majówka

5 pomysłów na majówkę

Za nami Wielkanoc, a przed nami długi majowy weekend. W tym roku to aż 4 dni wolnego, więc można zaplanować dłuższą wyprawę. Jeśli jednak nie należy się do tych szczęśliwców, którzy mogą sobie pozwolić na aż 4 wolne dni, to i tak warto zrobić coś specjalnego w czasie majówki. Jeśli ktoś chciałby wybrać się na dłuższą wyprawę plany najlepiej zacząć realizować już teraz, bo za jakiś czas może zabraknąć miejsc w dobrych i niedrogich hotelach. Co jednak wybrać?

Pomysł pierwszy – wycieczka w góry

Jeśli ktoś lubi wędrówki i piękne krajobrazy, góry wiosną będą doskonałym miejscem na krótką wyprawę. Co prawda w tym roku wiosna jest dość chłodna i trzeba będzie się ciepło ubrać, ale za to w górach wciąż będzie można znaleźć trochę zimy. Na pewno góry o tej porze roku nudne nie są i odwiedzając je można się spodziewać wielu zaskoczeń.

Pomysł drugi – polskie uzdrowiska

Uzdrowisko wiosną miło zaskoczy bardzo dobrymi cenami i wieloma atrakcjami. Niemal wszystki polskie uzdrowiska słyną z pięknych ogrodów i parków. Tam można spędzić długie godziny, ciesząc się wiosennym słońcem. Nie potrzebna dobra kondycja, ani dobre zdrowie. Do uzdrowiska jedzie się przecież po to, by poczuć się lepiej.

Pomysł trzeci – wystawa, spektakl lub koncert

Dla mieszkańców miast, którzy nie chcą lub nie mogą wybrać się w czasie majówki na jakąś dalszą wyprawę istnieje wiele ciekawych atrakcji. W czasie majówki włodarze miejscy dbają o to, by zapewnić rozrywkę mieszkańcom miast i bardzo często organizują koncerty, spotkania z teatrem, specjalne wystawy lub kiermasze.

Pomysł czwarty – grill w ogrodzie

Dla posiadaczy własnych ogrodów długi majowy weekend, to idealny czas, by rozpocząć sezon grillowania. Można zaprosić sąsiadów, znajomych i krewnych. Polacy lubią spędzać czas na grillowaniu, więc do tego pomysłu na majówkę na pewno nie trzeba nikogo długo przekonywać. Jeśli tylko pogoda dopisze grillowanie w ogrodzie będzie doskonałym pomysłem na majowy weekend.

Pomysł piąty – wyprawa do ogrodów botanicznych lub zoologicznych

Początek maja to początek sezonu dla ogrodów botanicznych. Bardzo często pierwszy maja, jest dniem otwarcia ogrodu, po długiej zimie. Maj w ogrodzie jest na pewno jednym z najpiękniejszych miesięcy. Wszystko kwitnie, przyroda budzi się do życia. Jest mnóstwo kolorów i zapachów. Ogrody botaniczne wiosną, to bardzo romantyczne miejsca. Ogród zoologiczny też jest dobrym pomysłem na majówkową wyprawę, choć z takiej wycieczki najbardziej zadowolone będą dzieciaki.

Jak widać pomysłów na majówkę jest wiele i na pewno każdy znajdzie coś, co właśnie przypadnie mu do gustu. Jeśli tylko pogoda dopisze, majowy długi weekend może być najmilszym wiosennym wspomnieniem na długie zimowe wieczory.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *