energii: światła, wody, ognia, powietrza i w różnym stopniu tę energię zatrzymywały. Dlatego też nie bez znaczenia dla naszego zdrowia i samopoczucia jest to, jaki rodzaj kamieni naturalnych nosimy.

Jednym z bardziej popularnych kamieni naturalnych jest Agat, występujący w różnych kolorach a przez to o różnych właściwościach. Zielony zalecany jest kobietom młodym, gdyż zapobiega bezpłodności i dolegliwościom układu rozrodczego. Agat czarny chroni przed chorobami żołądka. Każdy rodzaj Agatu zapobiega bezsenności, chroni przed epilepsją i podnosi szacunek do własnego ciała.

Diament podnosi poczucie własnej wartości i może stąd jego cena?

Kamień księżycowy, uważany za symbol bogactwa, ma również wpływ na cykl menstruacyjny u kobiet oraz ułatwia przebieg porodu.

Koral, mimo, że okres jego świetności przypadał na okres PRL i obecnie jest trochę zapomniany, ze względu na swoje właściwości powinien jak najszybciej wrócić do łask. Rzadsza jego odmiana –Koral Biały – wzmacnia zęby, pomaga w regeneracji układu kostnego po złamaniach, zapobiega osteoporozie i krzywicy. Czerwony Koral pomaga w leczeniu anemii, dodaje energii w okresie osłabienia organizmu, przemęczenia oraz wzmacnia serce.

Jeżeli często dokuczają nam zawroty głowy, tracimy poczucie równowagi, powinnyśmy w ciągu dnia nosić zawieszkę z KRYSZTAŁU GÓRSKIEGO. Na noc wisiorek zanurzamy w szklance wody. Woda nabiera wtedy właściwości leczniczych – pomaga leczyć biegunki, mdłości, wspomaga także w terapii nowotworowej.

Przy arytmii serca, nerwicy lub bólach reumatycznych, powinno się nosić na serdecznym palcu lewej ręki pierścionek z MALACHITEM oprawionym w miedź. Malachit pomaga również w leczeniu autyzmu, epilepsji i dysleksji.

Czerwony i pomarańczowy OPAL stosowany był w leczeniu anemii, białaczki, depresji i chorób oczu. Mleczna jego odmiana równoważy pracę obu półkul mózgu.

Wyciągając wnioski z opisu tylko kilku kamieni naturalnych, widzimy, że zakup nie powinien być przypadkowy. Biżuteria z kamieniami naturalnymi, odpowiednio dobranymi będzie nas nie tylko upiększać ale może zapobiec lub nawet wyleczyć z wielu chorób.

fot.PublicDomainPictures

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *