date-2276564_1920

5 najbardziej romantycznych miejsc na jesienną randkę

Złota polska jesień jest wyjątkowo romantyczna. To idealny czas na randki. Niezależnie od tego, czy właśnie kogoś poznaliśmy, czy chcemy odświeżyć nasze związki, na pewno ciepła, kolorowa jesień jest w stanie nam pomóc.

1. Jesienny spacer po parku

Czy istnieje bardziej romantyczne miejsce niż park jesienią? Na romantyczny spacer warto wybrać się o zachodzie słońca. Wtedy będzie można podziwiać piękno krajobrazu, kolor liści, wspólnie zbierać kasztany i żołędzie. W czasie spokojnego spaceru można się też przytulać, tworzyć intymną więź mówiąc szeptem. Jesienny park to nie tylko miejsce dla poetów, choć łatwo stać się poetą w tak pięknym otoczeniu.
Praktyczną zaletą romantycznej randki w parku jest jej niski koszt. Jeśli wybierze się park, w którym nie płaci się biletu wstępu, randka jest praktycznie bez kosztowa. Może ją wybrać tak królewicz jaki i żebrak.

2. Wieczorny wypad do restauracji

Jesień to czas, gdy słońce zachodzi szybciej, wieczory stają się dłuższe, jest to czas romantyków. Wiadomo przecież, że nic tak nie skłania do szaleństw w miłości jak lekki półmrok, spokojna muzyka, smaczne jedzenie i dyskretna obsługa.
Na randkę należy wybrać lokal, w którym nie podaje się szybkiego jedzenia, stoliki ustawione są tak, by każdy mógł poczuć się bezpiecznym i chronionym przed wścibskimi gapiami. Nie może być to tak zwana „jadłodajnia”, przez którą przetaczają się tłumy spragnione schabowego z ziemniakami. Zapach w wybranej restauracji także jest ważny. Romantyczną atmosferę najlepiej zbudować w zapachu ziół i przypraw.

3. Randka w kinie

Kino to idealne miejsce na romantyczną randkę. Jest wyjątkowe, ponieważ dziś najczęściej ogląda się filmy w domu. Wyprawa do kina to coś specjalnego.
Nie można jednak wybrać filmu, który zepsuje romantyczny nastrój lub nawet nie pozwoli się takiemu nastrojowi narodzić. Film nie może zawierać scen brutalnych, nie powinien to być kryminał ani też film sensacyjny. Komedia to także nie najlepszy pomysł, bo choć na pewno poprawi humor, nie skłoni do myślenia o romantycznym uczuciu. Najlepszym wyborem będzie film o miłości. Może to być melodramat lub komedia romantyczna.

4. Weekendowy wypad nad morze

Jest to najbardziej kosztowny z dotychczas wymienionych pomysłów, ale randki jesienią, nad morzem, będziecie wspominać do końca życia. O ile w okresie letnim nadmorskie miasteczka przeżywają najazd turystów, o tyle jesienią można liczyć na intymność.
Jesienne spacery po plażach i deptakach będą bardzo intymnym przeżyciem. Tu także można wykorzystać okazję do tego, by się przytulać i zapomnieć o realnym świecie.

5. Domek w górach

Złota polska jesień w górach jest piękna i romantyczna. Jeśli chcecie uciec od świata i choć na chwilę zapomnieć o wszystkim, mały domek w górach to idealne miejsce na romantyczną randkę.
To tutaj można się poczuć jak Adam i Ewa. Świat przestaje się liczyć i można mieć wrażenie, że istnieją na nim tylko dwie osoby. Problemy zwyczajnego życia przestają się liczyć.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *